Lázně Slovensko

Pojeďte na Slovensko a objevte zdejší krásné lázně.
 • Lázně BojniceLázně Bojnice
 • Lázně BojniceLázně Bojnice
 • Lázně BojniceLázně Bojnice
 • Lázně Nový SmokovecLázně Nový Smokovec
 • Lázně Nový SmokovecLázně Nový Smokovec
 • Lázně Nový SmokovecLázně Nový Smokovec
 • Lázně BrusnoLázně Brusno
 • Lázně BrusnoLázně Brusno
 • Lázně BrusnoLázně Brusno
 • Wellness BeláWellness Belá
 • Wellness BeláWellness Belá
 • Wellness BeláWellness Belá
 • Lázně SliačLázně Sliač
 • Lázně SliačLázně Sliač
 • Lázně SliačLázně Sliač
 • Wellness Vysoké TatryWellness Vysoké Tatry
 • Wellness Vysoké TatryWellness Vysoké Tatry
 • Wellness Vysoké TatryWellness Vysoké Tatry

Lázně Slovensko

Lázně Slovensko nabízejí pobyty v lázních a v termálních komplexech. Lázeňské zařízení prošla kompletní rekonstrukcí a nabízejí ty nejlepší služby. Lázně Slovensko nabízejí pobyty v zavedených lázních, jako jsou Bojnice nebo Sliač. Velice populární jsou termální komplexy na jihu Slovenska.

Je pár věcí, které bychom mohli našim příhraničním sousedům závidět. Jednou z těchto věcí jsou lázně Slovensko. U našich slovenských sousedů jich naleznete hned čtyřicet. Údajně se tu nachází až 1400 termálních pramenů, zda-li je to pravda, necháme na posouzení každého návštěvníka. Lázně Slovensko rozhodně musíme navštívit.

Lázně Slovensko jsou pro návštěvníky symbolem dobře prožité dovolené na Slovensku. Termální lázně a s tím spojené lázeňské procedury a wellness pobyty nabízejí odpočinek celoročně, nezávisle na počasí. Lázně Slovensko Vám nabízejí možnost strávit víkend v lázních nebo termálech, letní dovolenou v aquaparku nebo léčebný pobyt zaměřený na pohybové ústrojí. Lázně Slovensko jsou velkým lákadlem, které nám v Česku trošku chybí.

Díky velkému zájmu o lázeňské pobyty v lázních Slovensko prošla řada letovisek nákladnými rekonstrukcemi tak, aby splnily náročné podmínky pro své klienty. Lázně Slovensko nabízejí dovolenou pro celé rodiny, které jezdí do termálních koupališť. Velkou výhodou je teplota bazénů, která ve většině případů převyšuje 30°C, a tak se koupání stává velice příjemným zážitkem nejen pro malé děti, ale i pro starší generaci.

Lázně Slovensko jsou cílem českých turistů. Lákají nás velmi dobré ceny a celková dostupnost cestování na Slovensko, která když se spojí s vhodnými výlety například do Tater, může nahradit i plnohodnotnou dovolenou u moře. Častým cílem jsou především známé termální koupaliště Bešeňová, Štúrovo, Podhájská, Velký Meder či Rajecké Teplice.

Přemýšlíte o tom, zda navštívit termální lázně u našich sousedů? Podívejte se na naši nabídku jednotlivými lázněmi na Slovensku.

Lázně Slovensko - Lázně Bojnice - Ideální dovolená v klidném prostředí…

Lázně Bojnice leží v nadmořské výšce okolo 300 m v těsné blízkosti úpatí pohoří Velká Magura. Areál lázní Bojnice je ze tří stran chráněn lesy, i díky tomu jsou zde ideální klimatické podmínky. Krásné městečko Bojnice patří do regionu Horní Nitra. Historie lázní Bojnice je úzce spjata s historií bojnického zámku. Lázně Bojnice byly založeny v první polovině 16. století.

Lázně Bojnice jsou malé lázeňské město s bohatou historií, které naleznete na středním Slovensku. Lázně Bojnice jsou ideálním místem pro strávení wellness víkendu nebo relaxačního pobytu. Díky krásné přírodě, která se rozprostírá všude kolem, a termálním léčivým pramenům, které Vám přinášejí úlevu od bolesti, si lázně Bojnice můžete užít do sytosti.

