Lázně Česká republika

Dlouholetá tradice, kvalitní lázeňská péče, relaxace a wellness.
 • Lázně Karlovy VaryLázně Karlovy Vary
 • Lázně PoděbradyLázně Poděbrady
 • Lázně BělohradLázně Bělohrad
 • Lázně Teplice v ČecháchLázně Teplice v Čechách
 • Lázně LibverdaLázně Libverda
 • Lázně JeseníkLázně Jeseník
 • Františkovy LázněFrantiškovy Lázně
 • Lázně VrážLázně Vráž
 • Lázně VelichovkyLázně Velichovky
 • Lázně Ostrožská Nová VesLázně Ostrožská Nová Ves
 • Mariánské LázněMariánské Lázně
 • Lázně JáchymovLázně Jáchymov
 • Lázně LuhačoviceLázně Luhačovice
 • Lázně Karlova StudánkaLázně Karlova Studánka
 • Lázně VelichovkyLázně Velichovky
 • Lázně Ostrožská Nová VesLázně Ostrožská Nová Ves
 • Lázně Teplice nad BečvouLázně Teplice nad Bečvou
 • Lázně TřeboňLázně Třeboň
 • Termální Lázně Velké LosinyTermální Lázně Velké Losiny
 • Lázně LedniceLázně Lednice
 • Lázně Nové HradyLázně Nové Hrady
 • Lázně BohdanečLázně Bohdaneč
 • Lázně BludovLázně Bludov

Lázně Česká republika - Tradice a světový věhlas

Kouzlo českých lázní vždy spočívalo a stále spočívá ve skloubení lázeňské léčby využívající jedinečných léčivých přírodních zdrojů, krásné přírody, unikátní architektury lázeňských domů a bohatého společenského života. Podlehla mu řada osobností, počínaje zakladatelem Karlových Varů Karlem IV., přes asi největšího znalce českých lázní J.W.Goetheho, až třeba po F. Kafku, F. Chopina nebo bývalé prezidenty T.G.Masaryka i V. Havla.

Rozmanitost českých lázní je dána neuvěřitelně pestrou skladbou léčivých pramenů a dalších darů z hlubin země.

Informační portál LázněInfo Vám nabízí lázeňské, relaxační a wellness pobyty v lázních po celé České republice, Slovensku, Maďarsku, Polsku, Slovinsku a Rakousku. V naší nabídce nemohou chybět lázeňské pobyty v Mariánských Lázních, Karlových Varech, stejně tak i relaxační pobyty a wellness pobyty v lázních Luhačovice. Lázeňské a relaxační pobyty v lázeňských městech v České republice jsou vhodné pro všechny naše klienty. Vyberou si i mladé páry, senioři, lázeňské pobyty mají rády i rodiny s dětmi. V nabídce pro mladé zamilované páry máme připravené romantické pobyty ve Františkových Lázních. Nezapomínáme na rodiče, které můžete obdarovat pobyty pro seniory v Karlových Varech, kde si mohou při procházkách po kolonádě užívat pohodu tohoto krásného lázeňského města. Máte málo času a chcete si užít jen o víkendu? Neváhejte a podívejte se do nabídky víkendových pobytů v lázních po celé České republice.

Lázně v České republice patří mezi nejstarší a nejkvalitnější lázně ve střední Evropě. K lázeňské léčbě se využívají termální a minerální prameny, dále radonové prameny (Jáchymov), které jsou unikátní v celé Evropě.

Mezi nejznámější a největší české lázně patří Karlovy Vary. Základem karlovarské lázeňské léčby jsou pitné kúry karlovarských minerálních pramenů. Karlovy Vary nabízejí celou řadu možností společenského a kulturního vyžití.

Lázně Česká republika - Lázně Poděbrady - Tradiční poskytovatel kvalitních lázeňských služeb

Lázně Poděbrady se specializující na léčbu kardiovaskulárního systému, léčbu pohybového aparátu a látkové výměny.

Ubytování Lázně Poděbrady


Lázně Poděbrady se nacházejí asi 50km od Hlavního města České republiky Prahy. Lázně Poděbrady nabízejí relaxaci po celý rok i v rámci tématických relaxačních wellness pobytů různého zaměření. Lázně Poděbrady nabízejí nejen léčebné pobyty, ale i relaxační lázeňské pobyty, Lázeňské pobyty pro seniory, Týden pro ženy, Dámský víkend, Program pro regeneraci a zeštíhlení a plno dalších programů, které naleznete v naší nabídce.

