Lázeňské procedury

Vyberte si z množství procedur, které Vám nabízí jednolivé lázně ...
  • Lázeňské proceduryLázeňské procedury
  • Lázeňské proceduryLázeňské procedury
  • Lázeňské proceduryLázeňské procedury
  • Lázeňské proceduryLázeňské procedury
  • Lázeňské proceduryLázeňské procedury
  • Lázeňské proceduryLázeňské procedury
  • Lázeňské proceduryLázeňské procedury
  • Lázeňské proceduryLázeňské procedury
  • Lázeňské proceduryLázeňské procedury
  • Lázeňské proceduryLázeňské procedury

Lázeňské procedury

Aerobic, Ájurvédská masáž, Akupunktura, Amma masáž, Aroma masáž, Aromaterapie, Balneoterapie, Baňkování, Brasil oxygen - oxygenoterapie, Biotherik, Biostimulace, Bohdanečská hubnička, Breussova masáž, Bylinna-koupel, Calmonalová koupel, Cvičení Pilates nebo thai-chi gymnastik, Celková vířivá koupel, Čtyřkomorová lázeň, Diadynamik, Elektroléčebné procedury, Eletrospánek, Endogenní dýchání, Extremiter, Finská suchá sauna, Fitness, Floating, Fyzikální terapie, Galvanizace, Havajská masáž, Hořečnatá koupel, Hydrojet - mechanická masáž, Hydrokolon terapie, Hydromasáž, Hydroxeur, Chmelový ráj, In-Body, Indická masáž hlavy, Individuální fyzioterapie, Infrasauna, Inhalace, Intenzivní čištění suché a mastné pleti, Interferenční proudy, Interdyn, Jódová koupel, Jodo-bromová koupel, Jóga, Klasická masáž, Klasická ruční masáž, Kneippova bylinná koupel, Kombinovaná koupel, Koupel se solí z Mrtvého moře, Koupel Ylang-Ylang, Koupel Champagne, Koupele přísadové, Krátkovlnná diatermie, Kraniosakrální terapie, Kryoterapie, Květinová koupel, Laser, Lavatherm, Africká xylopová koupel, Léčba světlem, Lymfodrenáž, Lymfoven, Magnetoterapie, Manikúra, Masáž Ajurvéda, Masáž Dolce Vita, Masáž lávovými kameny, Masáž obličeje, Masážní křeslol, Maska z mořského bahna, Metoda Mojžíšové, Metoda Brunkow, Medová masáž, Medovo mléčný zábal, Mechanická masáž, Minerální koupele, Mořský vánek, Muzikoterapie, Myofeedback, Nordic Walking, Oxygenoterapie, Ozonoterapie, Parafango, Parafínový zábal, Peeling a masáž plosek nohou, Peloidy, Perličková koupel, Pitná kúra, Pitná kúra, Plynové injekce, Podvodní masáž, Polárium, Power Plate, Přísadová koupel bylinná, Pulsní magnetoterapie, Radonová koupel, Rašelinová, slatinná či bahenní koupel, Reflexní masáž, Reflexní masáž plosky nohy, Reflexní nožní masáž, Relaxační cvičení, Rubínová koupel, Sauna, Senzomotorika, Shiatsu, Sigoroll, Sirná koupel, Skořicový zábal, Skotské střiky, Skupinová kineziterapie - léčba pohybem, Slatinná koupel, Slatinný zábal, Sloupková korekční terapie, Smaragdová koupel, Solárium, Solfatanová koupel, Solná jeskyně, Solux, Spinal Touch, Střídavé koupele nožní, Suchá plynová koupel, Suchá uhličitá koupel, Šlapací koupel, Světloléčba, Termální koupele, Thajská masáž, Tokoriki, Träbert, Tropický zábal rukou, Uhličitá koupel, Ultrazvuk, Ultra Contour, Vibrosauna, Vínoterapie, Vířivá koupel, Vodoléčba, Whirlpool, Zábal z mořských řas, Zlatá rosa.

Aerobic

Aerobic je způsob dosáhnutí optimální fyzické zdatnosti a vytrvalosti. Cvičení má velmi pozitivní vliv na lidský organismus, je cílem k dosažení rovnováhy mezi tělesným a psychickým stavem člověka. Cvičení aerobiku je nezbytné provozovat pod odborným vedením, důležitý je vhodný sportovní úbor a obuv.


Ájurvédská masáž

Masáž pozitivně působí na krevní, nervový, endokrinní a lymfatický systém. Spouští samočisticí proces organismu, urychluje odplavení škodlivin z těla, tím posiluje imunitní systém kvalitu všech tkání včetně svalů, zlepšuje stav pokožky, vyrovnává krevní tlak, významně zpomaluje stárnutí.


Akupunktura

Preventivní a léčebná metoda, která je založená na principech tradiční čínské medicíny. Tuto proceduru smí provádět pouze speciálně vyškolený lékař. Akupunktura spočívá ve stimulaci akupunkturních bodů. Nejznámější a nejpoužívanější je aplikace speciální jehly. Využívá se celé oblasti těla nebo také ucha. K docílení pozitivního efektu je nutné opakovat několik procedur.


Amma masáž

Amma masáž se provádí na speciální masážní židli na oblečeném těle. Pohyby terapeuta u této masáže jsou velmi přesné a značně rytmické, připomínající pozice z bojových umění tzv. kata. Masáž je zaměřena na ramena, záda, krk, boky, ruce a hlavu.


Aroma masáž

Jedná se o masáž doplněnou o účinek aromatických olejů. Vonné esence působí nejen na centrální nervovou soustavu a pomáhají k celkovému působení na organismus.


Aromaterapie

Aromaterapí jsou nazývány veškeré procedury jako masáž, zábal nebo koupel, při nichž se aplikují vonného oleje či esence. Využívá znalostí o terapeutickém účinku rozličných přírodních extraktů.


Balneoterapie

Při balneoterapiie je využívána termální voda, patří k procedurám fyzikální terapie.


Baňkování

Baňkování je technika využívající baněk přikládaných na energetické dráhy těla, jejich pomocí se harmonizuje tok energie drahách. Používá se v kombinaci s masážními technikami. Baňkování je vhodné pro zlepšení celkové kondice a snižuje bolestivost v daných oblastech těla.


Brasil oxygen (oxygenoterapie)

Oxygenoterapie je vdechování vzduchu obohaceného kyslíkem, který je vyrobený přístrojem Oxymat a současně je zvlhčován přes vodní koupel. Při této proceduře dochází ke zvýšenému okysličení krve. Procedura trvá 60 popřípadě 120 minut.


Biotherik

Suchá plynová koupel má prokázány výborné efekty u poruch prokrvení končetin, kožních obtížích, při hojení ran, poruchách erekce, diabetických změnách končetin. Je doložen také pozitivní účinek na snížení krevního tlaku u pacientů s hypertenzí. Výrazně urychluje regeneraci a rekonvalescenci.


