Lázně Lednice

místo přírodních krás a pohádkových zámků …
 • Lázně LedniceLázně Lednice
 • Lázně LedniceLázně Lednice
 • Lázně LedniceLázně Lednice
 • Lázně LedniceLázně Lednice
 • Lázně LedniceLázně Lednice
 • Lázně LedniceLázně Lednice
 • Lázně LedniceLázně Lednice
 • Lázně LedniceLázně Lednice
 • Lázně LedniceLázně Lednice
 • Lázně LedniceLázně Lednice
 • Lázně LedniceLázně Lednice
 • Lázně LedniceLázně Lednice
 • Lázně LedniceLázně Lednice
 • Lázně LedniceLázně Lednice
 • Lázně LedniceLázně Lednice
 • Lázně LedniceLázně Lednice
 • Lázně LedniceLázně Lednice
 • Lázně LedniceLázně Lednice
 • Lázně LedniceLázně Lednice
 • Lázně LedniceLázně Lednice
 • Lázně LedniceLázně Lednice

Lázně Lednice

Lázně Lednice jsou moderním rehabilitačním zařízením, které najdete na jižní Moravě v srdci Lednicko-valtického areálu. Lázně Lednice byly otevřeny v roce 2007 a poskytují léčebné a rehabilitační služby, využívajících účinků přírodní jodobromové minerální vody, která blahodárně působí na pohybový a oběhový systém, na neurologické nemoci, ale i na gynekologické potíže a stavy po popáleninách.

Ubytování Lázně Lednice


Lázně Lednice – Historie lázní …

Lázně Lednice vznikly v srdci překrásné krajiny Lednicko-valtického areálu. Před miliony let na tomto území bylo dno prehistorického moře, a když se při třetihorním vrásnění Morava zvedla ze dna, zůstala mořská voda uvězněna v podzemních slujích.

Lázně Lednice jsou založeny na využití přírodního léčivého zdroje - jodobromové vody, která je svým obsahem jódu jednou z nejkvalitnějších svého druhu v Evropě. Pravěké třetihorní moře pod povrchem země v hloubce 1250 metrů je výjimečný přírodní léčivý zdroj. Nachází se v zemských hlubinách v uzavřené čočce a díky své vydatnosti bude dostupný i dalším generacím. Svým chemickým složením připomíná silně mineralizovanou mořskou vodu.

Jodobromová minerální voda je do lázní přiváděna z vrtu v Charvatské Nové Vsi. Po cestě se ochladí až k 7°C a na celkovou koupel je v lázních přihřívána na teplotu 37°C. Dle pokynů ošetřujícího lékaře se teplota individuálně snižuje. Lednická ložiska silně mineralizované jodobromové vody obsahem jodidů přesahují 30 mg/l a bromidů v rozmezí 40 až 60 mg/l. Během léčby dochází k vypařování jódu do ovzduší a je tak obohacováno jodové mikroklima během koupele, které svým obsahem jódu převyšuje přímořské oblasti. Ke vstřebávání jódu dochází inhalací, kůží i sliznicemi. Z léčebného hlediska je významný právě celkový účinek, který reguluje štítná žláza a dochází ke stimulaci neurohumorálního systému zásahem do osy hypotalamus - hypofýza - s projevy regulací nervového, srdečně-cévního a endokrinního systému. Jodová voda je nejúčinnější balneologický prostředek k léčení cévních onemocnění.

Lázně Lednice - Lázeňství a relaxace…

Nejúčinnější balneologický prostředek, který léčí cévní onemocnění, pomáhá při léčbě nemocí pohybového ústrojí, nemocí neurologických, gynekologických a nemocí kožních - zlepšuje hojení, podporuje protizánětlivé účinky. Jodobromová koupel má vynikající účinky nejen při léčbě, ale i preventivní, regenerační a omlazující. Během léčby dochází ke vstřebávání jodu inhalací a kůží a sliznicemi. Z léčebného hlediska je významný právě celkový účinek, který reguluje štítná žláza a dochází ke stimulaci neurohumorálního systému zásahem do osy hypotalamus - hypofýza - s projevy regulací nervového, srdečně-cévního a endokrinního systému. Jodobromová koupel má vynikající účinky nejen při léčbě, ale i preventivní, regenerační a omlazující.Lázně Lednice – Lázeňská obec Lednice

Obec Lednice má za sebou bohatou a pohnutou historii. Tento fakt byl ostatně v roce 1996 oceněn zápisem do seznamu světového kulturního dědictví UNESCO.

Součástí obce Lednice je od roku 1966 i blízká osada Nejdek jako její místní část. Nejdek leží asi 3 kilometry severozápadním směrem od Lednice, v minulosti to bylo významné hradisko.

Památkovou ochranu požívá v Lednici 37 objektů počínaje komplexem zámeckých budov přes romanticko-klasicistní salety a stavby a plastiky v zámeckém parku, několik novogotických domů z poloviny minulého století až po zajímavou stavbu nádražní budovy z konce 19. století, postavenou podle návrhu lichtenštejnského stavitele Karla Weinbrennera. Skloubení architektury s krajinou dalo vyniknout kráse Lednice i jejího okolí, která se tak stala jedním z turisticky nejatraktivnějších a nejnavštěvovanějších míst v naší zemi. Ze saletů ležících na katastru obce Lednice je třeba uvést minaret (1797-1802), římský vodovod a umělou jeskyni (1805-1811) a Rybniční zámeček (1816-1817).

