Pivní lázně Tábor

nové pivní lázně v České republice ...
 • Pivní lázně TáborPivní lázně Tábor
 • Pivní lázně TáborPivní lázně Tábor
 • Pivní lázně TáborPivní lázně Tábor
 • Pivní lázně TáborPivní lázně Tábor
 • Pivní lázně TáborPivní lázně Tábor
 • Pivní lázně TáborPivní lázně Tábor
 • Pivní lázně TáborPivní lázně Tábor
 • Pivní lázně TáborPivní lázně Tábor
 • Pivní lázně TáborPivní lázně Tábor
 • Pivní lázně TáborPivní lázně Tábor
 • Pivní lázně TáborPivní lázně Tábor
 • Pivní lázně TáborPivní lázně Tábor

Pivní Lázně Tábor

Město Tábor nalezneme na řece Lužnici ve výšce 436 m nad mořem, necelých 80 km jižně od Prahy a 60 km severně od krásného města Českých Budějovic. Z geologického hlediska leží Tábor v Táborské pahorkatině, která se nachází na rozhraní Třeboňské pánve a Vlašimské vrchoviny.

Město Tábor je se svými 37 tisíci obyvateli je po Českých Budějovicích druhým největším městem v Jihočeském kraji. Spolu se Sezimovým Ústím a Planou nad Lužnicí pak vytváří městskou aglomeraci se skoro 47 tisíci obyvateli. Město Tábor, jehož centrum je památkovou rezervací, je významným centrem turistického ruchu. I do tohoto překrásného města můžete zajet na originální pivní lázně Tábor, které jsou horkou novinkou Jižních Čech.

Pivní Lázně BBB Tábor - Něco z historie

Už od dávných dob je známo, že koupele v kvasnicovém pivu mají léčivý účinek a jsou vynikající prevencí proti nemocem. Pivní kal a pivní kvasnice jsou přírodní léčebné prostředky, jen za předpokladu, že dodržíme správnou teplotu a dobu pivní lázně a správné dávkování přísad. Obojí očišťuje a pročišťuje organismus přes póry v pokožce. Pivní lázeň Bier.Bottich.Bad® je blahodárná pro každého z nás. Lidé s kožními problémy jsou nadšeni, ale rovněž lidé trpící špatným prokrvením končetin si účinky pivní koupele pochvalují.

Ze všeho nejdůležitější je zážitek z pivní koupele: sedíte v kádi a můžete si jen tak načepovat výborné pivo – není to úžasné?

Pivní Lázně Tábor - výhodné balíčky


Pivní Lázně Tábor - PIVO a LÁZEŇ

Pivo je pojem pod kterým se rozumí nápoj uvařený z výše uvedených surovin, světlé nebo tmavé barvy, perlivý, s bílou pěnou, obsahující alkohol (v průměru 5 objemových procent) a kyselinu uhličitou (v průměru 4 – 5 g/l ), nasládlé nebo hořké chuti. Dnes se pivo zpravidla filtruje, je tedy čiré. V posledních letech přichází do módy nefiltrované pivo, to znamená pivo plněné přímo z ležáckého sudu nebo ležáckého tanku. Toto pivo je v obchodě označeno jako přírodní kalné pivo, sklepní pivo, kvasnicové pivo.

Pivo má optimální konzumační teplotu 8 – 10°C. Za této teploty se nejlépe uvolňují aromatické a chuťové látky chmelu, tvoří se krásná pěna a pivo má říz.

Podchlazené pivo nepění, bývá zakalené, nechutná. S touto zásadní chybou se v gastronomii setkáváme hodně často.
Naopak příliš teplé pivo chutná zvětrale, nemá žádný říz, nepění a často má nakyslou příchuť.

Odborník spojuje pojem pivní lázeň v první řadě s optimální konzumační teplotou piva. A to znamená konec veškerého snění. Dovedete si snad představit ten „požitek“, ležet nehybně v koupeli o teplotě 8 – 10°C?