Bohdanečská hubnička

Perličková nebo vířivá koupel s přísadou skořice se podává se v nové luxusní vaně, která je naplněná minerální vodou o teplotě 37°C. Jako přísada je použit extrakt ze skořice, která má výrazné prohřívací účinky a tím zrychluje metabolismus a napomáhá hubnutí.


Breussova masáž

Jedná se o jemnou manuální terapii, jejíž pomocí jsou obratle a klouby uváděny do původní polohy. Účinně se lze zbavit fyzických a psychických bloků a především samotné příčiny onemocnění. Tato bezpečná metoda se provádí volným a přirozeným pohybem vyšetřovaného a jemným tlakem palců, nebo ruky terapeuta. Nedochází k žádným prudkým a nebezpečným pohybům, kterým bychom mohli klienta poškodit. Breussova masáž se provádí po Dornove metodě, přičemž působící na nervový systém a pohybový aparát, především páteř. Působí skvěle na svaly okolo páteře, a proto se s výhodou používá při bolestech zad, kde dokáže uvolnit meziobratlové ploténky a tím ulevit od bolesti, kterou může způsobit tlak na míšní nerv.


Bylinná koupel

Vanová přísadová koupel se směsí bylinek o teplotě vody 37°C, doba procedury trvá přibližně 15 minut. Má relaxační, stimulační nebo regenerační účinek. Po koupeliobvykle následuje zábal.Bylinná koupel je vhodná u onemocnění pohybového aparátu, bolestí kloubů, páteře a pro psychickou relaxaci.


Calmonalová koupel

Doplňková terapie na revmatologická nezánětlivá mimokloubní onemocnění. Může dojít k přecitlivělosti na některou složku, kterými jsou vrbová kůra, kopřiva, heřmánek, máta, levandule.


Celková vířivá koupel

Působí v oblasti kyčelních, kolenních kloubů a bederní páteře, využívá se při ní atmosférického tlaku. Napomáhá prokrvení končetin a současně aktivuje kožní receptory. Jedná se o jemnou masáž vířící vodou, která je zvlášť vhodná k léčení poúrazových stavů. Koupel o teplotě vody 37°C trvá 15 minut. Po koupeli následuje zábal, příjemné uvolnění a celková relaxace.


Cristaline masáž

Jedinečná masáž obličeje krystaly pro podporu elasticity a vypnutí pleti, dodání nové energie.


Cvičení Pilates nebo thai-chi gymnastik

Ke cvičení se využívají maléh měkkéh míče. Zahrnuje prvky posilovací, protahovací i koordinační. Vhodné pro kondiční trénink a nácvik balance. Ideální pro řešení bolestí v zádech, nácvik vzpřímeného držení těla, aktivace stabilizačního systému páteře.


Čtyřkomorová lázeň

Čtyřkomorová lázeň je elektroléčebná procedura ve vodním prostředí. Působíme elektrickým proudem, který vzniká na elektrodách umístěných ve vaničkách s vodou na všechny ponořené končetiny klienta. Intenzita proudu se nastavuje dle subjektivního pocitu pacienta, ten cítí slabé brnění až mravenčení. Účinkem průchodu elektrického proudu je především tzv. polarizace tkání, tj. výrazné narušení dynamické rovnováhy vnitřního prostředí způsobené přesunem iontů a změnou jejich hustoty. Výsledkem je pak tzv. hyperemie (překrvení), která zlepšuje metabolismus a urychluje regeneraci tkání, zlepšuje imunitu, mírní bolest a uvolňuje svalové napětí. Indikuje se při vertebrogenních bolestivých syndromech, degenerativních a chronických zánětlivých onemocnění a při postižení periferního nervstva.


Diadynamik

Má převážně analgetické účinky. Dle předpisu lékaře se aplikuje uvedený druh proudu přes elektrodu přiloženou na postižené místo. Intenzita se volí podle subjektivní snášenlivosti klienta.


Elektroléčebné procedury

Využívá se účinku elektroanalgesie a elektrostimulačního účinku.


Eletrospánek

Je audiovizuální stimulace, která má navést relaxaci nebo spánek. Do speciálních brýlí jsou díky mikropočítači vysílány světelné impulzy a současně je přehrávána hudba, kterou si pacient sám vybral.


Endogenní dýchání

Endogenní dýchání je unikátní léčebná metoda využívající speciálního dýchacího trenažéru a proměnlivého výdechového tlaku k dosažení maximální dechové kapacity a co nejlepšího využití vdechovaného kyslíku.


Extremiter

Vakuum kompresní terapie. Je založena na střídání přetlakové a podtlakové fáze.


Finská suchá sauna

Koupel horkým vzduchem (90 - 100°C), při které se organismus přehřívá v potící místnosti (8 - 12 minut), potom nastupuje fáze ochlazování ve sprše anebo bazénu a následuje relaxace v odpočívárně. Celý cyklus se opakuje 2 - 3krát.


Fitness

Cvičení na přístrojích, délka trvání cca 30min.


Floating

Relaxační vana ve tvaru mušle s vodou o teplotě 36°C (salinita Mrtvého moře), která způsobuje nadnášení napodobující stav beztíže, délka trvání procedury 50min. Ke zvýšení účinku slouží vodní a vzduchové trysky, relaxační hudba a světlo. Tuto proceduru si můžete užít i ve dvojici.


Fyzikální terapie

Fyzikální terapie je soubor léčebných metod využívajících fyzikálních energií jako jsou např. světlo (LASER, Biolampa), ultrazvuk, elektrická energie, indukční pole, tepelná energie a další. Nejznámější jsou zřejmě elektroléčebné proudy diadynamické, interferenční a jiné. Metoda je ordinována výhradně lázeňským lékařem.


Galvanizace

Je elektroléčebná metoda spojující účinky galvanického (stejnosměrného) proudu s účinkem teplé vody, hydrostatického tlaku a hydrostatického vztlaku.


Havajská masáž

Havajská masáž LOMI LOMI - pro pocit hlubokého uvolnění a maximální relaxace celého organismu.


Hořečnatá koupel

Procedura probíhá ve vodoléčebné vaně, ve které jsou rozpuštěny 2 kg živé hořečnaté soli. Nejdůležitějsím prvkem této soli je hořčík. Teplota vody je 36 - 38°C, po koupeli následuje suchý zábal.


Hydrojet - mechanická masáž

Masáž je prováděna proudem vody přes vyhřívané gumové lůžko, je to suchá procedura, která trvá 15 minut. Po masáži dojde k uvolnění svalů. Tato masáž je vhodná u chronických zánětlivých a degenerativních onemocnění kloubů a páteře, napomáhá psychické relaxaci.


Hydrokolon terapie

Žádaná metoda spočívající v řízeném proplachu tlustého střeva s cílem odstranit nestravitelné zbytky stravy, odumřelé střevní buňky a toxické produkty trávení.


