Lázně Maďarsko

Země vína, koní, termálních lázní ...
 • Lázně MaďarskoLázně Maďarsko
 • Lázně MaďarskoLázně Maďarsko
 • Lázně MaďarskoLázně Maďarsko
 • Lázně MaďarskoLázně Maďarsko
 • Lázně MaďarskoLázně Maďarsko
 • Lázně MaďarskoLázně Maďarsko
 • Lázně MaďarskoLázně Maďarsko
 • Lázně MaďarskoLázně Maďarsko
 • Lázně MaďarskoLázně Maďarsko
 • Lázně MaďarskoLázně Maďarsko
 • Lázně MaďarskoLázně Maďarsko
 • Lázně MaďarskoLázně Maďarsko
 • Lázně MaďarskoLázně Maďarsko
 • Lázně MaďarskoLázně Maďarsko
 • Lázně MaďarskoLázně Maďarsko
 • Lázně MaďarskoLázně Maďarsko

Lázně Maďarsko

Lázně Maďarsko jsou jedny z nejlepších lázní v Evropě. Tradice lázní v Maďarsku je velká. Mezi nejznámější termální Lázně Maďarsko patří Termální Lázně Hevíz a Lázně Zalakaros. Lázně Maďarsko nabízejí ohromné zdroje termálních a léčivých vod. Lázně Maďarskopomáhají lidem se zdravým organismem k udržování a utužování tělesné kondice, relaxaci, načerpání nových sil a energie. Lázně Maďarsko jsou v provozu po celý rok a za každého počasí, klienti nejsou omezeni ani ročním obdobím. Ideální je navštívit Lázně Maďarsko na jaře nebo na podzim, protože v létě je v Maďarsku přece jenom poměrně horko, a i množství turistů je daleko vyšší. Maďarsko je řazeno mezi nejbohatší krajiny na termální a léčivé vody. Pod územím Maďarska je ukryto snad celé moře léčivých vod. Blahodárné léčivé účinky termálních pramenů na fyzické zdraví i na psychiku jsou známé odedávna. Lázně Maďarsko mají 500 letou tradici.

Ubytování Lázně Maďarsko


Milovníci léčebných účinků alespoň jednou za svůj život navštíví Lázně Maďarsko. Velmi lákavou specialitou jsou pro klienty zážitkové bazény, jejichž součástí je biosauna, softsauna či solná jeskyně. Mezi další vybavení patří také waitankung, pod tímto názvem si můžete představit pohybovou terapii preferovanou na východě. Pohodlíčko si užijete při medových, perlivých a tibetských masážích. Lázně Maďarsko toho však nabízejí mnohem víc a Vy si užijete celou řadu atraktivních odpočinkových terapií.

U Balatonu jsou situované lázně Hévíz, které získaly název podle stejnojmenného termálního jezera. Jedná se i o největší termální jezero v celé Evropě. Teplota je v něm po celý rok kolem 30 °C, protože existují dva podzemní prameny – horký a studený.

Většina termálních pramenů v Maďarsku byla objevena při hlubokém vrtání ropy, prováděném od počátku dvacátého století na celém území Maďarska. Místo ropy našli Maďaři úplně jiné bohatství, které platí pro naši dobu rozvoje zdravotnické turistiky, přitahuje davy návštěvníků ze zahraničí.

Lázně Zalakaros - Léčebné centrum a aquapark

Lázně Zalakaros jsou známé především svým termálním pramenem. Voda termálního pramene má teplotu 96 ° C a patří mezi nejteplejší termální prameny v Maďarsku. Termální voda má příznivý vliv na chronické zánětlivé onemocnění kloubů, chronické nemoci ženské, využívá se i jako doplňková léčba při různých onemocněních a pooperačních stavech. Lázně Zalakaros jsou zaměřeny na lázeňské a wellness pobyty.

V dvoutisícové hloubce pramení 96 stupňová voda Zalakaroš, jejíž složení je vzácné a je vhodná na léčení nemocí pohybového ústrojí, chronických a degenerativní zánětů kloubů, poruch nervové soustavy, proměn srdečního a krevního oběhu, poruch metabolismu, chronických, gynekologických a zubních zánětů. V termálním koupališti, vytvořeném na 10-ti hektarové ploše, si všechny věkové skupiny mohou najít vyhovující bazén, počínaje léčivým sedacím přes termální, dětský až po bazén s vlnobitím. Léčebné centrum sloužící k rekreaci, které svými zařízeními poskytuje lázeňské služby nadstandardní úrovně, bylo vytvořeno v lázních Zalakaros jako první v Maďarsku.

Kromě léčivých a termálních bazénů s vodou 32-36°C slouží na pohybovou terapii sportovní bazén a aquapark. Dále nabízíme tyto léčebné procedury: podvodní vířivá masáž, vodní trakce, uhličitá lázeň, různé druhy masáží, klasická masáž, reflexní masáž chodidel, elektroléčba: úplný galvan těla, ultrazvuk, iontoforéza, reflexoterapie elektrickým proudem, 4 komorová hydrogalvanická lázeň a suchá CO2 lázeň, léčebný tělocvik, parafín-fango (obklady), Ritexovy-obklady.

Termální Lázně Hevíz

Termální Lázně Hevíz jsou pro turisty vyhledávané město v jihozápadním Maďarsku. Termální Lázně Hevíz vděčí za svou slávu termálnímu jezeru, které je ve světě jedinečné. Léčivé jezero s rašelinovým dnem zabírá plochu 4,4 ha a je největším teplovodním jezerem na světě. Je obklopeno lesem o rozloze okolo 50 hektarů. Voda je ohřívána geotermální energií.

Teplota vody dosahuje v létě až 30-35 ° C, a ani v zimě neklesá pod 22 ° C. Léčivá voda termálních lázní Hevíz má blahodárné účinky při obtížích pohybového aparátu. Léčivé účinky vody, která byla objevena před mnoha tisíciletími, byla známa již v římských dobách.

Na rozdíl od většiny jiných letovisek Termální Lázně Hevíz můžete navštěvovat po celý rok. Na jaře vítá turisty rozkvetlé město, na příjemné procházky láká jezero, které obklopuje les, zatímco na náročnější túry přitahují turisty svahy Keszthely-u. V létě přispívá k pohodlí turistů relaxace na pláži, děti zde naleznou obnovený dětský bazén. Na podzim a v zimě dělá výjimečným město jeho speciální mikroklima.

Termální Lázně Hevíz a okolní region nabízejí pestré a různorodé spektrum turistických zajímavostí. Unikátní přírodní hodnoty chráněných rostlin a živočichů Malého Balatonu, včetně ptačích populací, jsou spolu s pohořím Keszthely již od roku 1920 přírodní rezervací. Zámeček Festetics a hrad Sümeg jsou architektonickou a kulturní památkou, svou mimořádnou atmosférou zanechávají u turistů trvalý zážitek. Termální Lázně Hevíz a jeho okolí nabízejí nespočetné možnosti cyklostezek pro cykloturistiku. Na mnoha místech si můžete zapůjčit kola.


Ubytování Lázně Maďarsko