Lázně Velichovky

specialista na léčbu pohybového ústrojí …
 • Lázně VelichovkyLázně Velichovky
 • Lázně VelichovkyLázně Velichovky
 • Lázně VelichovkyLázně Velichovky
 • Lázně VelichovkyLázně Velichovky
 • Lázně VelichovkyLázně Velichovky
 • Lázně VelichovkyLázně Velichovky
 • Lázně VelichovkyLázně Velichovky
 • Lázně VelichovkyLázně Velichovky
 • Lázně VelichovkyLázně Velichovky
 • Lázně VelichovkyLázně Velichovky
 • Lázně VelichovkyLázně Velichovky
 • Lázně VelichovkyLázně Velichovky
 • Lázně VelichovkyLázně Velichovky
 • Lázně VelichovkyLázně Velichovky
 • Lázně VelichovkyLázně Velichovky
 • Lázně VelichovkyLázně Velichovky
 • Lázně VelichovkyLázně Velichovky
 • Lázně VelichovkyLázně Velichovky

Lázně Velichovky

Velichovky, obec s více než stoletou lázeňskou tradicí, se nacházejí na severovýchodě Čech, zhruba 20 km od krajského města Hradce Králové. V roce 1897 zde byla objevena křídová slatina (peloid), která je dodnes ceněna pro své unikátní chemické ložení. To tehdy vedlo k otevření lázeňského sanatoria, které se v současnosti těší velké popularitě u mnohých návštěvníků. Lázně Velichovky nabízejí komfortní lázeňské vily, které se nacházejí v nádherném parku. Lázně Velichovky drží krok se současnými trendy, a proto mají ve své nabídce širokou paletu služeb z oblasti Medical Wellness.

Ubytování Lázně Velichovky


Lázně Velichovky – Historie lázní

Ještě dříve než byl položen základní kámen k lázním ve Velichovkách, byl v obci velkostatek se zámečkem, který vlastnily dvě sestry baronky z rodu Höpflingen - Bergendorfu. Baronky Berta baronka Bess-Chrostin a její sestra Gabriela baronka Spens-Boden věděly, že v blízkosti Velichovek se nachází velmi kvalitní slatina. Tuto slatinnou zeminu tehdy již využíval Dr. Kutík k léčbě ve svém sanatoriu v Hořičkách. Dr. Kutík společně se svým přítelem hrabětem Harrachem doporučil baronkám, aby vybudovaly ve Velichovkách lázně a založily akciovou společnost. V roce 1897 byla zahájena výstavba lázeňských objektů a v následujícím roce 1898 byla zahájena první lázeňská sezóna.

Po první světové válce v roce 1918 koupilo lázně Čs. ústředí nemocenských pojišťoven v Praze a koloběh sezón pokračoval. Rok od roku se Lázně Velichovky i obecná povědomost zlepšovaly, ve dvacátých letech byla postavena hlavní, moderně pojatá budova, dodnes překvapující svým průbojným architektonickým vzhledem, byly zřízeny parky, plovárna a další vily. Historickou událostí pro Lázně Velichovky byl v roce 1926 pobyt prvního prezidenta republiky T. G. Masaryka, podle kterého byla pojmenována právě hlavní lázeňská budova (Masarykův dům).

Lázně Velichovky provozuje nestátní zdravotnické lázeňské zařízení s více jak stoletou tradicí, se specializují především na rehabilitaci pacientů s onemocněním pohybového ústrojí, pacientů po úrazech, před a po operacích kostí a kloubů, včetně kloubních náhrad. Léčba je zajištěna za úzké spolupráce s předními odborníky ortopedické kliniky z Fakultní nemocnice v Hradci Králové, Nemocnice Na Homolce, Nemocnice Bulovka a dalších nemocnic.

K jedinečné pověsti lázní přispívá zdejší velmi kvalitní hustá slatina, svým složením ojedinělá na území České republiky. Jedná se o křídovou slatinnou zeminu, napájenou prameny vody s obsahem uhličitanu vápenatého a železa. Ložisko, které se nachází nedaleko od lázeňského areálu, má zásobu této jedinečné slatinné zeminy na 150 – 200let.

