Termální Lázně Velké Losiny

Lázeňské pobyty šité na míru …
 • Termální Lázně Velké LosinyTermální Lázně Velké Losiny
 • Termální Lázně Velké LosinyTermální Lázně Velké Losiny
 • Termální Lázně Velké LosinyTermální Lázně Velké Losiny
 • Termální Lázně Velké LosinyTermální Lázně Velké Losiny
 • Termální Lázně Velké LosinyTermální Lázně Velké Losiny
 • Termální Lázně Velké LosinyTermální Lázně Velké Losiny
 • Termální Lázně Velké LosinyTermální Lázně Velké Losiny
 • Termální Lázně Velké LosinyTermální Lázně Velké Losiny
 • Termální Lázně Velké LosinyTermální Lázně Velké Losiny
 • Termální Lázně Velké LosinyTermální Lázně Velké Losiny
 • Termální Lázně Velké LosinyTermální Lázně Velké Losiny
 • Termální Lázně Velké LosinyTermální Lázně Velké Losiny

Termální Lázně Velké Losiny

Termální lázně Velké Losiny jsou uváděny jako nejznámější a nejstarší moravské lázně s dlouholetou tradicí. Současné Termální lázně Velké Losiny tak navazují na ty nejlepší tradice s využitím nejmodernějších léčebných postupů a metod s vysoce odbornou lázeňskou péčí zaměřenou na léčení pohybového, nervového a dýchacího ústrojí. Návštěvníci a lázeňští hosté hledají v Termálních lázních Velké Losiny především jedinečné léčebné účinky místních termálních sirných minerálních vod 36, 8 °C teplých. Uváděný přírodní léčebný zdroj tvoří podstatu hydroterapie a přispívá k relaxaci svalstva, ohebnosti kloubů, k posilování svalstva formou plavání a pomáhá termoregulaci. Termální lázně Velké Losiny jsou atraktivní rovněž pro svoji polohu v podhůří Hrubého Jeseníku, příznivé klimatické podmínky a příjemné prostředí, které tvoří malebný rozsáhlý lázeňský park. V areálu lázeňského parku se nachází moderní venkovní termální koupaliště. Termální lázně Velké Losiny v sobě spojují to nejlepší, co nabízejí velká lázeňská města, s klidným prostředím uprostřed přírody.

Ubytování Termální Lázně Velké Losiny


Termální Lázně Velké Losiny – Historie lázní …

Zdejší příroda dala Velkým Losinám léčivé termální prameny, které mají blahodárné účinky na pohybový aparát a nervovou soustavu. Jejich teplota se pohybuje okolo 36°C a proslulá balneoterapie je využívá k léčebným koupelím a k napájení vnitřního i venkovního bazénu, které doplňuje celá řada lázeňských, relaxačních a wellness procedur.

Termální lázně Velké Losiny patří mezi nejvyhledávanější moravské lázně. Poprvé je existence Velkých Losin písemně doložena z roku 1296. První vědecky podloženou zprávu o lázních Velké Losiny uvádí v knize "O vodách hojitelných neb teplicech moravských" Tomáš Jordán z Klausenburku, vydané v roce 1580. Roku 1721 dala hraběnka Ludvika Žerotínská postavit při lázeňské budově dřevěnou kapli Sv. Kříže, která byla roku 1750 nahrazena kaplí zděnou. Roku 1741 nechal Jan Joachim Žerotín tehdy kruhovou budovu nad bazénem rozšířit a v nadstavbě zřídil hostinské pokoje. Ludvík Žerotín dal roku 1785 postavit v blízkosti pramene další budovu, později nazvanou "Stará budova" a v roce 1799 další "Novou budovu". Častými hosty lázní byli olomoučtí kapucíni, kteří poskytovali na losinském zámku při inkvizičním řízení útěchu odsouzeným "čarodějnicím". V roce 1850 pronajali lázně šumperské lnářské společnosti, jejíž provoz vážně ohrozil existenci lázní. Naštěstí tírna lnu byla brzy zrušena a byla přestavěna jako vila Františka (dnešní budova Božena). V roce 1991 z bývalé lázeňské organizace SLL Jeseník, s.p., vznikl nový samostatný státní podnik Státní léčebné lázně Velké Losiny, s.p. Počátkem roku 1991 byly budovy a pozemky lázní prodány České státní pojišťovně Praha. Od ledna 2009 došlo také ke sloučení provozů Termálních lázní Velké Losiny a Wellness hotel Diana Velké Losiny, který se nachází cca 1,5 km od termálních lázní, obklopen krásnou přírodou.

Termální Lázně Velké Losiny - Lázeňství a relaxace…

Jaké prameny vyvěrají v Termálních lázních Velké Losiny?

