Konstantinovy Lázně

lázně vašeho srdce …
 • Konstantinovy LázněKonstantinovy Lázně
 • Konstantinovy LázněKonstantinovy Lázně
 • Konstantinovy LázněKonstantinovy Lázně
 • Konstantinovy LázněKonstantinovy Lázně
 • Konstantinovy LázněKonstantinovy Lázně
 • Konstantinovy LázněKonstantinovy Lázně
 • Konstantinovy LázněKonstantinovy Lázně
 • Konstantinovy LázněKonstantinovy Lázně
 • Konstantinovy LázněKonstantinovy Lázně
 • Konstantinovy LázněKonstantinovy Lázně
 • Konstantinovy LázněKonstantinovy Lázně
 • Konstantinovy LázněKonstantinovy Lázně

Konstantinovy Lázně

Lázeňské městečko Konstantinovy Lázně se nachází severozápadně od Plzně. Prameny minerálních vod objevené v Konstantinových Lázních se vyznačují nejvyšším obsahem volného oxidu uhličitého v České republice. Konstantinovy Lázně nabízejí tiché a klidné okolí je ideální pro rodinnou dovolenou. Množství pohodlných a komfortních lázeňských domů, kouzelné malé pavilony s prameny minerální vody, malebně zastíněné stromy, v parku všudypřítomné sochy, to všechno zcela přetváří i tak nádhernou krajinu v ještě více okouzlující a uklidňující. V místních barech a hospůdkách vám s potěšením nabídnou místní bylinný likér Konstantin, na kterém si pochutnával během svých cest do zdejšího města známý český malíř Max Švabinský. Tento bylinný likér je možné si také zakoupit na recepcích lázeňských hotelů Jirásek a Prusík.

Ubytování Konstantinovy Lázně


Konstantinovy Lázně – Historie lázní …

Historie obce je úzce spjata s historií lázeňství. Již v 16. století se v písemných pramenech objevuje zmínka o sirnatém prameni zvaném Smraďoch. První lázeňský dům v blízkosti Smraďocha byl postaven na samém počátku 19. století a od té doby sem každoročně zajíždí tisíce pacientů, kteří si nemohou vynachválit účinky místních minerálních pramenů.

Konstantinovy Lázně - Lázeňství a relaxace…

Konstantinovy Lázně mají díky léčivé vodě významný primát. Chemická analýza tohoto léčebného zdroje vykazuje nejvyšší maximální obsah volného oxidu v celé České republice. Zajímavé okolí plné historických památek zve k procházkám, jízdám na kole nebo vyjížďkám na koních.

Konstantinovy Lázně se zaměřují na komplexní diagnostiku, prevenci a léčbu kardiovaskulárních chorob - mimo jiné stavů po infarktu myokardu, operacích varixů a trombózách, hypertenze nebo ischemické choroby srdeční. Mezi vedlejší indikace pak patří onemocnění pohybového systému, látkové výměny a dýchacího ústrojí. Konstantinovy Lázně využívají hlavně přírodní léčivé zdroje, tzn. minerální voda, kterou si můžete dopřát ve formě pitné kúry nebo uhličitých koupelí. Doplňující procedury zahrnují elektroléčbu, inhalace, parafínové zábaly, různé druhy masáží, oxygenoterapii a také tělesné cvičení.Konstantinovy Lázně – informace o městě

Konstantinovy Lázně právem náleží k významným místům Plzeňského kraje, který se může pyšnit jedinou lázeňskou oázou na svém území, perlou zasazenou do půvabné, klidné o mnohdy civilizací ještě nedotčené krajiny prosycené vývěry minerálních kyselek. Nalezneme zde řadu historických památek a zajímavých míst, které nám dovolí sledovat stopu člověka od pravěku přes středověk až po současnost.

Konstantinovy Lázně jsou citlivě zasazené do krásného druhově pestrého lesoparku přirozeně navazujícího na okolní přírodu. Obec nalezneme 35 km západně od Plzně směrem na Karlovy Vary v průměrné nadmořské výšce 520 m v jedné z ekologicky nejčistší oblasti Čech. S celkem 932 obyvateli patří mezi menší lázeňská místa v České republice nabízející klidné rodinné prostředí pro své návštěvníky.