Lázně Poděbrady vycházejí ze stoleté tradice a snaží se zcela využívat unikátních účinků přírodního zdroje minerální vody. Léčebné kúry jsou klientům doporučovány na základě jejich zdravotního stavu a jsou v souladu s nejmodernějšími léčebnými metodami.

Lázně Poděbrady - Přírodní léčivé zdroje:

Přírodní, silně mineralizovaná kyselka (pH 5,83) hydrogenuhličitano-chlorido-sodno-vápenatého typu, studená (14 °C), hypotonická se zvýšeným obsahem alkálií a koncentrací některých prvků.

Lázně Poděbrady - Léčebné indikace:

Nemoci oběhového ústrojí, nemoci z poruchy výměny látkové a žláz s vnitřní sekrecí - diabetes mellitus, vč. obezity, nemoci pohybového ústrojí.

Lázně Česká republika - Lázně Bělohrad – Lázeňská rehabilitační klinika

Lázně Bělohrad mají více než 125letou tradici a nacházejí se v poklidném městečku Lázně Bělohrad. Lázně Bělohrad provozuje společnost Anenské slatinné lázně, pro kterou je charakteristické, že se snaží vytvářet během lázeňského pobytu všem pacientům a návštěvníkům pocit domova. Základem této filozofie je naprosto individuální přístup ke každému pacientovi. I to je jeden z důvodů, proč se mnozí pacienti stále vrací. Lázně Bělohrad jako první lázeňské zařízení v České republice obdržely certifikát osvědčující zavedení systému řízení kvality dle mezinárodních standardů německým certifikačním úřadem ITI TÜV Mnichov.

Ubytování Lázně Bělohrad


Lázně Bělohrad - Přírodní léčivé zdroje:

Sirnoželezitá slatinná rašelina z lokálního zdroje, minerální voda – železitá kyselka.

Lázně Bělohrad - Léčebné indikace:

Nemoci pohybového ústrojí, nemoci neurologické, nemoci gynekologické a nemoci kožní.

Lázně Česká republika - Lázně Teplice v Čechách – pestrá nabídka lázeňských pobytů

Lázně Teplice v Čechách patří mezi lázně s nejdelší tradicí. Zdejší termální prameny byly využívány již od 12. Století, všemu napomohl rozvoj lázeňství, který umožnil přerod původně neznámého města Teplice ve významné a krásné středisko, pyšnící se honosnými lázeňskými domy a nádhernou architekturou.

Nedílnou součástí Lázní Teplice v Čechách je Klinika CLT (Císařské lázně Teplice). Na klinice se nachází odborná oddělení téměř všech medicínských oborů. Kromě sofistikované lékařské péče jsou pro její hosty připraveny specializované programy a služby, které mohou absolvovat během lázeňského pobytu.

Ubytování Lázně Teplice v Čechách


Lázně Teplice v Čechách se zaměřují na Wellness pobyty. Wellness pobyty plně odpovídají dnešnímu trendu aktivního zájmu o své zdraví. Lázně Teplice jsou také místem prevence, kde se nehovoří o pacientech, ale o hostech a navštěvuje je dnes stále více hostů, které netrápí žádný konkrétní zdravotní problém, ale naopak chtějí problémům předcházet a uchovat si tak své zdraví. Lázně Teplice v Čechách mají díky množství různorodých doprovodných aktivit nejblíže k zájmům návštěvníků všech věkových kategorií.

Termální minerální prameny, nádherné prostředí uprostřed zeleně, výborná kuchyně a laskavá péče personálu přispějí k relaxaci a zlepšení duševní pohody a fyzického zdraví.

Lázně Teplice v Čechách - Přírodní léčivé zdroje:

Přírodní minerální voda teplá až horká, přírodní minerální voda hydrogenuhličitano-sírano-sodného typu.

Lázně Teplice v Čechách - Léčebné indikace:

Nemoci pohybového ústrojí, nemoci cévní, nervové.

Lázně Česká republika - Lázně Libverda - Kvalitní lázeňská péče

Lázně Libverda jsou tradičním lázeňským komplexem ležícím ve stejnojmenné krásné obci v údolí Jizerských hor v nadmořské výšce 424 metrů. Lázně Libverda jsou poklidným místem s příjemným klimatem, které je vzdáleno asi 25 km od krajského města Liberec. Lázně Libverda zaručují snadnou dosažitelnost jak autem, stejně tak vlakem nebo autobusem.