Ubytování Lázně Bojnice


Lázně Bojnice léčí choroby pohybového ústrojí a nervová onemocnění. Termální léčivé prameny s vysokým obsahem minerálů jsou ve spojení s prací odborníků a kvalitním personálem zárukou zlepšení zdravotního stavu, úlevu od bolesti a odpočinek. Lázně Bojnice patří mezi krásná města i z hlediska klimatu a polohy. Díky výskytu léčivých termálních pramenů s teplotou od 28 do 56 °C jsou vhodné k relaxu i léčbě, k aktivnímu i pasivnímu odpočinku.

Lázně Bojnice Vám nabízejí následující lázeňské procedury: balneoterapie, tepelná terapie, elektroterapie, léčebný tělocvik, reflexní léčba, kyslíková terapie. Zaměření lázní: nemoci pohybového ústrojí, onemocnění nervového systému.

Lázně Slovensko - Lázně Nový Smokovec - Vyzkoušejte léčebné účinky vysokohorských lázní Nový Smokovec...

Lázně Nový Smokovec vznikly především jako léčebná osada. Lázně Nový Smokovec byla první osada, ve které se začali pacienti léčit i v zimě. Postupně se funkce rozšiřovaly i na služby turismu a vyrostl tu také velký lyžařský areál s méně náročnými terény. Osada Nový Smokovec je výchozím bodem pro túry do údolí.

Ubytování Nový Smokovec


V současné době nabízejí Lázně Nový Smokovec komplexní léčebnou péči, založenou na využití kombinace přírodních a moderních léčebných metod. Lázeňské pobyty jsou obzvláště vhodné pro alergiky, protože tatranské klima společně s čistotou vzduchu působí mimořádně pozitivně na pacienty trpící astmatem, případně jinými nemocemi dýchacího systému. Mezi nejoblíbenější léčebné procedury lázně Nový Smokovec patří bezpochyby inhalační léčba, hydroterapie, masáže, elektroléčba, termoterapie, fototerapie nebo léčba tělesnou výchovou. Načerpání nových sil a dokonalý odpočinek vám kromě toho přinesou i wellness služby, jako jsou sauna, vířivka nebo zážitkové sprchy. Léčebné procedury a metody lázní působí jako balzám na duši a zaručují ničím nerušený odpočinek a zlepšení zdravotního stavu.

Lázně Slovensko - Lázně Brusno – Krásné lázně v Slovenském Rudohoří...

Krásné slovenské lázně Brusno naleznete v údolí Slovenského Rudohoří, na severovýchod od Banské Bystrice. Lázně Brusno jsou svými léčivými prameny a čistým vzduchem známé od 19. století. Poloha určuje lázním mírné, teplé a poměrně vlhké podhorské klima.

Základ lázeňské léčby v lázních Brusno tvoří především pitné kúry. Ty bývají doplněny bazénovými a vanovými koupelemi v temperované minerální vodě. Bazénové a vanové koupele se kombinují nejčastěji s rašelinovými zábaly. Další účinnou léčbou Lázní Brusno je fyzikální terapie. Mezi složky této terapie lze zařadit galvanizaci, diadynamik, interferenční proudy, elektrostimulaci, pamatron, erboterm, biolampu, ultrazvuk, hydrogalvan, TENS nebo diatermii. Lázně Brusno nabízejí i léčebný tělocvik, který nabízí skupinové cvičení v bazénu.

Ubytování Lázně Brusno


Minerální vody jsou vhodné pro indikace některých zažívacích chorob, zejména ledvin, jater, žaludečních a střevních poruch. Kromě zažívacích těžkostí se v lázních Brusno mohou léčit i srdeční a cévní choroby a také nemoci pohybového aparátu. Kromě minerálních vod a lázeňských pobytů nabízejí lázně Brusno výborné podmínky na výlety Nízkých Tater.

Lázně Slovensko - Wellness Belá – Kouzelné wellness pobyty na Malé Fatře...

Kvalitní ubytování v kouzelném přírodním prostředí Malé Fatry, se širokými možnostmi turistického vyžití a wellness pobytů.

Wellness ubytování se naleznete asi 22 km od města Žilina, nedaleko obce Belá, Wellness hotel je situovaný v Bránícké dolině v překrásném prostředí Národního parku Malá Fatra. Hotel je blízko známé turistické destinace Vrátna dolina. V okolí je více destinaci, které nabízí mnoho vycházkových túr pro méně i více zdatnější návštěvníků.

