Lázně Nové Hrady

budeme hýčkat nejen vaše tělo, ale i Vaši duši …
 • Lázně Nové HradyLázně Nové Hrady
 • Lázně Nové HradyLázně Nové Hrady
 • Lázně Nové HradyLázně Nové Hrady
 • Lázně Nové HradyLázně Nové Hrady
 • Lázně Nové HradyLázně Nové Hrady
 • Lázně Nové HradyLázně Nové Hrady
 • Lázně Nové HradyLázně Nové Hrady
 • Lázně Nové HradyLázně Nové Hrady
 • Lázně Nové HradyLázně Nové Hrady
 • Lázně Nové HradyLázně Nové Hrady
 • Lázně Nové HradyLázně Nové Hrady
 • Lázně Nové HradyLázně Nové Hrady
 • Lázně Nové HradyLázně Nové Hrady
 • Lázně Nové HradyLázně Nové Hrady
 • Lázně Nové HradyLázně Nové Hrady

Lázně Nové Hrady

Lázně Nové Hrady nabízejí svým klientům kromě luxusního ubytování a stylové restaurace, ještě rehabilitaci a wellness. Lázně Nové Hradynabízejí ideální podmínky pro turistiku a cykloturistiku v neporušené přírodě Novohradských hor v bezprostřední blízkosti hranic s Rakouskem.

Překrásná oblast je charakterizovaná svou dominantou - Novohradskými horami. Vrcholky Novohradských hor přerůstají 1000 m n. m a vystupují před našimi zraky již z dalekých pohledů Třeboňské pánve. Příroda plná hustých hraničních hvozdů a sítí potůčků patří k jedné z nejzachovalejších částí přírody v České republice. Díky čerstvému větru vanoucímu do naší oblasti přímo z Alp se vyznačuje místní klima vhodným pro lidi trpící dýchacími potížemi.

Ubytování Lázně Nové Hrady


Novohradsko je díky této skutečnosti považováno za léčebnou oblast. O tom svědčí i existence bývalých lázeňských oblastí jako je Hojná a Dobrá Voda, Tereziiny lázničky v dnes stále udržovaném a zušlechťovaném parku Tereziino údolí. Pro svůj význam nedotčené přírody a krajinářského parku proto Tereziino údolí nese i titulek národní přírodní památka. V Tereziině údolí pak najdeme i několik charakteristických objektů - bývalé klimatické lázně, dnes Tereziiny lázničky, které opět oživují svou léčebnou tradici.

Lázně Nové Hrady - Lázeňství a relaxace …

Cítíte se hodně unavení, vyčerpaní a bez nálady? Po návštěvě našeho masážního a kosmetického salonu se budete cítit jako znovuzrození. Budeme hýčkat nejen Vaše tělo, ale i Vaši duši, a Vy budete moci alespoň na chvíli zapomenout na starosti všedních dnů, načerpat novou energii a společně se svými blízkými vychutnávat romantickou pohádkovou atmosféru našeho hotelu i jeho okolí.

Novohradsko nabízí i rozsáhlé možnosti outdoorového sportování, a to v zimní i letní sezóně. Nabízíme Vám možnost provozovat Nordic Walking, AquaFitness, AquaAerobic a navštěvovat kurzy tance a malby v prostorách našeho wellness hotelu.Lázně Nové Hrady –město Nové Hrady …

Nejstarší dochovaná písemná zmínka o novohradském hradu je datována 21. května 1279. Počátkem 14. století patřily Nové Hrady, uváděné již roku 1284 jako město, pánům z Landštejna. Ti je pak 18. srpna 1359 prodali bratrům Petrovi, Joštovi, Oldřichovi a Janovi z Rožmberka. Ve 2. polovině 14. století bylo město opevněno hradbami a zdejším měšťanům se dostalo obdobných práv a výsad, jakým se těšili obyvatelé královských měst