V okolí Velkých Losin vyvěrá 5 minerálních pramenů - obecně lze vody zřídelní struktury charakterizovat jako sirné prosté teplice (sirné akratotermy) a sirné studené prameny.
Složení všech pramenů, teplic i studených je téměř shodné, to vypovídá o jejich společném původu.
Nejvýznamnějším léčivým prvkem je hydrogensulfid HS- v množství 4,507 mg/l, což řadí minerální vody termálních lázní mezi nejkvalitnější v České republice.
Teplota termálních vod u vývěru se pohybuje kolem 36°C.
Nejstarším druhem léčebného použití termálních vod je léčba pohybového a neurologického ústrojí, včetně pooperačních rehabilitací. Termální minerální prameny se využívají k léčebným koupelím.Termální lázně Velké Losiny využívají dva prameny, ostatní jsou jako rezervní zdroje.

Prvním minerálním pramenem je termální pramen ŽEROTÍN, který se nachází na louce mezi lesem a potokem v lázeňském parku v hloubce 1 000 m.
Jde o termální (teplou), přírodní, slabě mineralizovanou, sirnou, silně alkalickou, uhličitano-sodného typu, se zvýšeným obsahem fluoridů a kyseliny křemičité, hypotonickou vodu.
Termální minerální voda je čirá, bez barvy a má sirovodíkový pach bez sedimentu.
Tato termální voda přispívá k relaxaci svalstva, ohebnosti kloubů, uvolňuje spasticitu končetin, přispívá k posilování svalstva formou plavání a pomáhá termoregulaci.
Termální lázně Velké Losiny tento pramen využívají ve formě vířivých, perličkových a sirných koupelí a k napájení vnitřního i venkovního termálního bazénu.

Druhým minerálním pramenem je pramen KAREL, který se nachází v dřevěném altánku nedaleko venkovního koupaliště. Minerální voda má přirozený vývěr. Jedná se o studenou, pitnou, přírodní, slabě mineralizovanou, sirnou silně alkalickou uhličitano-sodného typu, se zvýšeným obsahem fluoridů a kyseliny křemičité, hypotonickou vodu.
Pitná minerální voda je bohatá na nejrůznější kationty a z nich je v největším množství zastoupen vápník, sodík, hořčík, draslík a železo. Z aniontů jsou to téměř výhradně hydrogenuhličitany a pak sírany. Je studená, čirá, bez barvy a má sirovodíkový pach bez sedimentu.

Termální koupaliště Velké Losiny

Přijeďte se vykoupat v léčivé termální sirné vodě, která příznivě působí na pohybové, nervové, respirační, kožní a oběhové nemoci. Zveme Vás strávit příjemné chvíle v termální sirné vodě uprostřed krásné přírody lázeňského parku se vzrostlými stoletými stromy a vzácnými dřevinami z celého světa. V areálu termálního koupaliště Vám jsou k dispozici dva bazény s termální vodou, malý dětský bazén a velký plavecký bazén.

Krytý bazén s termální vodou - relaxační a regenerující koupání

Přijeďte si odpočinout, ohřát se v termální sirné vodě a zregenerujte svoje tělo.
Termální, přírodní, slabě mineralizovaná, sirná voda, která vyvěrá v hloubce 1000 m.
Nejvýznamnějším lečivým prvkem je hydrogensulfid HS- v množství 4,507 mg/l, což řadí minerální vody Termálních lázní Velké Losiny mezi nejkvalitnější v České republice.
Tato termální voda přispívá k relaxaci svalstva, ohebnosti kloubů, uvolňuje spasticitu končetin, přispívá k posilování svalstva formou plavání a pomáhá termoregulaci.
Lázně léčivé prameny využívají ve formě vířivých, perličkových a sirných koupelí a k napájení krytého i venkovního termálního bazénu.

Termální Lázně Velké Losiny – Lázeňské město Velké Losiny

Velké Losiny mají bohatou historii a velké množství historických památek a zajímavostí. Obec patří k nejstarším v šumperském okrese a její vznik se datuje rokem 1351, kdy zdejší fara připadla k litomyšlskému biskupství. Dějiny obce Velké Losiny jsou dlouhodobě spojeny s rodem Žerotínů, kterým od druhé poloviny 15. století patřila obec nejprve jako zástava, ale od r. 1507 již jako pevná součást jejich majetku. Od tohoto období do současnosti vyrostly v obci Velké Losiny její nejvýznamnější historické dominanty, mezi které patří zámek, ruční papírna, farní kostel, církevní a světské stavby a Termální lázně Velké Losiny.

Termální Lázně Velké Losiny - Léčení a procedury

V lázeňském komplexu Eliška se nachází nový balneoprovoz, který navazuje na vnitřní termální bazén. Hlavní část balneoprovozu tvoří 8 speciálních multifunkčních van, ve kterých probíhají léčivé koupele v termální sirné vodě. Špičkové lázeňské pracoviště na nejvyšší evropské úrovni nabízí klientům maximální komfort, intimní prostředí a individuální přístup. Dále jsou tu masážní místnosti, místnosti na zábaly, ordinace pro lékaře a zdravotní personál. Klientům je k dispozici i tělocvična, kde probíhá skupinové léčebné cvičení a zázemí pro individuální cvičení a elektroléčbu.