Po rekonstrukci pravé části Masarykova domu v letech 2005 – 2006 se vysoce zkvalitnila úroveň ubytování. Všechny pokoje v této části jsou nadstandardně vybaveny a splňují tak nejnáročnější požadavky našich klientů.

Lázně Velichovky - Lázeňství a relaxace…

Lázně Velichovky nenabízejí pouze lázeňské procedury. Vyzkoušet můžete i klidné a osvěžující relaxační a wellness procedury. Lázně Velichovky jich nabízejí hned několik. Z tohoto velkého množství si můžete vybrat takové, jaké se Vám budou nejvíce líbit a zamlouvat.

Lázně Velichovky jsou nestátní zdravotnické lázeňské zařízení s více jak stoletou tradicí a specializují se především na pohybové ústrojí a relaxační pobyty.

V Lázních Velichovky nabízíme lázeňské pobyty, relaxační pobyty, pobyty pro seniory, prodloužené víkendy s rošádami čokoládovými a medovými.Lázně Velichovky – Lázeňské město Velichovky…

Obec a Lázně Velichovky leží v královéhradeckém kraji v okrese Náchod asi 5 kilometrů od města Jaroměř. Nachází se zde přibližně 750 obyvatel a rozloha obce činí 8 kilometrů čtverečních. První zmínka o této obci je z roku 1389. V té době se obci říkalo Welichow.

Mezi historickými pamětihodnostmi obce Velichovky naleznete kostel Proměnění Páně, Zámek Velichovky postavený v 17. století, sochu sv. Jana Nepomuckého, smírčí kříž a samozřejmě Lázně Velichovky.

Lázně Velichovky - Léčení a procedury

Infrasauna, Slatinná koupel částečná, Slatinná koupel celková, Magnetoterapie, Elektroléčba, Koupele, Kondiční procedury, Lymfodrenáže, ...

Kompletní přehled lázeňských procedur s popisem naleznete na stránce Lázeňské procedury

Lázně Velichovky - Přírodní léčivé zdroje

Lokální zdroj přírodních peloidů.

Lázně Velichovky - Léčebné indikace

Nemoci nervové, nemoci pohybového ústrojí.

Lázně Velichovky - Volný čas…

Lázně Velichovky nabízejí pro své návštěvníky fitness centrum, tenisové kurty, squash, bowling nebo golf. Volný čas lze strávit cvičením aqua aerobicu, sophrologie nebo jógy. Po okolí je možné podnikat cyklistické a turistické výlety. Nedaleko lázeňského komplexu se nachází přírodní rezervace, kde je možné vidět laně, muflony, jeleny nebo srnky.

Lázně Velichovky - Výlety do okolí…

ZOO Dvůr Králové nad Labem - Nabízí největší přehlídku zvířat z Afriky a unikátní večerní safari.

Zámek Ratibořice a Babiččino údolí - Turistická stezka pro milovníky pěší turistiky i cykloturistiky, prochází údolím, které bylo námětem pro děj slavné knihy Boženy Němcové Babička.

Josefov - Pevnost, ukázka vojenské architektury 18. století. Dominantou je velký labyrint podzemních chodeb, ve své době nejrozsáhlejší komplex v Evropě. Celková délka chodeb dosahuje téměř 45 km.

Kuks - Kostel Přesvaté Trojice, barokní budova nemocnice, lázeňské domky, farmaceutická expozice nazvaná Zázraky farmacie. Nejzajímavější pamětihodností zámku je 24 alegorických soch od Matyáše Brauna, z nichž polovina znázorňuje lidské ctnosti a druhá neřesti.

Zámky Náchod a Opočno, přehrada Les království - tyto památky a zajímavosti se nacházejí do 20 km od Lázní Velichovky.

Ubytování Lázně Velichovky

Další ubytování Lázně Velichovky