Ubytování Lázně Libverda


Samotná historie lázeňství je datována od objevení účinků místních minerálních pramenů, a to již koncem 14. století. Po rostoucím věhlasu libverdských lázní došlo v roce 1936 k udělení statusu léčivé lázně.

Lázně Libverda nabízejí léčebné procedury, které jsou zaměřené na pacienty s onemocněním pohybového aparátu a dále srdce a krevního oběhu, areál lázní je vhodný i pro sportovně relaxační pobyty. K relaxaci a rehabilitaci nejen pacientů slouží rehabilitační bazén umístěný přímo na kolonádě. Lázně Libverda májí nově vybudované wellness centrum Jizera, které nabízí příležitost k celkové regeneraci a odpočinku těla, a to nejen díky krásnému prostředí, ale také pro nabídku kvalitních wellness služeb.

Lázně Libverda - Přírodní léčivé zdroje:

Přírodní minerální voda hydrogenuhličitanového typu.

Lázně Libverda - Léčebné indikace:

Onemocnění srdce a kardiovaskulárního systému, onemocnění pohybového ústrojí, nervová onemocnění.

Lázně Česká republika - Lázně Jeseník – Priessnitzovy léčebné lázně, kde voda dělá zázraky

Za svou existenci a pozdější proslulost vděčí Lázně Jeseník, Priessnitzovy léčebné lázně Vincenzi Priessnitzovi. Byl to skvělý člověk, podle jehož vzoru vyrostly desítky vodoléčebných ústavů po celé Evropě. Narodil se 4. října 1799 jako šesté dítě chalupníka Jana Františka a Marie Terezie Evy Priessnitzových v malé osadě Gräfenbergu vzdálené 2 km od Frývaldova (Jeseník).

Ubytování Lázně Jeseník


V průběhu let 1996 - 2004 byly zrekonstruovány hlavní lázeňské domy, návštěvníkům se rozšířila a zkvalitnila nabídka lázeňských pobytů a služeb. Svou jedinečnost dnes Lázně Jeseník podtrhují v aplikaci moderních léčebních metod, zaměřených na léčbu psychických, pohybových a dermatologických potíží. V roce 2010 byla úspěšně dokončena výstavba nového balneo provozu v lázeňském domě Priessnitz.

Kombinace lázeňského pobytu s odpočinkem a rehabilitací v Priessnitzových lázních, které leží ve svahu nejvýchodnějšího výběžku Rychlebských hor na severní Moravě, naleznete to nejlepší, co lázně v Čechách nabízejí.

Lázně Jeseník - Přírodní léčivé zdroje:

Klimatické lázně.

Lázně Jeseník - Léčebné indikace:

Nemoci horních i dolních cest dýchacích, oběhového ústrojí, poruchy výměny látkové a žláz s vnitřní sekrecí, nemoci pohybového ústrojí, duševní poruchy, nemoci kožní a ženské, v posledních letech převážně preventivní relaxačně rehabilitační a ozdravné pobyty pro načerpání fyzických i duševních sil.

Lázně Česká republika - Lázně Karlova Studánka – Karlova Studánka … lázně i pro zdravé

Lázně Karlova Studánka jsou moderní a výjimečně přebudované lázně uprostřed nádherné jesenické přírody. První zmínky o léčivých pramenech jsou z počátku 18.století. Lázně Karlova Studánka založil nejmladší syn Marie Terezie Maxmilián II. - František v r.1780. Pod lékařským dohledem je lázeňská léčba řízena od roku 1785. Dnešní název Karlova Studánka lázně získaly v roce 1803 po nejslavnějším habsburském vojevůdci Karlovi, který jako první evropský válečník porazil Napoleona u Aspern v roce 1809.

Tradice i klimatická měření o Karlově Studánce dokládají, že je zde nejčistší vzduch ve střední Evropě. Jak by ne, když leží v panensky krásné přírodě na východní straně nejvyšší hory Jeseníků Pradědu, v údolí horské říčky Bílé Opavy.

Ubytování Lázně Karlova Studánka


O klienty se stará specializovaný tým odborníků pro balneologii, fyziatrii a rehabilitaci, vnitřní nemoci, gastroenterologii, hematologii, praktické lékařství. Atestovaní lékaři, fyzioterapeuti a sestry - umí zabezpečit diagnostiku a vysoce kvalitní lázeňskou péči s širokou paletou regeneračních a léčebných procedur, které využívají přírodní léčivé zdroje, ale i oblíbené masáže, lymfodrenáže, i nové fyziatrické a rehabilitační metodiky.

