Infrasauna

spolehlivý pomocník proti nachlazení a snižování tělesné hmotnosti ...

Infrasauna

Redakce Lázně-Info.cz

Infrasauna

Infrasauna je spolehlivým pomocníkem v boji s nachlazením, celulitidou, snižováním tělesné hmotnosti (efektivněji se spalují kalorie) a jinými obtížemi. Infračervený tepelný systém má například také zvláčňující vliv na pokožku, pomáhá při léčbě popálenin, akné a podobně. Díky infračerveným paprskům se tělo dokonce 3× lépe zbavuje toxických látek než při klasickém saunování. Mimo jiné dochází i k odvodu těžkých kovů.
Infrasauna je také velmi vhodná před sportovní aktivitou či rehabilitací k předehřátí svalů. Kabiny v tomto případě nemusí být neprodyšně uzavřeny.

Před saunováním je dobré se osprchovat. Infračervené záření proniká přes vlhkou pokužku lépe do hloubky svalů. Sprchování po sauně, smytí potu je samozřejmostí. K dispozici je vám zdarma kosmetika a fén.

Vliv na kardiovaskulární systém

Hlubokým proniknutím infračervených paprsků pod pokožku dochází nejen k prohřátí kůže, ale také svalových tkání a vnitřních orgánů. Tělo na tento hluboko-ohřevný stimul reaguje přes hypothalamický systém zvýšením srdečného objemu a rytmu a tato přínosná srdeční zátěž vede k žádoucímu kardiovaskulárnímu tréninku a ke zlepšení kondice. I výzkum provedený NASA na počátku 80. let došel k závěru, že stimulace infračerveným zářením je ideálním způsobem, jak trénovat kardiovaskulární kondici u astronautů během dlouhých vesmírných letů.

Vliv na imunitní systém

Zvýšením tělesné teploty dochází k usmrcení bakterií a virů nebo u některých druhů alespoň k zástavě jejich reprodukčního cyklu. Prohřívání se doporučuje hlavně v počátečním stadiu onemocnění, je-li již choroba plně rozvinuta, prohřívání se nedoporučuje.

Spalování kalorií a kontrola nadváhy

Středně trénovaný člověk může v sauně vypotit 500 g potu, čímž spotřebuje 300 kcal. To je ekvivalent běhu na 3,5 až 5 kilometrů. Zatímco pokles váhy způsobený ztrátou vody je lehce nahraditelný pitným režimem, spálené kalorie už do organismu dodány nebudou. Teplo pronikající do našeho těla v průběhu saunování přijímají krevní cévy uložené v tukové tkáni, tím se rozšiřují a lépe se prokrvují. Tukové kyseliny hromadící se v tukových buňkách jsou tímto procesem vyloučeny lymfatickým systémem z těla ven.

Detoxikace - vyloučení toxických látek z těla

Studie prokázaly, že saunování snižuje obsah toxických látek v těle. Při správně provozovaném saunování dochází k obrovskému vylučování těžkých kovů, včetně rtuti, pesticidů a dalších. Teplo způsobuje intenzivnější činnost organismu,v jehož důsledku dochází k vylučování toxinů z těla. Toxiny přecházejí do lymfy a odtud jsou transportovány do vylučovacího systému a z ven z těla.

Infrasaunování pro krásu

Zlepšuje se prokrvení kůže, odstraňí se odumřelé kožní buňky a do hloubky se čistí póry. Kůže je po pobytu v infrasauně vláčná a hebká. Zlepšuje se elasticita kůže a zpomaluje se proces stárnutí. Zlepšuje se také stav akné, ekzémů, lupénky, popálenin, poškození kůže (odřeniny, pořezání). Otevřené rány se lépe hojí a jizvy jsou menší.

Infrasauna a celulitida

Celulitidu tvoři voda a toxiny uložené v tukové tkáni podkoží. Hluboké prohřátí tkání a následné pocení pomáhá odbourávat tyto usazeniny. Používání infrasauny urychluje jakýkoli program proti celulitidě.

Infrasauna – místo relaxace a uvolnění

Ihned po saunování v infrasauně se zlepší ztuhlost kloubů a vazivové tkáně. Snižuje se svalové napětí. Redukcí svalového napětí dochází k mírnění bolesti. Infrasauna přispívá k odbourání stresu.


Doporučujeme - výhodné balíčky