Lázně Poděbrady

krásné a poklidné okolí …
 • Lázně PoděbradyLázně Poděbrady
 • Lázně PoděbradyLázně Poděbrady
 • Lázně PoděbradyLázně Poděbrady
 • Lázně PoděbradyLázně Poděbrady
 • Lázně PoděbradyLázně Poděbrady
 • Lázně PoděbradyLázně Poděbrady
 • Lázně PoděbradyLázně Poděbrady
 • Lázně PoděbradyLázně Poděbrady
 • Lázně PoděbradyLázně Poděbrady
 • Lázně PoděbradyLázně Poděbrady
 • Lázně PoděbradyLázně Poděbrady
 • Lázně PoděbradyLázně Poděbrady
 • Lázně PoděbradyLázně Poděbrady
 • Lázně PoděbradyLázně Poděbrady
 • Lázně PoděbradyLázně Poděbrady
 • Lázně PoděbradyLázně Poděbrady
 • Lázně PoděbradyLázně Poděbrady
 • Lázně PoděbradyLázně Poděbrady
 • Lázně PoděbradyLázně Poděbrady
 • Lázně PoděbradyLázně Poděbrady
 • Lázně PoděbradyLázně Poděbrady
 • Lázně PoděbradyLázně Poděbrady

Lázně Poděbrady

Krásné město Poděbrady se rozkládá v úrodném údolí řeky Labe pouhých 50 km od Prahy. Lázně Poděbrady byly založeny v 17. století. Poměrně nízká nadmořská výška (189 m n. m.), okolní rovinatá krajina, velmi stabilní počasí po celý rok a prameny minerálních vod – to vše garantuje popularitu lázní Poděbrady u návštěvníků s kardiovaskulárními chorobami. Krásné a poklidné okolí Poděbrad přitahuje jak návštěvníky sanatoria, tak milovníky procházek a cyklistických projížděk.

Ubytování Lázně Poděbrady


Lázně Poděbrady – Historie města Poděbrady

Poděbrady vznikly při velmi důležitém přechodu přes Labe v r. 1224. Dominantu města Poděbrady tvoří zámek, kde se podle některých historiků r. 1420 narodil český král Jiří z Poděbrad, jehož mírové snahy předstihly o několik století dobu. Okolo 17. století vznikly v Poděbradech malé lázničky, jejichž pramen se řadil mezi nejlepší železité vody. Nejvýznamnějším rokem pro novodobé dějiny města Poděbrady byl bezpochyby rok 1905, kdy při hledání pitné vody na nádvoří zámku byl objeven pramen minerální vody s výbornými léčivými účinky.

Lázně Poděbrady - Lázeňství a relaxace…

Úvodní úspěšná sezóna v uhličitých lázních se od roku 1908 stala předzvěstí nového věku města Poděbrady. Lázeňské centrum Poděbrady je ukryto v zeleni překrásných parků. Husté lužní lesy vytvářejí souvislý porost po obou březích Labe. Překrásná krajina kolem Poděbrad působí na nervový systém uklidňujícím dojmem, stejně tak její romantické prostředí, a je ideální nejen pro lázeňské návštěvníky, ale i pro rekreanty.
Velkou měrou k tomu přispívá i v hojné míře možnosti sportovního vyžití v Poděbradech: tenis, golf, plavání, volejbal, basketbal, fotbal, cyklistika, surfing, sportovní střelba, rybolov.
Díky úspěšnému lázeňství, bohatému kulturnímu programu, společenskému a sportovnímu životu a krásnému přírodnímu prostředí se staly Lázně Poděbrady vyhledávaným letoviskem, kde se zdraví nejen navrací, ale kde je možné ho i preventivní léčbou utužit a příjemně relaxovat.Lázně Poděbrady – Lázeňské město Poděbrady…

Dopřejte si chvíle plné pohody, relaxace a užijte si wellness pobyty, wellness procedury a masáže, po kterých se budete cítit jako znovuzrození. Lázně Poděbrady mají širokou nabídku víkendových i týdenních pobytů zaručujících možnost bohatého výběru dle přání klienta. Ženy určitě ocení nejrůznější zkrášlující či zeštíhlující procedury a wellness pobyty, pánové se zase rádi ponoří do uhličité koupele.