Lázně Karlova Studánka - Přírodní léčivé zdroje:

Přírodní minerální voda uhličitá, klimatické lázně, přírodní oxid uhličitý, rašelina.

Lázně Karlova Studánka - Léčebné indikace:

Nemoci onkologické, nemoci dýchacího ústrojí, nemoci pohybového ústrojí, nemoci oběhového ústrojí.

Lázně Česká republika - Františkovy Lázně - vyhledávané centrum relaxace a zdraví

Překrásné lázeňské městečko, založené v roce 1793, se nachází na západě České republiky. Františkovy Lázně si uchovaly neopakovatelnou atmosféru počátku 20. století, která se odráží v éře neoklasicismu. Díky tomu je město Františkovy Lázně právem považováno za jeden z nejromantičtějších koutů země. Františkovy Lázně se vyznačují mírným klimatem, typickým pro podhůří, výjimečně čistým ovzduším vzdáleným hluku a shonu velkých měst. Okolní parky jsou ideálním místem pro klidné procházky. To vše umocňuje blahodárný účinek minerálních pramenů, za kterými sem jezdí množství turistů, kteří chtějí zlepšit své zdraví.

Ubytování Františkovy Lázně


Unikátní františkolázeňské přírodní léčivé zdroje jsou základním principem existence celých Františkových Lázních.

Františkovy Lázně - Přírodní léčivé zdroje:

Minerální voda uhličitá, přírodní zdroj suchého oxidu uhličitého, lokální zdroj peloidů (slatina sirnoželezitá).

Františkovy Lázně - Léčebné indikace:

Nemoci srdce a oběhového ústrojí, nemoci pohybového ústrojí, nemoci gynekologické včetně neplodnosti, následná onkologická péče.

Lázně Česká republika - Lázně Karlovy Vary - Město se zajímavou minulostí a lákavou přítomností...

Lázně Karlovy Vary jsou jedním z nejvýznamnějších poskytovatelů komplexní lázeňské a wellness péče v České republice. Značnou měrou se podílí na dobrém renomé českého lázeňství.

Lázně Karlovy Vary jsou nejvýznamnějšími lázněmi České republiky. Lázeňství provází město Karlovy Vary od jeho založení až dodnes. Již 650 let slouží místní termální prameny k léčení různých nemocí. Ve světě jsou však dnes Karlovy Vary spojovány nejen s unikátní lázeňskou léčbou, ale i s Mezinárodním filmovým festivalem a několika tradičními karlovarskými výrobky.

Ubytování Lázně Karlovy Vary


Lázně Karlovy Vary mají unikátní přírodní podmínky pro lázeňství v podobě mnoha léčivých pramenů, vyvěrajících v místě geologického zlomu z hloubky 2500 m. Karlovarské teplé prameny mají teplotu mezi 30 až 72°C. K léčení se jich už po několik staletí používá 12.

Lázně Karlovy Vary - Přírodní léčivé zdroje:

12 teplých minerálních pramenů (od 30 °C do 72 °C).

Lázně Karlovy Vary - Léčebné indikace:

Nemoci onkologické, nemoci trávicího ústrojí, nemoci z poruchy výměny látkové a žláz s vnitřní sekrecí, nemoci pohybového ústrojí a nemoci dýchacích cest.

Lázně Česká republika - Lázně Vráž – Jsme tu pro Vás a Vaše zdraví...

Lázeňský komplex Lázně Hotel Vráž naleznete asi 10 km od města Písku, v romantickém prostředí krásné krajiny v údolí řeky Otavy, které poskytuje návštěvníkům klid. Lázně Vráž zaručují snadnou dosažitelnost autem, vlakem nebo autobusem.

Lázně Vráž otevírají své zámecké brány a nabízejí kvalitní služby všem, kteří hledají odpočinek a relaxaci. V lázních Vráž Vás nadchne zámecká atmosféra, osobité kouzlo anglického parku a velká nabídka léčebných, relaxačních i zkrášlujících procedur. Lázně Vráž nabízejí bohaté možnosti sportovního a kulturního vyžití, nádhernou okolní přírodu a velké množství výletů po okolních přírodních, kulturních a technických památkách.

Ubytování Lázně Vráž


Lázně Vráž mají tři hlavní lázeňské budovy (budova zámku postaveného v roce 1875 v novogotickém slohu šlechtickým rodem Lobkowiczů, Jubilejní a Léčebný pavilon) jsou navzájem bezbariérově propojeny proskleným zastřešeným a vytápěným koridorem.

