Lázně Polsko

Síla a zdraví - Oázy zdraví a krásy
 • Lázně PolskoLázně Polsko
 • Lázně PolskoLázně Polsko
 • Lázně PolskoLázně Polsko
 • Lázně PolskoLázně Polsko
 • Lázně PolskoLázně Polsko
 • Lázně PolskoLázně Polsko
 • Lázně PolskoLázně Polsko
 • Lázně PolskoLázně Polsko
 • Lázně PolskoLázně Polsko
 • Lázně PolskoLázně Polsko
 • Lázně PolskoLázně Polsko
 • Lázně PolskoLázně Polsko
 • Lázně PolskoLázně Polsko
 • Lázně PolskoLázně Polsko
 • Lázně PolskoLázně Polsko
 • Lázně PolskoLázně Polsko
 • Lázně PolskoLázně Polsko
 • Lázně PolskoLázně Polsko
 • Lázně PolskoLázně Polsko
 • Lázně PolskoLázně Polsko

Lázně Polsko

Lázně Polsko nabízejí tichá a čistá místa, kde není žádný průmysl. Příroda byla obdarována přírodním léčivým bohatstvím a blahodárným podnebím. V Polsku se nachází více než 40 lázní, stylových i útulných, kde rychle naleznete svůj klid a vyléčíte tělo i duši.

Karpacz, Szklarska Poręba, Kudowa Zdrój, Zakopane a Kraków - to jsou místa s léčebnou silou rozložené po celém Polsku. Většina z Polských lázní se specializuje na léčbu konkrétních nemocí.

Ubytování Lázně Polsko


Lázně Polsko se specializují na klimatoterapie, balneoterapie, talassoterapie, výběr léčebných metod je opravdu velký. Chcete se projít po rozkvetlé kolonádě v Ciechocinku a nadýchat se slaného vzduchu v okolí největších solivarů v Evropě?

Lázně Polsko nepředstavují pouze pěkná sanatoria, lázeňské procedury, procházky a kulturní život. Polské lázně jsou plné historických památek po králích, politicích, spisovatelích a umělcích. Král Jan III. Sobieský se léčil sirnatou vodou z Horyńca Zdroju, Ada Sari si léčila krk v Szczawnicy a proslulý spisovatel Štefan Žeromský v Nałęczowie napsal „Historii hříchu". Pobyty v lázních dříve představovaly povinnou položku v kalendáři rezervovanou pro ozdravný plán a společenská setkání.

Dnes se v polských lázních léčí nejenom senioři. Čím dál více mladých a zdravých lidí zde vyhledává relax, wellness a klid od shonu velkoměsta. Pobyty ve wellness centrech nebo lázních, centrech biologické obnovy, perličkové koupele, whirlpooly s minerální vodou, parafínové zábaly, skotské střiky a procházky v upravované zeleni jsou dnes velmi módní. Lázně Polsko lákají cizince svými příznivými cenami.

Lázně v Polsku vám nabídnou skvělé zázemí, pokud potřebujete na nějaký čas vyskočit z rutiny svého každodenního života. Svěřte své tělo do rukou profesionálů, kteří ho spolehlivě naladí do správné formy. Polsko nabízí velký výběr z mnoha vynikajících hotelů poskytujících lázeňské služby a wellness balíčky. Tempo moderního života nezanechává vždy dobré následky na duševní a tělesné rovnováze. Z tohoto hlavního důvodu jsou dnes v kurzu lázeňské a wellness pobyty, kde máte skvělou příležitost se zregenerovat a načerpat nové síly. Polská lázeňská střediska a hotely využívají při svých léčebných a regeneračních kúrách osvědčených klimatických účinků, k inspiraci slouží vždy příroda. Pokud tedy potřebujete relaxaci, klid a pohodlí, polské lázeňské hotely jistě stojí za to vzít v úvahu.

Lázně Polsko – Karpacz – nejpopulárnější horské město v Polsku.

Karpacz patří k nejpopulárnějším horským letoviskům v Polsku. Karpacz se nachází v Dolnoslezském vojvodství, v okrese Jelenia Góra, na severním úbočí Krkonoš, na svahu hory Sněžky. Karpacz je ideální místo pro relaxační a wellness pobyty v kterémkoliv ročním období.