Ubytování Wellness Belá


Wellness centrum hotelu nabízí finskou saunu, parní saunu, výřivkový bazén, hydromasážní vanu určenou pro podvodní masáž, hydromasážní box a solárium.

Hory v okolí nabízejí široké možnosti letní a zimní turistiky, ve wellness hotelu naleznete dva tenisové kurty a půjčovnu sportovních potřeb.

Lázně Slovensko - Lázně Sliač – Kvalitní lázně s dlouholetou tradicí...

Lázně Sliač se nacházejí v centru středního Slovenska mezi Zvolenem a Banskou Bystricí v nadmořské výšce okolo 373 m. Podnebí i poloha řadí lázně Sliač mezi nejoblíbenější lázně Slovenska.

Lázně Sliač jsou specializovaným lázeňským léčebným ústavem s velmi dlouhou tradicí. Ve světě jsou známa čtyři lázeňská místa, v nichž vyvěrají minerální prameny přirozené izotermické teploty s vysokým obsahem kysličníku uhličitého. Jen jeden z těchto pramenů se nachází ve střední Evropě, a to v léčivých lázních na Sliači.

Ubytování Lázně Sliač


Lázně Sliač nabízejí pro své návštěvníky léčbu civilizačních chorob, jako jsou například chronické poruchy oběhového ústrojí. Dále se tu léčí pacienti s chorobami vysokého krevního tlaku, arterosklerózy, se stavy po revmatickém zánětu srdečního svalu a chlopní, po operacích srdce a cév. Velmi dobré výsledky jsou dosahovány při léčbě ischemické choroby srdeční, angíny pectoris, při chorobách tepen, dolních končetin a při léčbě pacientů po infarktu myokardu.

První historická písemná zmínka o sliačských pramenech pochází z roku 1244. Od poloviny 15. století se o sliačských pramenech zmiňuje mnoho významných učenců a spisovatelů. Lázně Sliač sloužily už v 16. století. V minulosti patřily Lázně Sliač mezi nejvyhledávanější lázně Uherska. Za svou popularitu a přitažlivost vděčily léčivým účinkům svých minerálních vod a návštěvám významných osobností politického, hospodářského a kulturního života.

Hlavním pramenem je tzv. Lázeňský, který vyvěrá přímo v léčebném domě, používá se ke všem léčebným účelům. Další tři prameny se používají k pitným kúrám.

Lázně Sliač nabízejí následující lázeňské procedury: uhličité koupele, podvodní masáže, vířivé koupele, skotské střiky, šlapací koupel, aplikace zřídelního plynu, vakuopress, parafinové zábaly a mnoho dalších procedur.

Zaměření lázní Sliač: ischemické nemoci srdce, křečové žíly a trombózy, gynekologická onemocnění, onemocnění pohybového ústrojí, nemoci dýchacího ústrojí.

Lázně Slovensko - Wellness Vysoké Tatry – Blahodárné a léčivé účinky Vysokých Tater...

Všechny příznivé vlivy jsou znásobeny krásami horského prostředí, které na lidský organismus působí mimořádně pozitivně. Slovíčko wellness poprvé použil anglický sir A. Johnson v 17. století ve spojení s dobrým zdravím. V 2. polovině minulého století ho znovuobjevili v USA, kdy dva pánové, Donald B. Ardell a John Travis, definovali wellness jako stav tělesné a duševní pohody, kterou lze dosáhnout pouze zodpovědným přístupem ke svému zdraví, stravování a kondici. Wellness je tedy nový přístup k životu, který směřuje k vytvoření tělesné a duševní rovnováhy.

Ubytování Wellness Vysoké Tatry


Léčivé účinky tatranského klimatu se vyznačují neobyčejnou čistotou vzduchu, vysokými hodnotami slunečního svitu a ultrafialového záření. Sníženým atmosférickým tlakem (673 torrů), průměrnou vláhou a přesyceností tatranského ovzduší ozónem a voňavými silicemi. Výhodou Wellness Vysoké Tatry je, že se nachází nad vrstvou prachové a kouřové zóny, čímž je dána vysoká čistota vzduchu, téměř bez bakterií a alergenů.

Wellness Vysoké Tatry Vám doporučujeme.


Ubytování Lázně Slovensko