Lázně Lednice - Léčení a procedury

Masáž horkými mušlemi (Tokoriki), Masáž horkým voskem dle znamení zvěrokruhu, Kokosová kúra, Marocká masáž, Indonéská Bali masáž, Jodobromová koupel, Jodobromová vířivá koupel horní končetiny, dolní končetiny, Individuální LTV, LTV v bazénu, Hydromasážní vana, Perličková koupel, Perličková koupel s bylinnou přísadou, Přísadová koupel bylinná, Koupel se solí z mrtvého moře, Rašelinová koupel, Květinový koupel, Koupel Žen-Šen, Medová koupel, Koupel brusinková, Koupel Champagne, Koupel růžová, Masáž reflexní a vazivová, Mobilizace páteře, periferních kloubů, Techniky měkkých tkání, Ultrazvuk, Lymfodrenáž ruční, Lymfodrenáž přístrojová, Klasická masáž částečná, rozšířená, celková, Podvodní masáž částěčná, rozšířená, celková, Aroma masáž částečná, rozšířená, celková, Havajská masáž částečná, rozšířená, celková, Masáž lávovými kameny částečná, rozšířená, celková, Medová detoxikační masáž, Anticelulitidová masáž s ozónem, Amma masáž, Thajská másáž, Indická masáž hlavy, Dornova metoda + Breussova masáž, Reflexní masáž plosky nohy, Čokoládová masáž, Masáž horkými mušlemi, Masáž horkým voskem dle znamení zvěrokruhu, Indická masáž hlavy, Magnetoterapie, Elektroléčba II., Aerosolová individuální, Laser-scanner, Solární louka, Kryoterapie, Parafín, Vodní uhličitá koupel, Suchá uhličitá koupel, Insulface oxidu uhličitého do podkoží, Saharský závan, Celotělový zábal z mořských řas, Chladivý bahenní zábal z mořských řas / Tonizující bahenní zábal z mořských řas, Tělová péče z Mrtvého moře, Vinoterapie, Brusinková vitamínová bomba, Chmelový ráj, Čokoládové bahno, Champagne speciál, …

Kompletní přehled lázeňských procedur s popisem naleznete na stránce Lázeňské procedury

Lázně Lednice - Přírodní léčivé zdroje

Jodobromový léčivý přírodní pramen

Lázně Lednice - Léčebné indikace

Nemocí pohybového ústrojí, nemocí neurologických, gynekologických a nemocí kožních.

Lázně Lednice - Volný čas…

Lázně Lednice nabízejí aktivní odpočinek, který nalezne v Lednicko-valtickém areálu nejrůznější způsoby. Od pěší turistiky nebo cykloturistiky po naučných a vinařských stezkách, plavby po řece Dyji, jízdy na koni, návštěvy historických objektů a hudebních festivalů, tradičních jarmarků až po rybaření. Mezi poměrně širokou škálu možností sportovního vyžití patří tenis, fotbal, bowling, kuželky.

Lázně Lednice - Výlety do okolí…

Zámek Lednice - jeden z nejkrásnějších zámků v České republice se nachází se jen pár minut pěšky od Lázní Lednice. Můžete si vybrat jeden ze čtyř prohlídkových okruhů. I. okruh nabízí reprezentační sály v přízemí zámku, II. okruh knížecí apartány v prvním patře zámku, III. okruh dětské pokoje princů a princezen a Muzeum loutek Milana Knížáka ve druhém patře zámku. IV. okruh zvaný Grotta je umělá barokní krápníková jeskyně s výstavou strašidel, jen pro odvážné. Během letních prázdnin bude lednický zámek otevřen i v PONDĚLÍ. Navíc je možné využít komentované prohlídky zámeckým parkem se zahradním architektem. Prohlídka zámeckých zahrad trvá cca 50 minut.

Minaret - zvaný též Turecká věž, kterou nechal vybudovat Alois Josef I. na přelomu 18. a 19. století. Ojedinělá stavba v Evropě s výškou téměř 60 metrů patří na kontinentu mezi nejvyšší.

Janohrad - romantická umělá zřícenina, která sloužila jako lovecký zámeček. Janův hrad se nachází v krásné přírodě a je obtékán ze tří stran řekou Dyjí.

Apollonův chrám - romantický zámeček nedaleko Mlýnského rybníka, který dnes slouží jako vyhlídková terasa.

Turistické trasy a cyklotrasy - Nenáročné turistické stezky vedou směrem na Valtice, Podivín či Pálavu. Najdete zde také velice oblíbené a stále častěji vyhledávané "vinařské cyklostezky".

Naučná stezka Lednické rybníky - 17 zastávek na 9 km dlouhé stezce. Rybník Nesyt o rozloze 325 ha je největším moravským rybníkem. Dalšími rybníky jsou Hlohovecký, Prostřední, Mlýnský, Zámecký a Podzámecký. Všechny rybníky jsou součástní národní přírodní rezervace o rozloze 600 ha, která je jednou z nejvýznamějších ornitologických lokalit v České republice.

Ubytování Lázně Lednice

Další ubytování Lázně Lednice