Hydromasáž

Hydromasáž probíhá v nerezových vanách, které mají umístěné trysky po celém svém obvodu. Systém proudění vody je obdobný jako u vířivé koupele. Touto procedurou se dosahuje intenzivní masáže celého těla.


Hydroxeur

Ve speciální vaně je prováděna intenzivnější masáž pod vodou jemnými paprsky vody, prosycenými vzduchem nebo kyslíkem.


Chmelový ráj

Chmelový ráj se skládá z výživné lázně s pivem a obilnými klíčky a pivního zábalu. Lázeň prohřeje pokožku a uvolní póry kůže, kterými se při mírném pocení odplavují z podkoží škodlivé látky. Směs drcených bylin působí jako očistný peeling odstraňující z těla části kůže. Pivní kvasnice předávají pokožce celou řadu vitamínů B, proteiny, sacharidy a přispívají k celkovému zvláčnění a regeneraci pokožky.


In-Body

Bio-impedanční měření skladby tělesných tkání s PC analýzou. Pomocí speciálních elektrod Vám na různých částech Vašeho těla budeme měřit, kolik tuku, vody, svalů v těle máte.


Indická masáž hlavy

Indická masáž hlavy - jemné, léčivé ošetření hlavy, krku a horní části paží, které Vás zbaví napětí a stresu.


Individuální fyzioterapie

Erudovaný fyzioterapeut využívá celé škály léčebných metod (měkké techniky uvolnění tkání, isometrická relaxace, kloubní mobilizace, facilitace, senzomotorická stimulace a další) a jejich skladbu volí s přihlédnutím k vašemu aktuálnímu zdravotnímu stavu.


Infrasauna

Infrasauna slouží k prohřátí těla infračerveným zářením až do hloubky 4 cm za působení teplého a suchého vzduchu o teplotě 45° C v uzavřeném prostoru sauny. Významným termoregulačním mechanizmem je výdej tepla pocením, dochází k prohřátí a uvolnění svalů a pojiva a zlepší se prokrvení kůže. Vhodná doba pobytu je 20 - 30 minut u dospělého, ale důležitý je vždy subjektivní pocit klienta. Infrasauna se využívá k celkovému uvolnění, k odpočinku, k relaxaci po svalové námaze, u svalového revmatismu, bolestí kloubů a páteře, vhodná je i na prohřátí a uvolnění svalů před klasickou masáží. Půl hodiny před a po aplikaci této procedury se doporučuje vypít skleničku čisté minerální vody. Proceduru není nedoporučujeme při akutním onemocnění, kardiakům, onkologickým pacientům, pacientům s epilepsií a s projevy krvácení.


Inhalace

Při inhalaci se využívá minerálních vod, které zlepšují funkci sliznice dýchacích cest, působí protizánětlivě, zkapalňují hlen a usnadňují vykašlávání. K minerálním vodám se mohou dodávat léky pro těžké případy dušnosti, přírodní soli pro léčbu katarů horních dýchacích cest, nebo odvary z bylin. Maximální doba inhalace je 10 minut.


Intenzivní čištění suché a mastné pleti

Čištění pleti, čistící maska, speciální pleťová kůra, lymfatická stimulace, pleťová maska, poradenství.


Interferenční proudy

Používají se jako elektromasáž při onemocnění pohybového aparátu.


Interdyn

Elektroléčebná procedura používaná k terapii bolesti. Jedná se o interferenční proudy-zkřížení dvou středněfrekvenčních proudů s výslednou hodnotou 0-100 Hz. Působí podobně jako diadynamik s větším uplatněním u chronických onemocnění pohybového aparátu, navíc má ID více penetrující účinek do hloubky. Indikace: chronická zánětlivá a degenerativní onemocnění pohybového aparátu, vertebrogenní algický syndrom, mimokloubní revmatismus, neuralgie, poruchy činnosti svěračů.


Jodová koupel

Jedná se o vanovou přísadovou koupel o teplotě 37°C s přísadou jodidu draselného. Trvá 15 minut, po koupeli následuje 15-ti až 20-ti minutový zábal. Koupel se využívá pro zlepšení látkové výměny, u chronických, zánětlivých a degenerativních onemocnění kloubů a páteře a u poruch prokrvení.


Jodo-bromová koupel

Vanová koupel ve vodě teplé kolem 37°C obohacené přísadou jodo-bromové solanky. Má všestranné léčivé a blahodárné účinky na lidský organismus. Doporučuje se při bolestech kloubů, svalů a páteře, kožních problémech. Podporuje také výživu tkání a zlepšuje funkci cévního systému. Doba trvání procedury je 15 minut, následuje 15 minut odpočinku v zábalu.


Jóga

Jóga je komplexní životní styl. Cvičení jógy harmonizuje celý organismus a obsahuje všechny cvičební prvky - protahovací, posilovací, kondiční, stabilizační, koordinační v komplexních cvicích a polohách.


Klasická masáž

Masáž je výborný prostředek k uvolnění ztuhlých svalů, odbourání stresu i psychickou relaxací. Pod vlivem masážních pohybů se uvolňuje masírované svalstvo a zvyšuje se prokrvení. Masáž voňavou směsí s éterickými oleji přinese nejen úlevu celému tělu, ale uklidní i mysl. Klasické masáže jsou vhodné při bolestech páteře a kloubů, k uvolnění ztuhlých svalů a psychické relaxaci. Masáž nelze provádět na částech těla s kožními defekty a dolních končetinách s křečovými žilami.


Klasická ruční masáž

Jedna z nejoblíbenějších lázeňských procedur, která se uplatňuje převážně při onemocněních pohybového aparátu. Touto procedurou se doplňuje léčba tam, kde je nutné uvolnit ztuhlé svaly, ošetřit bolestivé kontraktury, nebo připravit pacienta na léčebný tělocvik. Kontraindikací jsou pooperační stavy v dutině břišní a hrudníku, varixy dolních končetin, těžké poruchy prokrvení a krvácivé stavy.


Kneippova bylinná koupel

Kneippova bylinná koupel je lázeň s přídavkem vysoce kvalitních koupelových solí, obsahujících extrakty z léčivých bylin. Působí jak přes dýchací ústrojí, tak jsou vstřebávány pokožkou a mají výborné léčebné a relaxační účinky.


Kombinovaná koupel

Jedná se o perličkovou koupel s přísadou bylin. Délka trvání procedury je 15 minut v koupeli a poté 15 minut suchý zábal.


Koupel se solí z Mrtvého moře

Minerální voda pro koupel je obohacená přírodním komplexem minerálů, solí a mikročástic z Mrtvého moře zlepšuje pružnost a elasticitu pokožky, působí protizánětlivě, protialergicky a posiluje obranyschopnost organismu.