Kdyby se pivo ohřívalo během pivní lázně, došlo by k uvolňování kysličníku uhličitého. Kysličník uhličitý je plyn 1,6 krát těžší nežli vzduch, který ochromuje dýchací cesty až k dusivým záchvatům.
Žádného sládka by ani ve snu nenapadlo ponořit se do otevřené kvasné nádrže. Jednak by mu naskočila husí kůže a jednak to nepřichází v úvahu kvůli kysličníku uhličitému.

Rozložíme-li ovšem slovo pivní lázeň na kmenová slova pivo a lázeň, otevírají se náhle zcela jiné možnosti.

Samotný pojem lázeň má mnoho variant; jednak co do druhu (lázeň nohou, sedací lázeň, sprchová lázeň, celková lázeň, plovací lázeň atd.) a jednak co do účinku na lidské tělo (termální lázeňl, slatinná lázeň, bylinková lázeň, atd.).

Zvolíme-li si tedy co do druhu sedací lázeň a co do účinku termální lázeň s přísadou piva resp. surovin, ze kterých se pivo vyrábí, zjistíme, že pojem „pivní lázeň“ je vlastně docela logický a pochopitelný, a to i pro sládka.Spojení Pivní lázně BBB a ovesného lože je originální chráněná procedůra.

1. Bazén
2. Finská sauna a relaxace
3. Pivní lázeň
4. Odpočinek ve slámovém loži

Nejhlavnější složkou „pivní lázně“ je voda o teplotě 35 + 2°C. Voda je poté obohacena přísadami ze kterých se vaří pivo jako jsou kvasnice, chmel, sladový šrot atd.

Množství a kvalita jednotlivých přísad a pořadí jejich přidávání do koupele je ovšem obchodní tajemství.

Recept na přípravu pivní lázně je přihlášeným užitným vzorem a jako takový spadá pod právní ochranu. Účinek pivní lázně, který by v případě čistě sedací koupele nebyl zcela optimální, se výrazně zvýší použitím speciální vířivky a výměníku tepla, který zabraňuje vychladnutí lázně. Rychlému vychladnutí lázně brání rovněž speciální dřevo, ze kterého jsou kádě vyrobeny. Doba koupele se pohybuje okolo 20 minut.

Po pivní koupeli následuje relaxace a odpočinek v délce 30-45 minut na lůžku z ovesné slámy, kde se tělo vypotí a uvolní.

Co na to lékař?

Na základní otázku, zda mají námitky nebo snad obavy z koupele v pivní lázni, odpověděla většina dotázaných odborníků poměrně jednotně takto:

Když se přísady používané do pivní lázně pijí (pivo) nebo prodávají jako krmivo, proč by tedy mělo jejich zevní použití škodit. Kromě toho je „pivní lázeň“ zážitek , zábava a podporuje uvolnění, relaxaci a dobrý zdravotní stav. Tolik tedy „hlas národa“.

Intenzitu výše uvedených pocitů a účinek koupele zvyšuje kromě teploty lázně (37°C + 2°C) také vířivka.

Vířivý efekt jemně rozptýlených bublinek vzduchu podporuje rozpuštění přísad (chmelové hořčiny, třískoviny atd.), uvolňování a rozptýlení aromatických látek obsažených v přísadách, např. v chmelovém oleji, vedlejších produktech kvasného procesu a kvasnicích a zesiluje mechanický masážní účinek pro lepší vstřebávání látek do pokožky.

Doba koupele je ze zdravotních důvodů omezena na 15 až 20 minut. Poté následuje odpočinek na lůžku z ovesné slámy, který rovněž přispívá k celkovému uvolnění těla.

Je PIVNÍ KOUPEL vhodná bez obav pro každého?

Odpověď na tuto otázku zní ANO. ale

V každém případě se doporučuje poradit se před první „pivní koupelí“ s lékařem.

Teplota pivní lázně se pohybuje kolem 37°C, proto by lidé trpící vysokým krevním tlakem, křečovými žilami apod. měli být opatrní a měli by si nechat teplotu lázně takovou, aby se cítili dobře, což ostatně platí pro všechny termální koupele. Osoby, které právě absolvují nebo absolvovali chemoterapii, by se měli „pivní lázně“ zříci.

Pivní lázně - další výhodné balíčky