Po smrti posledního Rožmberka Petra Voka v roce 1611 přešly Nové Hrady spolu s dalším rožmberským majetkem na Jana Jiřího ze Švamberka. Tento rod ovšem zdejší panství držel pouze do roku 1620, kdy se Petr za Švamberka přidal na stranu vzbouřivších se stavů a po porážce povstání mu byl majetek zabaven. Významná kapitola v historii města a celého Novohradska se začala psát 6. února 1620, kdy císař Ferdinand II. věnoval panství jako splátku dluhu Karlu Bonaventurovi Buquoy, Rod Buquoy pak držel novohradské panství 325 let až do roku 1945 a zanechal zde mnoho významných stavebních, uměleckých i přírodních památek. Celá oblast dostala mocný impuls k rozvoji zejména zakládáním sklářských hutí, které na přelomu 18. a 19. století dosáhly evropského věhlasu hlavně výrobou hyalithu - černého a červeného skla, nepropouštějícího světlo, jehož vynález se připisuje hraběti Jiřímu Buquoy.

Lázně Nové Hrady - Léčení a procedury

Klasická masáž celková, Klasická ruční masáž částečná –záda,šíje, Aromamasáž celková, Aromamasáž částečná – záda,šíje, Reflexní masáž – plosky nohy, Reflexní masáž zad, krku a šíje, Anticelulitidní masáž, Rašelinový obklad, Parafinový zábal na ruce, Parafínový zábal na nohy, Mikromasáž očního okolí, Indická masáž hlavy, Medová masáž, Manikúra, Pedikúra, Depilace obličeje, Krémová masáž, Oxygenoterapie, Plynová injekce, Elektroterapie, …

Kompletní přehled lázeňských procedur Lázně Nové Hrady s popisem naleznete na stránce Lázeňské procedury

Lázně Nové Hrady - Volný čas…

Novohradské hory jsou ideálním místem pro aktivní trávení volného času. Krajina je zde mírně zvlněná, a tak jsou Novohradské hory vhodné zejména pro pěší turistiku a cykloturistiku. V zimě je možné využít nově vznikajících běžeckých tras (zatím nejsou pravidelně udržovány). Pro sjezdové lyžování je však vhodnější využívat služeb rakouských sjezdovek v Karlstiftu a Harmannschlagu.

Nedotčená příroda je v Novohradských horách zachována zejména díky absenci průmyslu. Většina pracovních příležitosti na Novohradsku je směřována do lesnictví a zemědělství. Dalšími významnými odvětvími je pak výrobna dobré vody, která taktéž využívá přírodního bohatství oblasti.

Lázně Nové Hrady - Výlety do okolí …

Zlatá Kliš - K vodní nádrži Novohradska je vhodné se vydat automobilem.

Mýtiny - Výlet na kole na Mýtiny v Novohradských horách. Ves v nadmořské výšce 556 m n.m. patřila k nejstarším osídleným místům Novohradska, první zmínka o ní pochází z roku 1360 (Crophslog). Od 17. století patřila k Buquoyskému panství. Rozkládala se zcela pravidelně podél Přední a Zadní cesty a potoka v délce téměř 1 kilometru a v roce 1921 zde žilo v 66 domech 404 obyvatel, z toho bylo 51 Čechů a 344 Němců. Obec zanikla v roce 1980.

Prales Hojná Voda - Národní přírodní památka, veden jako vzácný i na seznamu UNESCO. Jedna z nejstarších přírodních rezervací ve střední Evopě. Založen roku 1838 hrabětem Jiřím Buquoyem na svahu hory Vysoká (1.034m) 4 km od obce Hojná Voda. Vhodné zdolat na kole či autem.

Národní park Blockheide - V těsné blízkosti české hranice nedaleko Českých Velenic, přímo na okraji rakouského Gmündu, se rozprostírá snad nejmenší rakouské chráněné území – přírodní park Blockheide. Jedná se o turisty nejvyhledávanější kout jinak zatím spíše opomíjené oblasti Waldviertel v Dolním Rakousku.

Zámek Nové Hrady - Rokoková stavba vybudovaná v letech 1774–1777 hrabětem Jeanem-Antoinem Harbuvalem de Chamaré ve stylu francouzských letních sídel, často nazývána jako "Malý Schönbrunn" nebo "České Versailles". Areál obsahuje vstupní bránu a francouzskou zahradu se správními budovami, špýchar a anglický park s pískovcovou Křížovou cestou (1767), vedoucí k pozůstatkům původního gotického hradu.

Ubytování Lázně Nové Hrady

Další ubytování Lázně Poděbrady