Koupel Ylang-Ylang

Ylangová silice působí afrodiziakálně. Harmonizuje a uklidňuje nervový systém. Uvolňuje a povznáší, vnáší slunce a plynutí. Je vhodná při nervovém napětí a nespavosti. Snižuje krevní tlak, mírní střevní infekce. Je potvrzeno její působení proti malárii, tyfu a střevním infekcím. Zklidňuje bušení srdce.


Koupel Champagne

Výtažek z šampaňského - bezalkoholový extrakt vína z Champagne je úžasným koncentrátem toho nejpotřebnějšího pro pokožku a vlasy. Působí protizánětlivě na pokožku, eliminuje volné radikály, chrání ji proti rozpadu základních podpůrných jednotek pokožky (kolagenová vlákna), dodává životní energii a tonizuje pokožku.


Koupele přísadové

Minerální přísadové koupele se využívají například při léčbě ekzémů a kožních problémů. Do koupelí se přidávají různé bylinné extrakty nebo sůl z Mrtvého moře. Doba koupele je 15 - 20 minut při teplotě přibližně 34°C.


Krátkovlnná diatermie

Jedná se o prohřívání hlubších struktur organismu, které se využívá zejména u degenerativních onemocnění velkých kloubů.


Kraniosakrální terapie

Kraniosakrální terapieje jemná a přitom hluboká forma léčení. Při této terapii klient leží ve volném oblečení na lehátku. Terapeut lehce přikládá ruce a naladí se na kraniosakrální rytmus klienta, jehož první vjem obvykle bývá pocit hluboké relaxace, která provází celou terapii. Tato procedura podporuje přirozený mechanismus člověka k vylepšení fungování mozku a míchy, k rozptýlení negativních důsledků stresu a zlepšení celkového zdraví a imunity.


Kryoterapie

Kryoterapie je po staletí známá metoda, která v současnosti prochází obrovským vývojem. Aplikuje se provádí lokálně nebo celkově. Nejčastěji se lokálně aplikují chladivé termogelové obklady. Vyspělejší formou kryoterapie je přístrojová aplikace chladu, kterou se dosahuje hodnot kolem bodu mrazu, ale také -180 až -270 oC. Aplikace může být i celotělová. Nezbytností je předchozí lékařská prohlídka. Kryoterapie se doporučuje při zánětlivých a chronických stavech pohybového aparátu, k léčbě místních otoků, například po traumatu. Vhodná je i pro celkovou regeneraci organismu k uvolnění svalového napětí.


Květinová koupel

Relaxační květinová koupel má aromatizující účinky, blahodárný vliv po fyzické námaze a mírní bolesti hlavy. Do koupele se přidává sůl Bellissima v kombinací s mýdlovými konfetami.


Laser

Terapie využívající světelné energie polarizovaného světla o definované vlnové délce a energii. Využívá se především biostimulační efekt neinvazivních laserů. Aplikace je vhodná pro chronické nemoci pohybového aparátu (postižení kloubní, svalové, vazivové, šlach). Laser urychluje hojení jizev, poúrazových a pooperačních stavů pohybového aparátu. Analgetický efekt je dán zlepšením mikrocirkulace a metabolismu tkáně, odtokem lymfy, odstraněním zplodin metabolismu a otoku. Zvyšuje tvorbu endorfinů a endogenních opiátů. Laser stimuluje imunitní systém a činnost buněk.


Lavatherm

Lokální teplé obklady, kdy teplo vzniká nahřátím ve vodní lázni nebo chemickou reakcí uvnitř obkladu.


Léčba světlem

Využívá se elektromagnetické záření oblasti viditelné, ultrafialové i infračervené části spektra. Využita je energie fotonů. Rozdělení světloléčby: 1) Viditelné světlo: helioterapie, biolampa, laser. 2) Ultrafialové záření: UV-A, UV-B, UV-C, zdroje jsou slunce a umělé zdroje horské slunce, solárium. 3) Infračervené záření IR-A, IR-B, IR-C, zdroje jsou slunce a umělé zdroje, vysokožhavené žárovky, solux, teplomet.


Léčebné cvičení v bazénu

Provádí se ve skupinách. Kromě efektu léčebné tělesné výchovy se zde příznivě uplatňuje vliv vody a její teplota. Výborných výsledků je dosahováno při onemocnění pohybového aparátu, délka trvání 20 - 30 minut, u individuální gymnastiky podle potřeby i denně.


Lymfodrenáž

Cílem lymfatické masáže je obnovení a zvýšení oběhu lymfy. Proceduru smí provádět pouze speciálně vyškolený personále. Aplikace je možná na celé tělo, nejčastěji se předepisuje na dolní, eventuálně horní končetiny, obličej a dekolt. Doporučuje se např. u lymfatických edémů (ženy po operaci prsu), některých poúrazových stavů, žilní nedostatečnosti, účinně pomáhá při odbourávání celulitidy. Jedná se o detoxikační proceduru.


Lymfoven

Přetlaková přístrojová masáž na horní nebo dolní končetiny nebo oblast břicha, hýždí a stehen. Po ukončení masáže se ze zdravotních důvodů doporučuje navléknout kompresivní punčochu nebo přiložit elastickou bandáž. Procedura trvá 60 minut.


Magnetoterapie

Využívá několik druhů magnetických polí v léčbě nejrůznějších chorob. Pulzní magnetické pole je nejvýhodnější při kmitočtech od 2 do 15 Hz a vyšších pro jejich proti bolestivé účinky. Výrazně zmenšuje bolesti už od 3. - 4. dne léčby a postupně tyto bolesti zcela odstraní. Použití magnetoterapie s pulzním magnetickým polem nemá téměř žádné kontraindikace, proto je velmi vhodným doplňkem koupelné léčby.


Manikúra

Procedura, během které dochází ke zkrášlování a regeneraci rukou, s hlavním důrazem na nehty a jejich okolí. Hlavním předmětem je čištění nehtů, jejich zarovnání a odstranění odumřelé kůže z jejich okolí a rukou. Manikúra se používá jak z čistě kosmetických důvodů, tak i z lékařských, to v případě, že je kolem nehtů virová nebo plísňová infekce.


Masáž Ajurvéda

Jde o velmi rozsáhlý systém léčebných a harmonizačních postupů a ucelený náhled na život, jenž vychází z hlavního ajurvédského předpokladu, že vše se opírá o tři základní principy (dóši). Jsou jimi Váta, Pitta a Kapha. Váta je princip pohybu, dýchání, oběhu krve a nervových impulzů, Pitta zas principem zpracovávání, metabolismu a Kapha je princip struktury a soudržnosti, formuje svaly, kosti, tuk a šlachy. Tyto tři principy jsou přítomné v každé buňce našeho těla. V ajurvédě jde vždy o snahu dosáhnout harmonie všech tří. Harmonie Váty, Kaphy a Pitty je zárukou a známkou zdraví. Každý jedinec má tři hlavní ajurvédské principy jinak uspořádány, v jiných poměrech, z čehož plyne jedinečnost každého z nás. Léčebné a ozdravující ajurvédské metody zahrnují výživové systémy, cvičení, bylinné terapie, terapie barvami, relaxační techniky, masáže.