Lázně Vráž - Přírodní léčivé zdroje:

Jako přírodní léčivý zdroj se využívá peloid z PLZ Jezero. Ložisko peloidu se nachází nedaleko lázeňského místa a jedná se o rašelinu přechodovou prostou, která je z balneotechnického hlediska vhodná pro přípravu kvalitních zábalových směsí.

Lázně Vráž - Léčebné indikace:

Nemoci pohybového ústrojí, nemoci nervové.

Lázně Česká republika - Lázně Velichovky - Specialista na léčbu pohybového ústrojí...

Lázně Velichovky, vesnice s více než stoletou lázeňskou tradicí, se nacházejí na severovýchodě Čech, asi 20 km od Hradce Králové. V roce 1897 zde byla objevena křídová slatina (peloid), která je dodnes ceněna pro své unikátní chemické složení. To vedlo k otevření lázeňského sanatoria, které se v současnosti těší velké popularitě. Luxusní lázeňské vily, které naleznete v krásném parku. Lázně Velichovky drží krok se současnými trendy, a proto mají velkou nabídku lázeňských služeb z oblasti Medical Wellness.

Ubytování Lázně Velichovky


Již více než 100 let je známo, že jako přírodní léčebný zdroj používají Lázně Velichovky slatinu mimořádné kvality, která je ojedinělá svým složením v celé České republice.

Lázně Velichovky nabízejí lázeňské pobyty a rehabilitace, které Vám vrátí pružnost a ztracené zdraví. Lázně Velichovky nabízejí příspěvkové a komplexní lázeňské pobyty, které jsou částečně nebo plně hrazeny zdravotní pojišťovnou. V nabídce naleznete relaxační pobyty a wellness pobyty s doplňkovými wellness a beauty službami.

Lázně Velichovky - Přírodní léčivé zdroje:

Lokální zdroj přírodních peloidů.

Lázně Velichovky - Léčebné indikace:

Nemoci nervové, nemoci pohybového ústrojí.

Lázně Česká republika - Lázně Ostrožská Nová Ves - Sirnaté lázně

Lázně Ostrožská Nová Ves leží v srdci Moravského Slovácka, asi 8 km od města Uherské Hradiště. Samotná vesnička Ostrožská Nová Ves je vzdálená asi 1,5 km. Budovy lázní jsou obklopeny překrásným lesoparkem. Lázně Ostrožská Nová Ves leží v rovinaté krajině, obklopené z jedné strany hřebenem Bílých Karpat, z druhé strany Chřiby s typickou dominantou hradu Buchlova.

Ubytování Lázně Ostrožská Nová Ves


Historie Sirnatých lázní sahá až do roku 1903, kdy na popud místního rodáka ThDr. Františka Botka byl prokázán léčivý účinek pramenů sirné vody, vyvěrajících v bažině nedaleko obce. Poté byl prokázán léčivý účinek místních pramenů, blahodárně působících na pohybový aparát a kožní onemocnění.

Lázně Ostrožská Nová Ves - Přírodní léčivé zdroje:

Přírodní minerální voda sirná.

Lázně Ostrožská Nová Ves - Léčebné indikace:

Nemoci pohybového aparátu, nemoci kožní.

Lázně Česká republika - Lázně Teplice nad Bečvou – Krásné lázně...

Lázně Teplice nad Bečvou najdete nedaleko Olomouce v krásné krajině, kterou protéká řeka Bečva. Přímo v lázeňském areálu se nacházejí Zbrašovské aragonitové jeskyně a Hranická propast. Načerpat novou životní energii lze nejen během lázeňských procedur, ale i díky příjemným procházkám v krásném lázeňském parku.

Ubytování Lázně Teplice nad Bečvou


Lázně Teplice nad Bečvou patří mezi významné lázně v České republice. Lázně Teplice nad Bečvou se specializují na špičkovou kardiorehabilitaci návštěvníků s důrazem na prevenci vzniku srdečních a mozkových příhod. Dále se zabývají edukací rizikových faktorů aterosklerózy jako je vysoký krevní tlak, zvýšená hladina tuků v krvi, cukrovka, nadváha, kouření, ale i léčbou pohybového aparátu.