Karpacz je vyhledávaným cílem turistů nejen z Polska, ale i z Česka. Většina restaurací a hotelů se nachází ve východní části obce, známé jako Karpacz Dolny. Západní část obce se nazývá Karpacz Górny, a je to vlastně jen seskupení rekreačních domů.

Ubytování Karpacz


Karpacz se vzhledem k bohatým turistickým atrakcím stává rok od roku oblíbenější, jak mezi místními turisty, tak i mezi cizinci. Karpacz je městem mimořádně ceněným v obchodní a konferenční turistice. Komfortně vybavené objekty, výborná kuchyně, srdečná a profesionální obsluha, to vše je zárukou výtečného odpočinku. Salony a „SPA a Wellness” centra splňují dokonce ty nejvybranější požadavky.

K městu Karpacz patří nejvyšší oblast Krkonoš včetně Sněžky. Vzhledem ke své poloze a hodnotám geografického prostředí je Karpacz ideálním sportovně rekreačním střediskem jak v létě, tak i v zimě. Návštěvníci města Karpacz mají k dispozici dva bazény, sedačkovou lanovku na Malou Kopu, letní a zimní bobovou dráhu, lyžařské vleky, dva skokanské můstky a tenisové kurty. Jsou zde také vytyčeny cyklostezky, pěší stezky a trasy k jízdě na koni. Karpacz láká návštěvníky různorodostí krajiny a umožňuje jim vychutnávat čisté ovzduší. Je vynikajícím místem pomáhajícím navrátit se ke zdraví, místem aktivního odpočinku a zdrojem nezapomenutelné zábavy v každém ročním období.

Lázně Polsko – Kudowa Zdrój – známé lázeňské město

Kudowa Zdroj ležící na úpatí Stolových hor je starým a známým lázeňským městem. Hlavní výhodou Kudowa Zdroj je malá vzdálenost k hranicím, dále četné turistické zajímavosti, zdravé ovzduší a krásné lesy. Lázně Kudowa Zdroj jsou moderním SPA a Wellness centrem. Pěší stezky a cyklostezky, Aqua Park a sjezdovky na nedalekém Zielenci lákají k aktivnímu odpočinku.

Kudowa Zdroj je jedním z nejstarších lázeňských měst v Evropě. Nachází se v jihozápadní části Polska, v Dolnoslezském vojvodství pod Stolovými horami, u hranice s Českou republikou. Kudowa Zdroj láká návštěvníky nejen na lázeňské procedury, ale také na krásné a zajímavé okolí.

Ubytování Lázně Kudowa Zdrój


První zmínka o lázeňském městě Kudowa Zdroj pochází z roku 1477 a objevila se v dokumentu Henryka Starszego, syna českého krále Jiřího z Poděbrad. První název vesničky zněl Lipolitov. V polovině 16. století se název změnil na Chudoba, pozdějí Kudoba a od roku 1945 Kudowa Zdrój. Nejstarší část Kudowy je Czermna, která byla postavena již v 16. století. První zmínky o minerálních pramenech pocházejí z roku 1580 a informace o lázních najdeme v kronice Ludvíka z Náchoda pod názvem Cermenské Lázně. V roce 1625 (možná již v roce 1621) byla vytištěna práce kłodzkého protestanta G. Aeluriusa „Glaciographia“, ve které píše, že kudowská voda byla považována za velmi chutnou, zdravou a byla upřednostňována před vínem.

Lázně Polsko – Szklarska Poręba – turistické středisko v polských Sudetech.

Szklarska Poręba je bezpochyby spolu s Karpaczem největší turistické středisko v polských Sudetech. Město Szklarska Poręba splňuje všechny podmínky nezbytné k pořádání konferencí, sympozií, porad a integračních zájezdů. Mnoho zajímavostí zde najdou milovníci horských túr i nadšenci cykloturistiky. Szklarska Poręba je nazývána kolébkou cyklistiky, své si zde najdou i běžkaři a sjezdoví lyžaři, příznivci závodů psích spřežení a lezení po skalách. Čekají na vás skvěle připravené pěší turistické stezky, cyklostezky (cca 300 km cyklostezek vyznačených po okolních horách a kolem Szklarské Poreby), sjezdovky a běžkařské tratě. V zimě je v nedalekých Jakuszycích připravena bohatá síť tratí pro běžkaře, v létě je zde možné jezdit na kolečkových lyžích po asfaltových tréninkových cestách. V létě je ve městě v provozu bazén. Szklarska Poręba nabízí ubytování a moderní hotely, které jsou zároveň centry SPA a Wellness, můžete si vybrat z velkého množství výhodných balíčků.