Masáž Dolce Vita

Masáž DOLCE VITA je 50 minut trvající ošetření, které se skládá z relaxační aroma masáže a speciální masáže horkým ručníkem. Cílem relaxační aroma masáže je klidnými a jemnými pohyby dosáhnout svalového uvolnění.


Masáž lávovými kameny

Relaxační procedura, která přináší úlevu při svalovém i psychickém vypětí. Za pomoci teplých lávových kamenů se dodává energie tělu.


Masáž obličeje

Masáž obličeje je považována za jednu ze všech druhů masáží nejblahodárnější a zaručující maximálně relaxační účinky, především přímo na centrální nervovou soustavu. Na obličeji je velké množství nervových receptorů, a tak ovlivňuje masáž obličeje nervový systém i celé tělo. Svalová tkáň v obličeji s věkem oslabuje, kolem úst, očí a na čele se objevují jemné vrásky. Obličejová masáž pomáhá oddálit proces stárnutí, neboť zlepší krevní oběh i pružnost svalů, kladně působí i na celkovou psychiku. Masáž obličeje je výborná nejen pro ženy, ale stejným dílem i pro muže.


Masážní křeslo

Masáž může podstoupit každý bez lékařského doporučení. Klasická povrchová masáž má především uvolnit a prokrvit namáhané svalové partie, uvolnit páteř a meziobratlové ploténky. Pro masáž zad, šíje, hrudní či bederní páteře a dolních končetin je výborným pomocníkem právě masážní křeslo. Mezi pozitivní účinky patří zejména odstranění celkové únavy, odstranění otoků, stimulace krevního oběhu, uvolnění svalové únavy, odstranění svalové bolesti, prohloubení účinků klasické masáže.


Maska z mořského bahna

Díky hlubokému proniknutí tato rostlinná hliněná maska nasycuje pleť minerály, tonizuje, zbavuje nečistot a stabilizuje rovnováhu pokožky. Zlepšuje celkový stav, absorbuje toxiny z podkožních tukových tkání, působí relaxačně a pomáhá hubnutí. Maska z mořského bahna zbavuje svalového napětí a je využívaná při léčbě revmatismu.


Metoda Mojžíšové

Známá metoda, kterou má na svědomí rehabilitační sestra Ludmila Mojžíšová. Metoda Mojžíšové se stává velmi populární zejména u žen, kdy je zjištěna funkční ženská neplodnost. Tato metoda se také může využít při dalších bolestivých stavech, například žeber nebo pánevní bolesti.


Metoda Brunkow

Speciální cvičební metoda, která je založená na správném postavení horních a dolních končetin. Princip metody vychází z předpokladu, že cesta k normálnímu pohybu může být v některém místě zablokována.


Medová masáž

Medová masáž je starou osvědčenou detoxikační metodu. Jedná se o masáž využívající detoxikačních účinků medu. Dochází tak k odstraňování starých usazenin a jedů až z hloubky tělesných tkání.


Medovo mléčný zábal

Tato procedura je obzvláště vhodná pro suchou , nedostatečně hydratovanou pokožku, nebo pokožku vystavenou nadměrnému slunění. Zábal probíhá ve speciální zábalové vaně, která je předem vyhřátá, čímž se zefektivní účinek procedury. Při proceduře využíváme velmi kvalitní kosmetiku, která pracuje výhradně s přírodními surovinami.


Mechanická masáž

Suchá masáž tryskami na vodním lůžku v teplém prostředí, délka trvání 15 min.


Minerální koupele

Minerální koupele jsou koupele s vysokým obsahem oxidu uhličitého a minerálních solí. Teplota koupele je 28 - 34°C. Oxid uhličitý se vstřebává kůží, zvyšuje její prokrvení, příznivě působí na činnost srdce a ledvin. Koupel trvá přibližně 20 minut, potom následuje 20 minut odpočinku v suchém zábalu. Koupel má také antistresový účinek.


Mořský vánek

"Mořský vánek" Vás ponoří do světa mořské vůně. Samotné ošetření začíná solným peelingem celého těla, který pokožce dodá výživu a osvěží ji svými esenciálními oleji. Jemně mletá mořská sůl, bohatá na minerály a stopové prvky, odstraní zrohovatělé šupinky kůže a podpoří látkovou výměnu. Na hebkou a očištěnou pokožku Vám naneseme aromatický zábal s mořskou řasou a uložíme Vás do předem vyhřáté zábalové vany, která udrží teplotu zábalu konstatní po celou dobu a zároveň zefektivní účinek celé procedury. Do organismu se tak vstřebávají lépe účinné složky, např. minerální soli, vápník, draslík, hořčík, vitamíny a aminokyseliny. Po té následuje masáž jemným tělovým hydratačním krémem s termální vodou a ještě krátká masáž problémových partií speciálním krémem "cellulite control", který intenzivně ošetřuje, vyhlazuje pokožku a zároveň obklopuje tělo příjemnou mořskou vůní po celý den.


Muzikoterapie

Jde o jednu z relaxačních psychologických technik, jejímž cílem je navodit tělesné a duševní uvolnění. Vykonává se v muzikoterapeutickém salonu a jde o skupinovou terapii. Pacienti se usadí v křeslech a po úvodních slovech a ztlumení světla se pouští hudba - relaxační sestavy. Jedna procedura trvá 40 - 50 minut.


Myofeedback

Procedura slouží k posílení svalů pánevního dna a nácviku správného močení. Účinnost cvičení si pacient kontroluje sám pomocí počítače na monitoru. Důležitá je pohoda a soustředění pacienta.


Nordic-Walking

Nordic walking je sportovní chůze se speciálními holemi, která přináší efektivní pohyb a zvýšení fyzické kondice. Při chůzi je zapojeno až 600 svalů, to je zhruba 90% všech svalů v těle. Stoupá spotřeba kalorií až o 40% oproti běžné chůzi a průměrná spotřeba až na 400 kcal za 1 hodinu, zvyšuje se aerobní výdrž, kladně působí při svalové disbalanci, posiluje svaly horní části těla, zlepšuje srdeční činnost a krevní oběh, šetří bederní a kolenní klouby.


Oxygenoterapie

Vdechování zvlhčeného kyslíku pomocí nosní sondy, aplikace je prováděna po dobu 1 hodiny v křesle relaxační místnosti, terapie je doplněna užitím multivitamínů. Oxygenoterapie navozuje pocity celkového zklidnění, zlepšení dechu a ústupu únavy. Vhodné u onemocnění srdce, dýchacího ústrojí, ke zlepšení prokrvení.


Ozonoterapie

Ozonoterapie je nová žádaná léčebná metoda využívá příznivých energetických, desinfekčních, prokrvujících a biostimulačních vlastností tříatomové molekuly kyslíku O3.