K lázeňskému využití místa položil základ tehdejší majitel hranického panství Jan Kropáč z Nevědomí, který nechal roku 1553 vybudovat kamennou nádrž ke koupání, do níž byly svedeny nejvydatnější prameny minerální vody. V roce 1711 byla na levém břehu řeky Bečvy postavena první lázeňská budova v místě dnešního lázeňského sanatoria Bečva.

Lázně Teplice nad Bečvou - Přírodní léčivé zdroje:

Minerální voda silně mineralizovaná, uhličitá, termální vlažná, hypotonická.

Lázně Teplice nad Bečvou - Léčebné indikace:

Dospělí: nemoci oběhového ústrojí, nemoci pohybového ústrojí.

Děti a dorost: nemoci oběhového a pohybového ústrojí, nemoci kožní.

Lázně Česká republika - Mariánské Lázně – Nejkouzelnější lázně v Čechách...

Mariánské Lázně leží v hluboké dolině na západě České republiky v nadmořské výšce 576 až 626 m n. m. Velký pás lesů, široký asi 20 km, je protkaný množstvím turistických stezek, které se nacházejí v bezprostřední blízkosti lázní. Mariánské Lázně jsou v celém světě známé díky svým léčebným metodám a účinným a kvalitním léčivým zdrojům, také pro své malebné okolí.

Mariánské Lázně jsou rozhodně jedním z nejkouzelnějších lázeňských míst v České republice. Historie lázní není dlouhá, je však o to zajímavější. Na místě, kde ještě v 18. století převažovaly bažiny a nepropustné lesy, vzniklo moderní město s krásnými budovami.

Ubytování Mariánské Lázně


Mariánské Lázně dnes žijí především lázeňstvím a cestovním ruchem. Mariánské Lázně leží přímo na železniční i silniční trase Plzeň - Cheb, což umožňuje dobré spojení se světem.

Mariánské Lázně - Přírodní léčivé zdroje:

Přírodní minerální voda, přírodní zdroj oxidu uhličitého (zřídelní plyn – kysličník uhličitý), slatina.

Mariánské Lázně - Léčebné indikace:

Nemoci dýchacího ústrojí, nemoci pohybového ústrojí, nemoci ledvin a močových cest, nemoci oběhového ústrojí, nemoci trávicího ústrojí, nemoci z poruchy výměny látkové a žláz s vnitřní sekrecí, gynekologická onemocnění.

Lázně Česká republika - Lázně Jáchymov - První radonové lázně na světě...

Lázně Jáchymov leží v hlubokém údolí Krušných hor, které jsou známé svým nerostným bohatstvím. Po objevení velkého naleziště stříbra se v roce 1516 původní osada Konradsgrün proměňuje v hornické město.

Ubytování Lázně Jáchymov


Nikde na světě nenajdete lázně s tak propracovanou a efektivní léčbou radonovou vodou jako v Jáchymově. Lázně Jáchymov jsou založeny na uznávaných metodách vyhlášené české rehabilitace, světově unikátní koncentraci radonu a individuálním přístupu zdejších lékařů. Z lázeňského centra navíc vyzařují vlídná atmosféra, pohoda a klid.

Lázně Jáchymov - Přírodní léčivé zdroje:

Termální radonová voda – s nejvyšší koncentrací radonu na litr v republice – prameny Běhounek, Agricola, Curie a C1.

Lázně Jáchymov - Léčebné indikace:

Nemoci pohybového aparátu a neurologická onemocnění: nemoci periferního nervového systému, choroby metabolické, CNS onemocnění, choroby kožní, pooperační a posttraumatické stavy, osteoporóza.

Lázně Česká republika - Lázně Třeboň – Pohladí tělo i duši...

Lázně Třeboň naleznete na západním okraji města Třeboně v klidném prostředí krásného parku na břehu rybníka Svět. Lázně Třeboň se specializují na léčení poruch pohybového aparátu, revmatických chorob, poúrazových a pooperačních stavů a celkovou rekondici těla i mysli.

Ubytování Lázně Třeboň


Lázně Třeboň nabízejí tyto hlavní lázeňské metody - slatinné koupele a zábaly, dále pak bylinné, uhličité či perličkové koupele, vířivé lázně horních a dolních končetin, skotské střiky, elektroléčebné a světloléčebné procedury, pohybové terapie, masáže, parafínové zábaly, kryoterapie, akupunktura, inhalace, oxygenoterapie, plynové injekce, floating.

Lázně Třeboň - Přírodní léčivé zdroje:

Slatina.

Lázně Třeboň - Léčebné indikace:

Nemoci pohybového ústrojí.