Lázeňské služby jsou zde zaměřeny především na komplexní diagnostiku, prevenci a léčení chorob kardiovaskulárního systému. Hlavní léčebné metody v Konstantinových Lázních jsou založeny na využití přírodních léčivých zdrojů - minerální uhličité vody. Pramen přírodní železnaté hydrogenuhličitanové sodnohořečnaté hypotonické kyselky z hloubky 40 m má vydatnost 120 - 150 l za minutu při teplotě 9,1 o C a má nejvyšší obsah oxidu uhličitého v celé České republice. V polovině roku 2010 bylo otevřeno zbrusu nové Wellness centru Konstantin, které významně rozšířilo nabídku lázeňských služeb.

Okolí je protkáno více jak 450 km značených cyklotras, pěších turistických tras a řadou naučných stezek. Naleznete zde širokou nabídku možností ubytování, rekreace včetně aktivit pro vyznavače adrenalinových záležitostí a jiného využití volného času.

Konstantinovy Lázně - Léčení a procedury

Uhličité koupele, podkožní plynové injekce, suché uhličité koupele, čtyřkomorové lázně, iontoforéza, diadynamické proudy, phyaction, Träbertovy proudy, ultrazvuk, krátkovlnná diatermie, horské slunce a solux. léčebná tělesná výchova, inhalace, parafínové zábaly, klasické masáže, reflexní masáže, individuální rehabilitace, měkké techniky a rehabilitace po centrálních mozkových příhodách, manuální lymfodrenáže, oxygenoterapie. Jako doplněk k léčbě slouží Solná jeskyně a severská chůze s holemi (Nordic Walking), …

Kompletní přehled lázeňských procedur s popisem naleznete na stránce Lázeňské procedury

Konstantinovy Lázně - Přírodní léčivé zdroje

Přírodní, studená, prostá, železnatá, hypotonická hydrogenuhličitano-sodno-hořečnatá kyselka se zvýšeným obsahem kyseliny křemičité.

Konstantinovy Lázně - Léčebné indikace

Konstantinovy Lázně jsou zaměřeny především na komplexní diagnostiku, prevenci a léčení chorob kardiovaskulárního systému. Mezi vedlejší indikace pak patří choroby pohybového systému, výměny látkové (diabetes mellitus) a dýchacího ústrojí.

Konstantinovy Lázně - Volný čas…

Konstantinovy Lázně nabízejí po cyklovýletu, Nordic Walkingu nebo pěší turistice v údolích potoků pod zříceninami hradů Gutštejn a Švamberk nové wellness centrum s bazénem, vířivkami a saunami, nebo si dopřát některou z mnoha druhů masáží. Tréninkové golfové patovací koberce, půjčovna jízdních kol, Nordic Walking centrum, stoly na stolní tenis, hřiště pro pétanque a v zimních obdobích ledová plocha pro hru metaná. Fotbalové a volejbalové hřiště, tenisové kurty, hřiště na minigolf a venkovní koupaliště. V širokém okolí jsou ideální podmínky pro houbaře.

Konstantinovy Lázně - Výlety do okolí…

Gutštejn a Krasíkov - Jedny z nejmalebnějších zřícenin v Čechách.

Stříbro - Dochovaná část městských hradeb s velkolepou věží postavenou v husitské době a s Evropskou bránou. Františkánský klášter z 13. století, v němž jsou umístěny muzejní exponáty věnované těžbě stříbra a olova.

Bezdružice - Restaurovaný renesanční zámek. V kapli se nachází unikátní obraz na skle zobrazující narození Krista (autor J. Rybák). Nově otevřené muzeum skla včetně skleněného betlému.

Exkurze – tematické vycházky - Historie těžby v okolí Stříbra, Hradišťský vrch, Šipín, údolí Kosího potoka.

Teplá - Premonstrátský klášter z 12. století, jehož nejcennější částí je knihovna, druhá největší v České republice, a románsko-gotický chrám Blahoslavení.

Kladruby - Rozsáhlý nově rekonstruovaný klášter s kulturními pořady.

Ubytování Konstantinovy Lázně

Další ubytování Konstantinovy Lázně