Vířivá koupel celková, vířivá koupel částečná, perličková koupel, vířivé koupele s bylinnou nebo rašelinovou přísadou, podvodní masáž, klidová sirná koupel se zábalem, klidová přísadová koupel se zábalem, olejová koupel se zábalem, přísadová koupel se solí z Mrtvého moře, přísadová koupel s živou magnéziovou solí, přísadová koupel s aroma solí, rašelinová koupel, masáž klasická částečná, celková, reflexní masáž, aroma masáž, masáž horkými kameny, čokoládová masáž, masáž baňkami, medová detoxikační masáž, lymfodrenáž přístrojová, manuální lymfodrenáž, anticelulitidní masáž, anticelulitidní masáž se zábalem, částečný zábal rašelinový, parafínový zábal, dynaterm, elektroterapie,ultrazvuk, světloléčba, magnetoterapie, presoterapie (Lymfoven), termoterapie - léčba teplem, carboxyterapie, podkožní aplikace plynu (plynové injekce), suchá uhličitá koupel, inhalace, skupinová cvičení, nordic walking, jávská masáž, Sumatra masáž, Borneo masáž, havajská masáž, terapie vulkanickými kameny, reflexologie nohou, thajská masáž, kosmetika, …

Kompletní přehled lázeňských procedur s popisem naleznete na stránce Lázeňské procedury

Termální Lázně Velké Losiny - Přírodní léčivé zdroje

Přírodní, termální, prostá minerální voda sirná – 36,8 °C teplá.

Termální Lázně Velké Losiny - Léčebné indikace

Nemoci pohybového aparátu, nervové a nemoci respirační.

Termální Lázně Velké Losiny - Volný čas…

Termální lázně Velké Losiny nabízejí koupání v krytém bazénu nebo ve venkovním koupališti. Oba bazény jsou napájeny stejným léčivým zdrojem - termální sirnou vodou. Přímo v obci Velké Losiny je nejstarší dochovaná ruční papírna a renesanční zámek s krásným zámeckým parkem. Jeseníky jsou ideálním místem se spoustou turistických, cyklistických a lyžařských tras. Čarodějnické cyklotrasy Vás provedou historií čarodějnických procesů v 17. stol. V nedalekém okolí jsou v provozu tenisové kurty, squash, sauna, fitness centrum, petanque.

Termální Lázně Velké Losiny - Výlety do okolí…

Jeseníky na kole … Cyklistické trasy - zážitky na cestách. Krásu Jeseníků, jejich místy drsnou tvář, prudká stoupání, daleké výhledy poznáte velmi dobře v sedle kola. Ať již se vydáte na celodenní výlet nebo ujedete jen pár kilometrů, budete příjemně překvapeni. Vhodnou trasu najdou trénovaní cyklisté i rodiny s dětmi. Extra tip! Čarodějnické cyklotrasy - tematická naučná cykotrasa vás provede po místech spjatých s čarodějnickými procesy, které se na Jesenicku a Šumpersku v 17. století odehrávaly.

Horolezecká oblast Rabštejn - Největší lezecká oblast severní Moravy. Horolezecké terény tvoří dva shluky - přední skály (výška 15 - 20 m) a zadní skály (masiv s troskami hradu Rabštejn a výškou až 37m). Celkem je zde více než sto cest. Horolezecká činnost je na Rabštejně povolena celoročně. Skály se nacházejí cca 5 km jižně od sedla Skřítek. Autem se dá dojet nejblíže na konec Bedřichova.

Turistika Jeseníky - Turistické trasy, které si prostě musíte projít. Jeseníky jsou ideálním místem pro turistiku, můžete podnikat krátké i náročné výšlapy během své návštěvy v Termálních lázní Velké Losiny. Můžete se vydat z Červenohorského sedla, které je východiskem významných turistických a cyklistických tras na okolní hřebeny a počátkem naučné stezky do nejstarší přírodní rezervace na Moravě Šerák - Keprník. Nebo si můžete udělat výlet k Rejvízu - největšímu rašeliništi na Moravě. Zurčící vodopády naleznete v údolí říčky Bílá Opava, tato stezka je součástí Národní přírodní rezervace Praděd. Anebo se vydejte na nejvyšší horu Moravy Praděd.

Hrad Rabštejn - Zřícenina jednoho z nejvýše položených moravských hradů. Malebné zříceniny hradu Rabštejna, navíc opředené romantikou loupeživých rytířů, patří k oblíbeným výletním cílům. Rabštejn leží nad obcí Bedřichov, asi hodinu cesty od horského sedla Skřítek. Hrad se rozkládal na dvou vysokých skaliscích (25 a 35 m) a ve své době byl nejvýše postaveným hradem na Moravě.

Zámek Velké Losiny - Renesanční zámek byl vystavěn v letech 1581-1589 na místě středověké tvrze, jeho historie je spjata především s rody Žerotínů a Lichtenštejnů. Vévodí mu štíhlá osmiboká šestipodlažní věž. Zámek vás uchvátí arkádami podél tří zámeckých křídel hned ve třech řadách nad sebou.

Ubytování Termální Lázně Velké Losiny

Další ubytování Termální Lázně Velké Losiny