Lázně Česká republika - Termální Lázně Velké Losiny – Objevte kouzlo termálních lázní…

Termální lázně Velké Losiny jsou jedny z nejstarších a nejznámějších moravských lázní s dlouholetou tradicí. Termální lázně Velké Losiny mají věhlas jak pro léčebné výsledky a jedinečné sirné termální prameny, tak pro svou příjemnou polohu v podhůří Hrubého Jeseníku.

Ubytování Termální Lázně Velké Losiny


Příroda nadělila Velkým Losinám léčivé termální prameny, které mají blahodárné účinky na pohybový aparát a nervovou soustavu. Teplota se pohybuje okolo 36°C a losinská balneoterapie je využívá k léčebným koupelím a k napájení vnitřního i venkovního bazénu, které doplňuje celá řada lázeňských, relaxačních a wellness procedur.

Termální Lázně Velké Losiny - Přírodní léčivé zdroje:

Přírodní, termální, prostá minerální voda sirná – 36,8 °C teplá.

Termální Lázně Velké Losiny - Léčebné indikace:

Nemoci pohybového aparátu, nervové a nemoci respirační.

Lázně Česká republika - Lázně Lednice - Místo přírodních krás a pohádkových zámků...

Lázně Lednice vznikly v srdci krásné krajiny Lednicko-valtického areálu. Před miliony let na tomto území bylo dno prehistorického moře, a když se při třetihorním vrásnění Morava zvedla ze dna, zůstala mořská voda uvězněna v podzemních slujích.

Ubytování Lázně Lednice


Lázně Lednice nabízejí moderní rehabilitační zařízení, které najdete na jižní Moravě v srdci Lednicko-valtického areálu. Lázně Lednice byly otevřeny v roce 2007 a poskytují léčebné a rehabilitační služby, využívající účinků přírodní jodobromové minerální vody, která blahodárně působí na pohybový a oběhový systém, na neurologické nemoci, ale i na gynekologické potíže a stavy po popáleninách.

Lázně Lednice - Přírodní léčivé zdroje:

Jodobromový léčivý přírodní pramen.

Lázně Lednice - Léčebné indikace:

Nemocí pohybového ústrojí, nemocí neurologických, gynekologických a nemocí kožních.

Lázně Česká republika - Lázně Luhačovice – Vincentka léčí…

Lázně Luhačovice se nacházejí uprostřed zeleného moře Bílých Karpat, v chráněné krajinné oblasti. Lázně Luhačovice jsou čtvrté největší a určitě jedny z nejkrásnějších lázní v České republice. V Luhačovicích vyvěrá 14 jedinečným léčivých pramenů s vysokým obsahem minerálních látek.

Ubytování Lázně Luhačovice


Lázně Luhačovice spravují 14 hydrogen-uhličitano-chlorido-sodných-jodových minerálních pramenů, které vyvěrají na území Luhačovic. Jejich teplota se pohybuje mezi 10 - 14°C. Luhačovické minerální vody jsou považovány za nejúčinnější v Evropě nejen pro vysoký obsah minerálních látek, ale také pro vynikající proplynění volným oxidem uhličitým.

Lázně Luhačovice - Přírodní léčivé zdroje:

Přírodní hydrogen-uhličitano-chlorido-sodné minerální vody obsahují sodík, vápník, hořčík a volný oxid uhličitý, teplota vody 10 -120 C. Nejznámějším pramenem je Vincentka.

Lázně Luhačovice - Léčebné indikace:

Onemocnění dýchacího ústrojí, nemoci trávícího ústrojí, nemoci z poruch výměny látkové, poruchy pohybového aparátu, nemoci oběhového ústrojí, nemoci onkologické.

Lázně Česká republika - Lázně Nové Hrady – Budeme hýčkat nejen Vaše tělo, ale i Vaši duši…

Novohradsko nabízí i rozsáhlé možnosti outdoorového sportování, a to v zimní i letní sezóně.

Ubytování Lázně Nové Hrady


Lázně Nové Hrady nabízejí svým klientům kromě luxusního ubytování a stylové restaurace ještě rehabilitaci a wellness. Lázně Nové Hrady nabízejí ideální podmínky pro turistiku a cykloturistiku v neporušené přírodě Novohradských hor v bezprostřední blízkosti hranic s Rakouskem.

Lázně Česká republika - Lázně Bohdaneč – Lázeňské služby pro Vaše zdraví, krásu a relaxaci...