Parafango

Je to směs parafínu a suchého práškového bahna. Aplikuje se při teplotě 52°C v plátcích při bolesti jednotlivých částí těla. Doporučená délka procedury je 15 min.


Parafínový zábal

Jedná se o lokální termoterapii. K přípravě se užívá bílý parafín s příměsí parafinového oleje. Bod tání parafinu je 55°C, teplota se udržuje těsně pod bodem tání. Parafín se na postižené místo nanáší štětcem nebo ponořením končetiny do speciální nádoby. Léčebně se využívá segmentového reflexního účinku proti bolesti a spasmům. Tato procedura je vhodná při bolesti drobných kloubů při artrose, přetížení, bolesti páteře a hojení jizev. Doba trvání cca 20 minut.


Peeling a masáž plosek nohou

Peeling obsahuje drsná zrnka pemzy, která účinkují na hrubé a ztvrdlé oblasti nohou. Užitím peelingu se odstraňují mrtvé buňky. Následná lázeň plosek nohou uvolní stres i napětí.


Peloidy

Peloidy se dělí na humolity a bahna. Humolity se dělí na rašeliny a slatiny. Pro aplikaci peloidu v rámci pozitivní (teplé) termoterapie není kritický rozdíl, zda aplikujeme rašelinu nebo slatinu. Druh peloidu je využíván dle toho, jaké ložisko má dané lázeňské místo k dispozici.


Perličková koupel

Vanová koupel o teplotě 34 - 37°C, při které ze dna vany jemně probublává stlačený vzduch, doba koupele trvá 15 - 20 minut, po koupeli následuje zábal a pocit příjemného uvolnění a celkové relaxace,. Perličková koupel je vhodná u chronického zánětlivého a degenerativního onemocnění páteře, kloubů, poruchy prokrvení a relaxace.


Pitná kúra

Základní léčebný prostředek - dle předpisu lékaře jde o opakované dózované pití minerálních vod přímo u vývěru pramene. Předpis lékaře na základě vyšetření a zhodnocení pacientova zdravotního stavu a odborných zkušeností specifikuje množství, frekvenci a určí typ pramene. Optimální doba pitné kůry jsou 3 týdny, vhodné je opakovat 2x ročně s půlroční přestávkou. Nedoporučuje se prameny pít bez konzultace s lázeňským specialistou.


Pivní koupel

Procedura zdánlivě nelázeňská, opak je pravdou. Koupel ve vřídelní vodě s pivním extraktem, bohatým na vitaminy řady B, chmel a obilné výtažky. Regeneruje pokožku, neboť obsahuje olejovou složku zvláčňující pleť. Celkově uklidňuje mysl. Procedura oblíbená již od středověku pro své omlazující účinky!


Plynové injekce

Místní podkožní aplikace plynu - medicinálního oxidu uhličitého v množství 10 - 100 ml za použití injekční jehly a přístroje napojeného na tlakovou láhev. Při aplikaci se objeví přechodně pocit mírné lokální bolesti, následuje pocit uvolnění svalů, ustup bolesti, tato terapie je vhodná u chronického onemocnění kloubů, páteře a při poruchách prokrvení.


Podvodní masáž

Vanová koupel spojená s masáží proudem vody z masážní trysky aplikovaná masérem, teplota vody je 37°C, doba procedury trvá 10 - 30 minut, po masáži se dostaví pocit uvolnění svalůa příjemné mírné únavy. Vhodné při léčbě chronického zánětlivého a degenerativního onemocnění páteře a kloubů, poruchy prokrvení a psychické relaxace.


Polárium

Léčba mrazem čili kryoterapie je poměrně nová metoda, při níž se tělo pacienta vystavuje extrémně nízkým teplotám. Bolest zad, kloubů, celulitida či lupénka jsou příklady onemocnění, při kterých kryoterapie vykazuje překvapivě dobré výsledky. Polarium je soustava několika uzavřených místností, v nichž pacient po dobu tří minut a pod pečlivým dohledem odborníků zakouší teploty blížící se až k -150 °C.


Power Plate

Nová metoda péče o zdraví v každém věku. Nezáleží ani na úrovni Vaší fyzické zdatnosti, ani na Vašem životním stylu! Jedná se o skutečný průlom v kondičním i posilovacím cvičení, protože umožňuje optimálně zatěžovat lidský organismus a přitom minimalizovat nadměrné nárazy, dopady, zatížení. Výsledkem je, že tělo překonává daleko větší zátěž při každém pohybu. Přístroj je vibrační plošina, díky které nám vibrují svaly a přitom nejsou namáhány klouby. Různými polohami jsou aktivovány svalové partie. Vhodné pro osoby s nedostatkem pohybu, času, bolestmi zad, stresem.


Přísadová koupel bylinná

Koupel se směsí bylinek (levandule, citron, rozmarýn) o teplotě vody 37°C. Její účinek je relaxační, stimulační nebo regenerační. Je vhodná u onemocnění pohybového aparátu, bolesti kloubů a pro psychickou relaxaci a odstranění pocitu únavy.


Pulsní magnetoterapie

Má výrazný analgetický a protizánětlivý účinek.


Radonová koupel

Procedura se provádí ve speciální vodoléčebné vaně s minerální vodou obsahující radon, teplota vody je 35 - 37°C. Účinky radonu se zakládají na výjimečné pozitivní energii alfa-záření, které lidský organismus během koupele absorbuje. Po proceduře následuje suchý zábal a odpočinek na lehátku. Radonovou kúru předepisuje lékař, jednu koupel je možné absolvovat bez konzultace. Radonová koupel má analgetický, protizánětlivý a biostimulační účinek. Stimuluje nejen buňky a orgány k opravným procesům, ale i žlázy s vnitřní sekrecí, včetně žláz pohlavních. Je vhodná pro všechna onemocnění pohybového aparátu.


Rašelinová, slatinná či bahenní koupel

Výborného efektu se dosahuje kombinací účinků teplé koupele s příměsí peloidu (rašeliny, bahna). Koupel je vhodná pro většinu chronických onemocnění pohybového aparátu. Blahodárný účinek je patrný i na kůži.


Reflexní masáž

Jde o mechanické působení na hyperalgické zóny, které doprovází onemocnění vnitřních orgánů. Užívá se sestava speciálních technik a hmatů, které volí fyzioterapeut dle aktuálního stavu pacienta. Základní sestavy jsou tři - šíjová, zádová a pánevní.


Reflexní masáž plosky nohy

Ploska nohy je obrazem všech orgánů, žláz a ostatních částí těla včetně páteře, kloubů a svalů. Pomocí této metody lze ovlivnit reflexní body na plosce nohy, které tak pozitivně působí na celé tělo. Jejich správnou stimulací je možné zásadně ovlivnit zdravotní stav. Metoda vychází z komplexu vytvořeného akupresurou, reflexní zónovou terapií, manuální terapií kloubů a svalů. Účinkuje na vnitřní rovnováhu organismu, navození relaxace a snížení celkového napětí, reflexní ovlivnění tělesných i duševních obtíží, zmírnění bolestí.


