Lázně Libverda

ideální místo na léčení, relaxaci a aktivní trávení volného času…
 • Lázně LibverdaLázně Libverda
 • Lázně LibverdaLázně Libverda
 • Lázně LibverdaLázně Libverda
 • Lázně LibverdaLázně Libverda
 • Lázně LibverdaLázně Libverda
 • Lázně LibverdaLázně Libverda
 • Lázně LibverdaLázně Libverda
 • Lázně LibverdaLázně Libverda
 • Lázně LibverdaLázně Libverda
 • Lázně LibverdaLázně Libverda
 • Lázně LibverdaLázně Libverda
 • Lázně LibverdaLázně Libverda
 • Lázně LibverdaLázně Libverda
 • Lázně LibverdaLázně Libverda
 • Lázně LibverdaLázně Libverda
 • Lázně LibverdaLázně Libverda
 • Lázně LibverdaLázně Libverda
 • Lázně LibverdaLázně Libverda
 • Lázně LibverdaLázně Libverda
 • Lázně LibverdaLázně Libverda

Lázně Libverda

Lázně Libverda jsou velmi známým lázeňským komplexem, ležícím ve stejnojmenné obci v krásném prostředí Jizerských hor v nadmořské výšce 424 metrů. Lázně Libverda jsou díky své poloze a příjemnému klimatu lázně nabízející ideální podmínky pro léčení, relaxaci i aktivní trávení volného času. Již v průběhu 14. století byly objeveny léčivé účinky místních minerálních pramenů, jejichž voda si postupem času vysloužila název Boží voda. Lázně Libverda nabyly na věhlasu především v průběhu 18. století, kdy byly také jedním z rezidenčních sídel šlechtického rodu Clam-Gallasů.

Lázně Libverda nabízejí kromě léčebných procedur, které jsou zaměřené na pacienty s onemocněním pohybového aparátu, srdce a krevního oběhu, i sportovně relaxační pobyty, pro které je areál Lázní Libverda vhodný. K relaxaci a rehabilitaci nejen pacientů slouží rehabilitační bazén umístěný přímo na kolonádě. Nově vybudované wellness centrum Jizera je ideálním místem k celkové regeneraci a odpočinku těla, a to nejen díky krásnému prostředí, v němž zapomenete na problémy okolního světa, ale také pro nabídku kvalitních wellnesových služeb - antistresové a regenerační zábaly, masáže, anticelulitidní programy a další…

Některé z historických budov jsou zapsány v Národním památkovém fondu České republiky. Mezi zapsané budovy patří lázeňský dům Vodoléčba, lázeňský dům Zámeček a lázeňský dům Jizera.

Lázně Libverda jsou díky své poloze a příjemnému klimatu ideálním místem vhodným k turistice. Pro aktivní využití volného času jsou k dispozici tenisové kurty, minigolfové hřiště a fitness centrum. V letním období je tu hodně cyklostezek, v zimě můžete využít velké množství běžeckých stop.

Ubytování Lázně Libverda


Lázně Libverda – Historie města Libverda

Jak již bylo uvedeno, první zmínky o obci sahají do II. poloviny 14. století (1381 - urbář frýdlantského panství). Od té doby se objevují zprávy o léčivosti místního pramene. Díky velkému množství poutníků, kteří putovali z Lužice do mariánského poutního kostela v Hejnicích, byla Libverda známá v okolí již v 15. století. Vyvěrala zde „Boží voda“, kterou se poutníci osvěžovali. Zpočátku byl pouze jeden pramen. Léčili se jím i slavní panovníci - saský kurfiřt August I. a vévoda Albrecht z Valdštejna, který trpěl syfilidou a nechával si léčivou vodu posílat tam, kde právě pobýval.

V polovině 16. století bylo v obci cca 40 usedlostí - 21 sedláků, 1 zahradník, 10 podruhů a 8 domkářů. Dále zde byl mlýn, pila a tři kovárny. Podle soupisu poddaných podle víry z roku 1651 žilo v obci 113 osob.

V roce 1771 proběhlo, stejně jako v jiných obcích, číslování domů. Číslo jedna většinou připadlo hospodě. V obci v tu dobu bylo 68 domů. Do roku 1786 stoupl počet na 78. Pomalu začínal rozvoj obce, a to díky léčivým pramenům. Po smrti hraběte Filipa Josefa Gallase v roce 1757 je ustanoven za dědice frýdlantského panství jeho synovec Kristián Filip Clam s podmínkou, že on i jeho potomci připojí ke svému jménu také jméno Gallas a budou užívat také Gallasovský erb. Tak vzniká nová rodová větev Clam-Gallasů. Tento majitel frýdlantského panství je považován za zakladatele dnešních lázní.

Lázně Libverda - Lázeňství a relaxace…

Lázně Libverda mají lázeňskou péči založenou na dlouholeté tradici, z níž lázně čerpají až do dnešních dnů. Specializace Lázní Libverda je dána především vlastnostmi místních minerálních pramenů. Na to vše pak navazuje moderní vybavení lázeňských léčebných provozů. Nemalým dílem přispívá lázeňství samotné prostředí a klimatické podmínky celého okolí. Mírné podnebí je ideálním, nezátěžovým prostředím pro osoby s onemocněním srdce a cév. Vzhledem k terénu oblasti Lázní Libverda jsou lázně vhodné i pro rehabilitaci a kondiční turistiku, především pro osoby s onemocněním pohybového aparátu. V neposlední řadě naleznete v Lázních Libverda klid, odpočinek, který blahodárně působí a napomáhá k léčení neuróz a dalších psychiatrických onemocnění.