Lázně Poděbrady - Léčení a procedury

Lázně Poděbrady mají stoletou tradici a snaží se zcela využívat unikátních účinků přírodního zdroje minerální vody. Léčebné kúry jsou hostům doporučovány na základě jejich zdravotního stavu a jsou v souladu s nejmodernějšími léčebnými metodami, …

Koupele

Medová koupel, Ruční podvodní masáž, Podvodní masáž, Cvičení v bazénu, Přísadová koupel (Kneipp, mořská sůl, atd.), Perličková koupel, Uhličitá koupel

Masáže

Masáž je terapie, kterou se mohou aplikováním tlaku na svaly a tkáně léčit zranění, zmírňovat bolesti a stres, zlepšovat krevní oběh a uvolňovat napětí.
Mořská masáž, Thajská masáž, Reflexní masáž plosky nohy, Lymfatická masáž nohou, Lymfatická masáž obličeje a dekoltu Lávové kameny - masáž celková, Lávové kameny - masáž částečná, Karamelová masáž zad, Medová masáž zad, Čokoládová masáž zad, Aromaterapeutická masáž obličeje a dekoltu, Aromaterapeutická masáž celotělová, Klasická částečná masáž, Klasická celková masáž

Zábaly

Reminelizační a zpevňující zábal "Vital", Karamelový zábal, Detoxikační zábal z mořských řas proti celulitidě, Čokoládový zábal dekoltu, Bahenní zábal z mrtvého moře, Skořicový zábal dolních končetin proti celulitidě.

Ostatní

Infrasauna, Vibrosauna, Vacu Well, Solná jeskyně, Nordic walking s instruktorem (min.4-9 účastníků), Solárium Oxygenoterapie, Suchá uhličitá koupel vč. vaku, Inhalace.

Po konzultaci s lékařem

Skupinový tělocvik, Ergometrický trénink, Chodecký trénink, Polar, Vířivá koupel, Lymfoven, Plynová injekce Solux horské slunce, Reflexní masáž, Magnet, Iontoforéza, Diadynamik, Vasotrein, Plynová koupel - skupinová (v bazénu), Lymfodrenáž, Parafínové obklady, BIO - lampa, Ind. léčebný tělocvik, Mobilizace páteře, Myostimulace, Čtyřkomorová koupel, Ultrazvuk, Endomed.

Kompletní přehled lázeňských procedur s popisem naleznete na stránce Lázeňské procedury

Lázně Poděbrady - Přírodní léčivé zdroje

Přírodní, silně mineralizovaná kyselka (pH 5,83) hydrogenuhličitano-chlorido-sodno-vápenatého typu, studená (14 °C), hypotonická se zvýšeným obsahem alkálií a koncentrací některých prvků.

Lázně Poděbrady - Léčebné indikace

Nemoci oběhového ústrojí, nemoci z poruchy výměny látkové a žláz s vnitřní sekrecí - diabetes mellitus, vč. obezity, nemoci pohybového ústrojí.

Lázně Poděbrady - Volný čas…

Město Poděbrady nabízí ideální podmínky na aktivní strávení vašeho volného času: tenisové kurty, hřiště na golf i minigolf, bazén, možnosti pro surfování, jachting, volejbalová hřiště, střelnice, kuželky, jezdecký klub (možnost projížďky na koni po břehu Labe), squash, turistické i cyklistické stezky nebo výlety do Českého ráje. Pro zájemce o kulturu jsou v Poděbradech otevřeny galerie moderního umění, středověký hrad a muzeum.

Rádi se s vámi setkáme na některé z našich kulturních a společenských akcí, které pro vás připravujeme. Máte možnost bavit se a trávit volné chvíle s přáteli na plesích, při poslechu živé hudby, navštívit zahájení sezóny, zažít kouzlo promenádních koncertů a jiné.

Lázně Poděbrady - Výlety do okolí…

Okolí lázeňského města Poděbrady nabízí širokou škálu přírodních krás, kulturních a historických míst. Nalezneme zde několik chráněných krajinných oblastí, z nichž mezi nejvýznamnější patří Český ráj, biosférická rezervace UNESCO Křivoklátsko nebo geologicky zajímavý Český kras se známými Koněpruskými jeskyněmi. Zdejší kraj je proslaven i vzácnými památkami, mezi které patří především Hrádek u Nechanic, Karlštejn, Křivoklát, Konopiště, Kokořín, Český Šternberk. Největší perlou je bezpochyby Kutná Hora, která je zapsána na seznamu světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO. Nemůžeme zapomenout na Prahu hlavní město České Republiky, která nabízí překrásné zážitky pro všechny návštěvníky.

Zámek Chlumec nad Cidlinou - Barokní zámek Karlova Koruna s přilehlým parkem o rozloze 18 ha.

Kladruby nad Labem - Světově známý hřebčín specializující se na chov starých španělských a italských plemen, známých nyní jako kladrubský bělouš.

Kutná Hora - Město zapsané v seznamu UNESCO.

Poděbrady - Barokní zámek s dochovanými freskami na stěnách gotické kaple. V zámku je umístěna stálá expozice věnovaná slavnému českému králi Jiřímu z Poděbrad.

Hrubý Jeseník u Nymburka - Z hlediska architektury velmi pozoruhodná železná rozhledna, z níž se otevírá výhled na široké prostory Polabské nížiny.

Ubytování Lázně Poděbrady

Další ubytování Lázně Poděbrady