Reflexní nožní masáž

Jde o stimulaci akupresurních bodů v mikrosystému plosky nohy. Pomocí speciální masážní techniky se ovlivní i vnitřní orgány, zlepšuje se vegetativní rovnováha, urychluje hojení a působí proti bolesti. Reflexní nožní masáž je doporučujována při nespavosti, depresích, ale i ke zlepšení celkového zdravotního stavu.


Relaxační cvičení

Relaxační a rehabilitační cvičení je jednou z metod léčebné tělesné výchovy, která má nejdůležitější význam při onemocnění pohybového aparátu a dýchacích cest.


Rubínová koupel

Relaxační, minerální, vanová koupel s přidáním živých lístečků růží, teplota vody 36 - 38oC. Procedura se setává z 15 minutová koupel + 15 minutového suchého zábalu na lůžku.


Sauna

Sanování je komplexem procedur na podporu regenerace a celkové relaxace organismu. Saunování začíná předehřívací fází, prokrvení se zvyšuje kartáčováním či šleháním, na konci této fáze je možno provést parní náraz. Další etapa je ochlazování procházkou na chladném vzduchu, chladnou sprchou či koupelí v ochlazovacím bazénku. Celý cyklus se několikrát opakuje, nejvýše však třikrát. Postupně se zvyšuje teplota vzduchu. Procedura působí protistresově, detoxikačně stimuluje imunitní systém.


Senzomotorika

Tento koncept cvičení zdůrazňuje úzkou spojitost senzorických (dostředivých) a motorických (odstředivých) drah v nervovém systému lidského organismu. Provádí jí specialisté v oboru fyzioterapie. Při vlastním cvičení jde v zásadě o ovlivnění pohybu, nebo určitého pohybového stereotypu pomocí stimulace nejrůznějších bodů na chodidle nohy, pomocí dýchání, použitím labilních ploch při stoji i chůzi apod. Cvičení probíhá v menších, zpravidla dvoučlenných až čtyřčlenných skupinách. Senzomotorika má velmi širokou škálu použití, dosahuje se především zlepšení posturálního svalového systému a celkové stabilizace páteře. K základním indikacím patří chronické vertebrogenní syndromy, vadné držení těla, skoliózy, senzomotorika je vhodná i jako prevence pádů u seniorů.


Shiatsu

Shiatsu je metoda vycházející z principů tradiční východní medicíny, její původ je v Japonsku. Speciální akupresurní masáž je aplikována přes volný oděv. Cílem je harmonizovat energii proudící v akupunkturních drahách.


Sigoroll

Speciální typ přístrojové masáže proti celulitidě a ke zpevnění ochablých svalů.


Sirná koupel

Sirná koupel je koupel přísadová. K přípravě koupele jsou používány průmyslově vyráběné přípravky. V koupeli se uvolňuje sirovodík, který relativně dobře proniká kůží do organizmu a vstřebává se ještě po ukončení koupele.


Skořicový zábal

Na skořicový zábal se používá speciální krém na zábaly obsahující aktivní látky, jako např. výtažky ze zázvoru, lískového oříšku a skořicový olej. Krém má za úkol zlepšit buněčný metabolismus (spalování podkožního tuku) a podpořit krevní oběh, a tím podpořit odvod toxických látek. Proces napomáhá detoxikaci tkáně, kdy toxiny a odpadní látky z buněk jsou odvedeny lymfatickým systémem - to zajišťuje bandáž břicha, hýždí, dolních končetin.


Skotské střiky

Masáž proudem vody střídavé teploty. Slouží k otužování a posílení obranyschopnosti organismu, zlepšuje krevní oběh. Skotské střiky jsou vhodné při onemocněních pohybového aparátu a nervového systému. Nedoporučují se při vysokém krevním tlaku, srdečních chorobách a akutních infekcích. Doba trvání procedury je 10 minut.


Skupinová kineziterapie - léčba pohybem

Skupinové cvičení probíhá pod vedením fyzioterapeuta, rehabilitačního pracovníka v tělocvičně nebo i v bazénu. Klienti jsou rozdělováni do skupin podle svých obtíží a schopností zvládnout různou náročnost cvičení.


Slatinná koupel

Přírodní slatina těžená z rašelinišť se mísí s vodou a ohřívá se na teplotu 38°C. Doba koupele trvá 15 minut, poté následuje celkový 15-ti až 20-ti minutový zábal. Po koupeli přináší pocit celkového uvolnění a hloubkového prohřátí organismu, vhodné u chronických, zánětlivých a degenerativních onemocnění kloubů a páteře. Tato procedura nenívhodná pro kardiaky a pacienty s hypertenzí, jde o tepelnou zátěž organismu.


Slatinný zábal

Jde o lokální aplikaci slatiny předehřáté na 42°C. Po nanesení slatiny následuje celkový zábal prostěradlem a dekou, při kterém je dosaženo efektu příjemného prohřátí a uvolnění svalů. Aplikace trvá 15 minut. Slatinný zábal je vhodný při chronických onemocněních páteře, kloubů, k tlumení bolestí, poruchách prokrvení.


Sloupková korekční terapie

Technika, která zpracovává poznatky klasické i reflexní terapie, je velmi moderní a praktická. Největším přínosem korekční techniky je zkorigování vadného držení těla, odlehčení kloubům, snížení napětí a tlumení bolesti.


Smaragdová koupel

Koupel, při které působí chemické součásti minerální hypertermické vody na lidský organismus. Při teplotě 38°C se dosáhne výrazného volnění příčně pruhovaného svalstva, zrychluje se tep, dosáhne se poklesu systolického a diastolického tlaku. Procedura trvá 15 minut koupel + 15 minut suchý zábal na lůžku.


Solárium

Tato procedura patří do fototerapie, využívá účinků UV záření na lidský organismus, trvá 10 - 30 minut. Před opalováním je třeba se odličit, vodou odstranit všechny kosmetické přípravky a odložit šperky. Během opalování je důležité chránit si oči ochrannými brýlemi.Po op lování je vhodné pokožku ošetřit vhodným krémem nebo mlékem s hydratačními účinky.


Solfatanová koupel

Vanová přísadová koupel o teplotě 37°C s přísadou Solfatanu. Trvá 15 minut. Po koupeli následuje 15-ti až 20-ti minutový zábal. Koupel je vhodná pro revmatiky a pacienty s kožními infekcemi.


Solná jeskyně

Ventilační systém přivádějící vzduch přes solné stěny vytváří v jeskyni ideálně čisté ionizované ovzduší s optimální vlhkostí. Při teplotách 20 - 23°C dochází k obohacování ovzduší o minerály, které jsou potřebné pro správnou činnost našeho organismu. Příznivě působí při onemocněními dýchacích cest, nedostatečné činnosti štítné žlázy, onemocnění srdce a oběhového systému, na vysoký krevní tlak či dermatologická onemocnění.