Lázně Libverda mají odborný specializovaný tým vedený trvalým konzultantem a zaměstnancem lékařské fakulty v Praze.

Libverdská kyselka

Základem léčebných postupů a procedur je Libverdská kyselka, jejíž účinek je založen na působení CO2. Právě oxid uhličitý pozitivně ovlivňuje zejména periferní krevní oběh.

Klasifikace minerální vody

Jedná se o přírodní prostou železnatou kyselku (hydrogenuhličitano - hořečnato - vápenatého typu). Obsahuje zvýšené hodnoty kyseliny křemičité, dále je hypotonická a studená.Lázně Libverda – Lázeňské město Libverda

Historie Lázní Libverda je nerozlučně spjata s obcí stejného jména. První historická zmínka o obci Libverda se nalézá v urbáři frýdlantského panství z roku 1381, který se dnes nalézá ve státním archivu v Děčíně. Tehdejší název obce zněl Lybenwerde a jejími obyvateli byli místní pastýři. Obec začínala být známou ke konci 14. století, kdy se začaly šířit zprávy a pověsti o léčivých účincích zdejšího pramene, a to hlavně díky velkému množství poutníků. Ti putovali zejména z Lužice do mariánského poutního kostela Navštívení Panny Marie v sousedních Hejnicích a osvěžovali se léčivou minerální vodou, v té době již přezdívanou „Boží voda“. Stejným názvem pojmenovali poutníci i samotný pramen. Věhlas obce se jejich zásluhou velmi rychle roznesl na všechny strany a v 15. století tak byla obec známa již v širokém okolí.

Již v 16.století měla Libverda své slavné hosty. Byli jimi, kromě výše zmíněného saského kurfiřta Augusta I., i český humanista Bohuslav Hasištejnský z Lobkovic. Od konce 16.století jsou již zdejší minerální vody využívány pacienty ze všech koutů Evropy.

Lázně Libverda - Léčení a procedury

Základem léčebné kúry v lázních Libverda je libverdský minerální pramen, který působí léčivě jak na onemocnění srdce a cév, ale i na onemocnění celkového pohybového ústrojí. Pro ostatní procedury a léčebné metody je používáno moderní vybavení a nejnovější léčebné postupy. Ve spojení s malebnou přírodou jste na nejlepší cestě, jak se od Vašich problémů odpoutat.

Vyberte si některou z našich léčebných procedur a nechte na Vaše tělo působit léčebné účinky.

Přísadové koupele - mořská sůl, rašelinová, bylinná, Podvodní masáž, Střídavá nožní koupel, Skotský střik, Vlažný vějíř, Vířivá lázeň - dolní končetiny, horní končetiny, celotělová, Hydromasážní koupel, Uhličitá koupel, Parafango, Parafínový nátěr - částečný, celkový, Rašelinový (peloidní) obklad, Solux, Kryoterapie, Skupinový léčebný tělocvik, Individální léčebný tělocvik, Terénní kůra, Mobilizace páteře, Cvičení v bazénu, Ergometrický trénink, Rotoped, Reflexní (segmentová) masáž, Klasická masáž - částečná, celková, Měkké techniky, Čtyřkomorová lázeň (Hydrogalvan), Ultrazvuk, Laser, Krátkovlnná diatermie, Krátkovlnná diatermie, Diadynamické proudy, Biostimulace, Biolampa, Vacotron (vakuová terapie), Plzní magnetoterapie, Iontoforesa, Interferenční proudy, Plynové injekce, Eletrospánek, Oxygenoterapie, Inhalace, Whirpool + Sauna, Bazén.

Kompletní přehled lázeňských procedur s popisem naleznete na stránce Lázeňské procedury

Lázně Libverda - Přírodní léčivé zdroje

Přírodní minerální voda hydrogenuhličitanového typu.

Lázně Libverda - Léčebné indikace

Onemocnění srdce a kardiovaskulárního systému, onemocnění pohybového ústrojí, nervová onemocnění.

Lázně Libverda- Volný čas…

Lázně Libverda nabízejí i turistické cíle v okolí (vodopády Štolpich, hora Smrk, restaurace Obří sud, bazilika Hejnice) jsou přímo v areálu k dispozici tenisové kurty, minigolfové hřiště, fitness centrum či kardiostezka. Milovníci zimních sportů ocení blízkost běžeckých stop a sjezdového areálu Świeradow Zdrój. V letních měsících je celá oblast jako stvořená pro pěší a cykloturistiku.

Lázně Libverda - Výlety do okolí…

Bedřichov - Vodní nádrž postavená na řece Černá Nisa v letech 1902–1905.

Frýdlant - Gotický hrad a k němu přilehlý renesanční zámek.

Frýdlantská výšina - Rozhledna, z níž se otevírají nádherné pohledy na příkré svahy Jizerských hor.

Hejnice - Neobyčejný barokní kostel Navštívení Panny Marie s nádhernou vnitřní výzdobou a přilehlým františkánským kostelem, ve své době populární poutní místo v tomto kraji.

Smrk v Jizerských horách - Nová 20metrová kovová rozhledna, z níž se otevírají nádherné výhledy na část Čech, Polska a Německa.

Ubytování Lázně Libverda

Další Ubytování - Lázně Libverda