Pivní lázně Bahenec

Pivní lázně Bahenec - v městečku Písek u Jablunkova
  • Pivní lázně BahenecPivní lázně Bahenec
  • Pivní lázně BahenecPivní lázně Bahenec
  • Pivní lázně BahenecPivní lázně Bahenec
  • Pivní lázně BahenecPivní lázně Bahenec
  • Pivní lázně BahenecPivní lázně Bahenec
  • Pivní lázně BahenecPivní lázně Bahenec
  • Pivní lázně BahenecPivní lázně Bahenec
  • Pivní lázně BahenecPivní lázně Bahenec
  • Pivní lázně BahenecPivní lázně Bahenec
  • Pivní lázně BahenecPivní lázně Bahenec

Pivní lázně Bahenec – Originální pivní lázně

Prožijte krásný pobyt v originálních pivních lázních, Pivní lázně Bahenec jsou ideálním místem. Co je to pivo, to Vám určitě nemusíme vysvětlovat. Pivo je náš nejoblíbenější národní nápoj, který nás proslavuje po celém světě. Ale co jsou pivní lázně Bahenec? To už asi mnozí tápou. Tak je pojďte s námi objevit.

Pivní lázně Bahenec Vám nabízejí prodloužený víkend nebo pobyty na delší dobu. Už od středověku je známo, že koupele v kvasnicovém pivu mají léčivý účinek a jsou vynikající prevencí. Pivní kal a pivní kvasnice jsou přírodní léčebné prostředky, tedy za předpokladu, že dodržíme správnou teplotu, dobu lázně a správné dávkování přísad. Pivní lázně Bahenec nabízejí léčebné prostředky očišťují a pročišťují organismus přes póry v pokožce. Pivní lázeň Bier.Bottich.Bad® je blahodárná pro každého, kdo tuto luxusní proceduru vyzkouší. Lidé s kožními problémy jsou nadšeni, ale rovněž lidé trpící špatným prokrvením končetin si účinky koupele velmi pochvalují.

Ze všeho nejdůležitější je zážitek z pivní koupele: sedíte v kádi a můžete si jen tak načepovat pivo – není to báječné? Pivní lázně Bahenec Vám vřele doporučujeme!

Pivní lázně Bahenec - výhodné balíčkyPivní lázně Bahenec - pivní koupel Bier.Bottich.Bad®.

Wellness Hotel Bahenec nabízí první Pivní lázně Bier.Bottich.Bad® v České republice. Kombinace Pivní lázně BBB a ovesného lože je originální chráněnou procedurou. Tato procedura je zahájena relaxací ve finské sauně. Následuje pivní koupel v kádi (voda je obohacena o přísady, které se používají pro vaření piva). Po pivní koupeli je pro Vás připraven odpočinek v ovesném loži. Na závěr pivní lázně je třeba tělu dopřát odpočinek a relaxaci.

Pivní lázně Bahenec - Popis procedury Pivní lázně BBB

Hlavní složkou pivní lázně je voda o teplotě 35 + 2°C. Voda je poté obohacena přísadami, ze kterých se vaří pivo, jako jsou kvasnice, chmel, sladový šrot atd...

Množství a kvalita jednotlivých přísad a hlavně pořadí jejich přidávání do koupele je ovšem obchodním tajemstvím.

Recept na přípravu pivní lázně je přihlášeným užitným vzorem a jako takový spadá pod právní ochranu. Účinek pivní lázně, který by v případě čistě sedací koupele nebyl zcela optimální, se výrazně zvýší použitím speciální vířivky a výměníku tepla, který zabraňuje vychladnutí lázně. Rychlému vychladnutí pivní lázně brání rovněž speciální dřevo, ze kterého jsou kádě vyrobeny. Doba koupele je přibližně 20 minut.

Po pivní lázni následuje relaxace a odpočinek v délce 30-45 minut na lůžku z ovesné slámy, kde se tělo vypotí a uvolní.Názor lékaře na Pivní lázně Bahenec

Na otázku, zda mají námitky nebo snad obavy z koupele v pivní lázni, odpověděla většina dotázaných lékařů poměrně jednotně takto:

Když se přísady používané do pivní lázně pijí (pivo) nebo prodávají jako krmivo, proč by tedy mělo jejich zevní použití škodit. Kromě toho je pivní lázeň zážitek, zábava a podporuje uvolnění, relaxaci a dobrý zdravotní stav. Tolik tedy „hlas národa“.

Intenzitu výše uvedených pocitů a účinek koupele zvyšuje kromě teploty lázně (37°C + 2°C) také vířivka.

Vířivý efekt jemně rozptýlených bublinek vzduchu podporuje rozpuštění přísad (chmelové hořčiny, třískoviny atd.), uvolňování a rozptýlení aromatických látek obsažených v přísadách, např. v chmelovém oleji, vedlejších produktech kvasného procesu a kvasnicích a zesiluje mechanický masážní účinek pro lepší vstřebávání látek do pokožky.

Doba koupele je ze zdravotních důvodů omezena na 15 až 20 minut. Poté následuje odpočinek na lůžku z ovesné slámy, který rovněž přispívá k celkovému uvolnění těla.

Pivní lázně Bahenec - Je PIVNÍ KOUPEL vhodná bez obav pro každého?

Odpověď na tuto otázku zní „ANO“, ale

V každém případě Vám doporučuje se poradit se před první pivní koupelí s lékařem.

Teplota pivní lázně se pohybuje kolem 37°C, proto by lidé trpící vysokým krevním tlakem, křečovými žilami apod. měli být opatrní a měli by si nechat teplotu pivní lázně takovou, aby se cítili dobře, což ostatně platí pro všechny termální koupele. Osoby, které právě absolvují nebo absolvovali chemoterapii, by se měli pivní lázně zříci.

Pivní lázně Bahenec - výhodné balíčky