Ubytování Lázně Szklarska Poręba


Szklarska Poręba je město ležící v krásném údolí řeky Kamienna, v nadmořské výšce od 440 do 886 metrů nad mořem. Szklarska Poręba je půvabné město, které přitahuje turisty po celý rok.

Szklarska Poręba leží pouhých 18 km od horského města Harrachova, nabízí velkou nabídku wellness a relaxačních pobytů.

Lázně Polsko – Zakopane – nejznámější polské středisko.

Zakopane je jedno z nejznámějších polských rekreačních středisek, je nazýváno zimní hlavní město Polska. Zakopane leží u úpatí Vysokých Tater a je městem s nejvyšší polohou v Polsku. Návštěvníci mají k dispozici velký počet wellness zařízení na vysoké úrovni. Můžou používat lanovku na Kasprowy Wierch, pozemní lanovku na Gubałówku, lyžařské vleky a skokanské můstky na svahu Krokwie. Nádherné rozhledy, mnoho kulturních a sportovních atrakcí lákají turisty z celého světa.

Zakopane je jednou z nejpopulárnějších polských turistických destinací. Každým rokem láká více a více návštěvníků všech věkových kategorií. Tento úspěch si město získalo díky mnoha způsobům vyžití. Zakopane nabízív zimě lyžování na svazích hor, vlétě jsou pro turisty zase atraktivní strmétrasy Vysokých Tater. Město přitahuje neopakovatelnou atmosférou lidové kultury horalův Podhale.

Ubytování Zakopane


Pěší zónu v centru města Zakopane lemují kavárny, restaurace, luxusní prodejny suvenýrů a umělecké galerie. Jen stěží odoláte, abyste nenavštívili trh blízko stanice zubačky. Můžete zde pořídit kožené kierpce (tradiční horalské mokasíny), vlněné pulovry, horalské hole s dekorovanými rukojeťmi – valašky, ale také něco dobrého na zub – bryndzu a oscypek, což jsou regionální sýry vyráběné z ovčího mléka.

Centrem Zakopaného je náměstí Krupówki, kde můžete posedět v restauraci. Ve Ville Atma sídlí muzeum zařízené v typickém zakopanském stylu. Muzeum je věnováno místnímu skladateli a milovníku Tater Karolu Szymanowskimu, který zde žil v letech 1930 - 1936. Do tohoto dřevěného domku se určitě vyplatí podívat.

Nezapomeňte navštívit naši nabídku wellness pobytů v Zakopanem.

Lázně Polsko – Kraków – nejnavštěvovanější město v Polsku.

Kraków je jedno z nejkrásnějších měst v Polsku. Kraków je jedinečný svou historickou krásou, která na vás bude dýchat na každém kroku.

Kraków je turisticky atraktivní město, které bylo založeno v 7. století. Kraków je dnes druhým největším městem v Polsku z hlediska počtu obyvatel a rozlohy. Kraków je jedním z nejdůležitějších kulturních center v Polsku. Mnoho lidí dokonce považuje Kraków za kulturní kapitál země. Město nabízí mnoho atraktivních turistických cílů.

Ubytování Kraków


Město Kraków se nachází v Malopolském vojvodství v jižním Polsku, v historické zemi Malopolsku. Město s více jak 757 tisíci obyvateli leží na řece Visle, v nejužším místě tzv. Krakovské brány, která spojuje Sandoměřskou kotlinu s kotlinou Osvětimskou.

Kraków má mnoho gotických a barokních kostelů, v bývalé židovské čtvrti se i dnes nacházejí synagogy a dostatek sakrálních staveb.

Náš informační portál Vám nabízí wellness pobyty v krásném městě.


Ubytování Lázně Polsko