Lázně Bojnice

užijte si pobyt v lázních Bojnice …
 • Lázně BojniceLázně Bojnice
 • Lázně BojniceLázně Bojnice
 • Lázně BojniceLázně Bojnice
 • Lázně BojniceLázně Bojnice
 • Lázně BojniceLázně Bojnice
 • Lázně BojniceLázně Bojnice
 • Lázně BojniceLázně Bojnice
 • Lázně BojniceLázně Bojnice
 • Lázně BojniceLázně Bojnice
 • Lázně BojniceLázně Bojnice
 • Lázně BojniceLázně Bojnice
 • Lázně BojniceLázně Bojnice
 • Lázně BojniceLázně Bojnice
 • Lázně BojniceLázně Bojnice
 • Lázně BojniceLázně Bojnice
 • Lázně BojniceLázně Bojnice

Lázně Bojnice

Lázně Bojnice najdete v Hornonitrianské kotlině pod výběžky Strážovských vrchů, 2 km západně od Prievidze. O Bojnicích je nejstarší zmínka z roku 1113. Ve 14. stol. získaly Bojnice některá městská práva, zůstaly však závislé na majitelích hradu Bojnice, poprvé uváděného v r. 1302.

Po roku 1945 došlo k rozvoji Bojnických lázní jako lázeňského města s kulturním využitím bojnického zámku, národní kulturní památky.

Lázně Bojnice jsou malé krásné lázeňské město s bohatou historií, které se nachází na středním Slovensku. Lázně Bojnice jsou ideálním místem pro strávení víkendu nebo relaxačního pobytu díky klidné přírodě, která se rozprostírá všude kolem, a termálním léčivým pramenům, které přinášejí úlevu od bolesti.

Ubytování Lázně Bojnice


Lázně Bojnice - Ideální dovolená v klidném prostředí

Díky Bojnickému zámku a ZOO jsou vhodným místem i pro prožití dovolené s dětmi. Lázně Bojnice nabízejí hotelové ubytování a několik druhů relaxačních, léčebných a preventivních pobytů. Hosté mají velký výběr i široké spektrum wellness služeb poskytovaných přímo v hotelu, v němž jsou ubytováni.Lázně Bojnice - Léčba, ale i aktivní odpočinek

Lázně Bojnice léčí choroby pohybového ústrojí a nervová onemocnění. Termální léčivé prameny s vysokým obsahem minerálů ve spojení s prací odborníků a ochotným personálem zaručují zlepšení zdravotního stavu, úlevu od bolesti a odpočinek. Lázně Bojnice patří mezi ideální města i z hlediska klimatu a polohy. Díky výskytu léčivých termálních pramenů s teplotou od 28 do 56 °C jsou vhodné k relaxu i léčbě, k aktivnímu i pasivnímu odpočinku.

První písemná zmínka o městě Bojnice pochází z roku 1113 a píše se v ní o bojnických termálních pramenech zvaných horké zřídlo. Už v té době byly známy jejich blahodárné účinky a začaly se využívat k léčbě.

Zmínka o lázních Bojnice se poprvé objevila v roce 1549, jejím autorem je Juraj Werhner. Později Lázně Bojnice přestavěl Pavol Pálfy, vzniklo pět bazénů pod jednou střechou. Jeden bazén byl z kamene a lázeň v něm byla považována za nejlepší, ostatní bazény byly dřevěné. Ján Pálfy na přelomu 19. a 20. století zrekonstruoval zámek Bojnice, který je s lázněmi spjat, je zobrazován ve filmech a stále je velmi oblíbený a turisty navštěvovaný.

Lázně Bojnice - zámek Bojnice

Zámek Bojnice vznikl okolo 12.-13. století. Původně dřevěné hradství bylo přestavěno na kamenný hrad, jehož nejznámějším majitelem byl jednoznačně Matúš Čák Trenčínský. V 16. století byl zámek Bojnice zpevněn a změnil se i jeho vzhled z gotického na renesanční. Když se majiteli stali Pálfiovci, zámek byl znovu přestavěn, tentokrát do barokního stylu. V květnu 1950 zámek vyhořel a byl kompletně obnoven na náklady státu - v té době byl státním majetkem. Po rekonstrukci bylo v zámku zřízeno muzeum přístupné veřejnosti.

Z města Bojnic se stalo lázeňské město 17.6.1959 a od té doby je zde poskytována profesionální lázeňská péče nejen domácím, ale i zahraničním pacientům a hostům, kteří mají mnoho možností, jak pasivně či aktivně relaxovat v okolí.

Horké vřídlo, termální prameny takto zpočátku přezdívané, se používaly k léčbě podle lidových tradic a zkušeností. Dnes jsou léčivé a blahodárné účinky pramenů vědecky a prakticky podložené a mohou je dosvědčit tisíce spokojených návštěvníků.

Lázně Bojnice léčí…

Nervová onemocnění, tedy stavy po operacích nervového systému.

Stavy po poraněních nervů a cévních mozkových příhodách.

Onemocnění pohybového aparátu, hlavně páteře.

Revmatická onemocnění včetně degenerativních a zánětlivých onemocnění.

Lázně Bojnice mají příjemný vyškolený personál s dlouholetou praxí, který přistupuje ke každému pacientovi individuálně a na základě vyšetření doporučí zkušený lékař individuální plán léčby.

Lázně Bojnice - Léčebné pobyty

Lázně Bojnice Vám nabízejí velký výběr léčebných pobytů. Mezi nejoblíbenější patří detoxikační a rekondiční pobyt, ale i redukční pobyt. Lázně Bojnice se Vám postarají i o víkendové pobyty s možností využívat široké spektrum wellness a léčebných služeb. Využívány jsou také last minute pobyty s velkými slevami.

Ubytování - Lázně Bojnice

Další ubytování Lázně Bojnice