Lázně Bohdaneč nabízejí dlouholetou tradici, vynikající specialisté, okolní příroda a široká nabídka kulturních a zábavných programů jistě přispěje ke zlepšení Vašeho zdraví, ale také k relaxaci a odpočinku.

Ubytování Lázně Bohdaneč


Lázně Bohdaneč slouží k léčbě pohybového aparátu s orientací na zánětlivá revmatologická onemocnění, artrózu, vertebrogenní syndromy, Bechtěrevovu nemoc. Lázně Bohdaneč nabízejí léčbu dlouhodobých potíží, předoperačních i pooperačních stavů a poúrazovou rehabilitaci. Lázně Bohdaneč dosáhly dobrého jména v oblasti rehabilitace totálních endoprotéz.

Lázně Bohdaneč - Přírodní léčivé zdroje:

Slatina, voda – ryzí alkalická kyselka – určená k vodoléčbě.

Lázně Bohdaneč - Léčebné indikace:

Nemoci pohybového ústrojí.

Lázně Česká republika - Lázně Bludov – Centrum životního stylu...

Lázně Bludov se nalézají v podhůří Jeseníků nedaleko krásného města Šumperk. Lázně Bludov jsou moderní lázeňské zařízení poskytující lázeňskou péči založenou na nejnovějších lékařských poznatcích v oborech balneologie, obezitologie a léčebné rehabilitace.

Ubytování Lázně Bludov


Lázně Bludov založil Zdeněk Pospíšil v roce 1929, kdy vznikly "Radioaktivní a sirné lázně v Bludově“.

Lázně Bludov jsuo lázně s dlouholetou tradici v léčbě onemocnění pohybového aparátu dospělých. V posledních desetiletích se lázně dostaly do povědomí díky léčbě obezity u dětí. V lázních Bludov se léčí děti s onemocněními dýchacích cest, močových cest, ledvin a pohybového aparátu.

Lázně Bludov - Přírodní léčivé zdroje:

Přírodní, slabě mineralizovaná, silně alkalická, termální vlažná podzemní voda sírano-chlorido-sodného typu se zvýšeným obsahem fluoridů, hypotonická.

Lázně Bludov - Léčebné indikace:

Poruchy metabolismu (děti a dorost), nemoci dýchacího ústrojí (děti a dorost), nemoci močových cest a ledvin (děti a dorost), nemoci pohybového ústrojí (děti a dorost + dospělí).

Lázně Česká republika - Konstantinovy Lázně – lázně vašeho srdce …

Lázeňské městečko Konstantinovy Lázně se nachází severozápadně od Plzně. Prameny minerálních vod objevené v Konstantinových Lázních se vyznačují nejvyšším obsahem volného oxidu uhličitého v České republice. Konstantinovy Lázně nabízejí tiché a klidné okolí je ideální pro rodinnou dovolenou. Množství pohodlných a komfortních lázeňských domů, kouzelné malé pavilony s prameny minerální vody, malebně zastíněné stromy, v parku všudypřítomné sochy, to všechno zcela přetváří i tak nádhernou krajinu v ještě více okouzlující a uklidňující. V místních barech a hospůdkách vám s potěšením nabídnou místní bylinný likér Konstantin, na kterém si pochutnával během svých cest do zdejšího města známý český malíř Max Švabinský. Tento bylinný likér je možné si také zakoupit na recepcích lázeňských hotelů Jirásek a Prusík.

Ubytování Konstantinovy Lázně


Konstantinovy Lázně – Historie lázní …

Historie obce je úzce spjata s historií lázeňství. Již v 16. století se v písemných pramenech objevuje zmínka o sirnatém prameni zvaném Smraďoch. První lázeňský dům v blízkosti Smraďocha byl postaven na samém počátku 19. století a od té doby sem každoročně zajíždí tisíce pacientů, kteří si nemohou vynachválit účinky místních minerálních pramenů.

Konstantinovy Lázně - Přírodní léčivé zdroje

Přírodní, studená, prostá, železnatá, hypotonická hydrogenuhličitano-sodno-hořečnatá kyselka se zvýšeným obsahem kyseliny křemičité.

Konstantinovy Lázně - Léčebné indikace

Konstantinovy Lázně jsou zaměřeny především na komplexní diagnostiku, prevenci a léčení chorob kardiovaskulárního systému. Mezi vedlejší indikace pak patří choroby pohybového systému, výměny látkové (diabetes mellitus) a dýchacího ústrojí.


Ubytování Lázně Česká republika