Solux

Použití lokálního tepla z infračerveného zářiče se využívá jako předehřátí před trakcí, u lumbalgií apod. Aplikuje se po dobu 10 - 20 min., přitom je potřeba současně chránit oči klienta.


Spinal Touch

Velice šetrná doteková terapie, která slouží k narovnání páteře pomocí přesně provedených jemných doteků na bodech, které se nacházejí na hýždích, zádech, krku a hlavě.


Střídavé koupele nožní

Koupel o teplotě 40 - 46°C a 10 - 16°C, využívá střídavého působení chladu a tepla na dolní končetiny za účelem zlepšení prokrvení tkání.


Suchá plynová koupel

Využívá se přírodní plyn, který obsahuje 99,7% CO2 a podává se formou plynových obálek a plynových injekcí. Plyn se vstřebává i přes oděv, působí vazodilataci a přímo ovlivňuje receptory v kůži. Zlepšuje prokrvení, působí protizánětlivě, urychluje hojení ran a pozitivně ovlivňuje funkci ledvin.


Suchá uhličitá koupel

Při této proceduře je tělo (s vyjímkou hlavy) uzavřeno do speciálního plastového vaku naplněného oxidem uhličitým, který působí na pokožku. Tím dochází k rozšíření cév při současném zvýšení transportu kyslíku krví a tedy k prokrvení pokožky, svalstva a všech tělesných orgánů.


Šlapací koupel

Jde o aktivní pohyb ve vaničkách. V jedné je teplota 40 - 46°C, v druhé 10 - 15°C. Střídavě přestupujme z teplé do studené vody, opakujeme 6 - 10krát. Procedura je využívaná především při časných stádiích ischemické choroby dolních končetin a při křečových žilách.


Světloléčba

Terapeut použije speciální biotronovou lampu k aplikaci polarizovaného světla. Polarizované světlo ovlivňuje zejména buněčné pochody a vnímání bolesti, podporuje hojení, tlumí zánět.


Termální koupele

Tradiční lázeňská metoda užívaná v bludovských lázních již od samého počátku lázeňské léčby. Složení minerální termální vody předurčuje naše lázně k léčbě onemocnění pohybového aparátu, kloubních onemocnění a pooperačních a poúrazových stavů.


Thajská masáž

Masáž celého těla má léčebný účinek na celkovou fyzickou a psychickou kondici. Uvolňuje svalové spasmy, blokády. Obnovuje rovnováhu organismu. Pomocí akupresurních bodů je tkáň propracována. Doporučuje se aplikovat při chronických bolestech zad, zkrácení svalových struktur, celkovém oslabení. Thajská masáž je technika stará pravděpodobně již 2 500 let.


Tokoriki

Tokoriki je luxusní a exotické ošetření těla horkými mušlemi, pocházející z ostrovů Fidži. Má výrazně regenerační účinek na pokožku a silně relaxační dopad na tělo a mysl, neboť v sobě spojuje léčebný účinek cíleného prohřívání a intuitivní energetickou masáž.


Träbert

Träbertův proud je nízkofrekvenční pulzní proud. Klient leží na břiše a má na svých zádech uloženy dvě elektrody. Schéma uložení elektrod je na rozdíl od diadynamických proudů přesně dáno. Intenzita se nastavuje dle subjektivního pocitu klienta, ten cítí slabé brnění až mravenčení, doba aplikace je zhruba 15 minut. Účinek je výrazně analgetický, při správném provedení je popisována úleva již během aplikace a bezprostředně po ní. Indikuje se především při bolestech hlavy, šíje a bederní páteře.


Tropický zábal rukou

Procedura probíhá vsedě na pohodlné židli. Začíná koupelí rukou v kokosovém mléce, pokračuje peelingem z cukrové třtiny, zábalem s kokosovým máslem a končí příjemnou uvolňující masáží rukou.


Uhličitá koupel

Provádí se formou vanové koupele o teplotě 34°C, při které je voda sycena plynným kysličníkem uhličitým, doba aplikace trvá 15 minut, po koupeli následuje zábal. Tato terapie je vhodná u onemocnění kardiovaskulárního systému, poruchy prokrvení, degenerativního a zánětlivého onemocnění páteře, kloubů.


Ultrazvuk

Ultrazvuk je využíván u onemocnění pohybového aparátu. V terapeutických dávkách působí jako mikromasáž.


Ultra Contour

UltraContour™ - novátorská alternativa nahrazující liposukci, s jednoduchým konceptem bezbolestné procedury.


Vibrosauna

Kombinovaná terapie, která využívá účinků vibrační masáže, tepla, relaxační hudby a aromaterapie. Uvolňuje se při ní svalstvo, zlepšuje prokrvení a výživa tkání, zrychluje metabolismus a snižuje krevní tlak.


Vínoterapie

Jadérka hroznů jsou pravým zdrojem síly. Antioxidant Procanidin, který je v nich obsažen, pohlcuje volné radikály padesátkrát silněji než vitamín E a výrazně silněji než vitamín C. Slouží k posílení imunitního systému a odvrácení předčasného procesu stárnutí buněk. Velmi účinně pěstí, vypínají a zpevňují pokožku.


Vířivá koupel

Celková nebo částečná vířivá koupel pro horní nebo dolní končetiny. Masáž je prováděna pod vodou jemnými vodními paprsky a vířením vody. Při této proceduře se zlepšuje prokrvení končetin a látková výměna ve tkáních.


Vodoléčba

Vodoléčba se užívá při nemocech oběhového systému, při revmatických nemocech. Rozeznává se až 5 typů vodoléčby podle zdravotního stavu pacienta. Součástí každé vodoléčby je rehabilitační bazén. Po absolvování všech procedur se doporučuje ca. 30 minut odpočinek. Tato procedura je náročná časově i fyzicky.


Whirlpool

Skupinová vířivá lázeň s relaxačním účinkem. Je vhodná u onemocnění pohybového aparátu, stavů předráždění a únavy.


Zábal z mořských řas

Mořské obsahují výjimečně vysoké množství minerálů, vitamínů, a aminokyselin, které jsou nenahraditelné pro pokožku i pro celý lidský organismus. Dodávají vše, co je potřeba pro správnou funkci látkové výměny a napomáhaji rychlému odbourávání škodlivých látek v těle.


Zlatá rosa

Perličková a vířivá koupel s přísadou růží je léčebná procedura pro páry, které chtějí relaxovat společně. Podává se v nové luxusní dvojvaně, z nichž jedna je perličková a druhá vířivá a je naplněná minerální vodou o teplotě 37°C. Jako přísada je použita velmi kvalitní vřídelní sůl s jódem, medovým extraktem a romantickou vůní růží. Vřídelní sůl zlepšuje prokrvení, povzbuzuje látkovou výměnu a dodává pokožce důležité minerální látky.Last minute pobyty - výhodné balíčky