Lázně Jáchymov

lázeňské a wellness pobyty šité na míru …
 • Lázně JáchymovLázně Jáchymov
 • Lázně JáchymovLázně Jáchymov
 • Lázně JáchymovLázně Jáchymov
 • Lázně JáchymovLázně Jáchymov
 • Lázně JáchymovLázně Jáchymov
 • Lázně JáchymovLázně Jáchymov
 • Lázně JáchymovLázně Jáchymov
 • Lázně JáchymovLázně Jáchymov
 • Lázně JáchymovLázně Jáchymov
 • Lázně JáchymovLázně Jáchymov
 • Lázně JáchymovLázně Jáchymov
 • Lázně JáchymovLázně Jáchymov
 • Lázně JáchymovLázně Jáchymov
 • Lázně JáchymovLázně Jáchymov
 • Lázně JáchymovLázně Jáchymov
 • Lázně JáchymovLázně Jáchymov
 • Lázně JáchymovLázně Jáchymov
 • Lázně JáchymovLázně Jáchymov
 • Lázně JáchymovLázně Jáchymov

Lázně Jáchymov

Lázně Jáchymov lemují krásné lesy, hluboká údolí, horské říčky i náhorní planiny korunované vrcholky Krušných hor, které povyšují krásu Jáchymova. Největší poklad Jáchymova je ovšem skryt v hlubokém podzemí. Odtud vyvěrají unikátní léčebné prameny, které dávají zdraví hodně lidem. Nikde na světě nenajdete lázně s tak propracovanou a efektivní léčbou radonovou vodou jako v Jáchymově. Lázně Jáchymov jsou založeny na uznávaných metodách vyhlášené české rehabilitace, světově unikátní koncentraci radonu a individuálním přístupu zdejších lékařů. Z lázeňského centra navíc vyzařuje dobrá atmosféra, pohoda a klid. Základem jáchymovské léčby chorob pohybového aparátu jsou koupele v termální minerální vodě s vysokým obsahem radonu. Ten je zdrojem měkkého alfa záření, které při celotělové a indikované aplikaci terapeutických dávek tiší bolesti, zlepšuje hybnost kloubů, prokrvení a hojení, stimuluje regenerační procesy v tkáních pohybového aparátu, harmonizuje vegetativní funkce, kladně ovlivňuje hodnoty krevního tlaku a posiluje obranyschopnost organismu.

Ubytování Lázně Jáchymov


Lázně Jáchymov – Historie lázní

V roce 1864 dobývali horníci rudu v půlkilometrové hloubce, poté vytryskl na dole Svornost silný pramen vody, která postupně zatopila šachtu. Desetiletí nikdo nevěděl, že to bude právě ona, která po objevu manželů Curieových proslaví Jáchymov jako město lázeňské. Lázně Jáchymov začínaly skromně privátními lázničkami. Záhy se ujímá hlavní úlohy stát. V roce 1911 je otevřena první lázeňská budova, do které je léčivá voda svedena z dolu několikakilometrovým potrubím. Velmi dobré léčebné účinky vedly k rozhodnutí postavit lázeňský hotel Radium Kurhaus – dnešní Radium Palace, který byl otevřen v roce 1912 a byl to nejlepší, co mohla Evropa v té době nabídnout. Lázně Jáchymov navštívily a léčily se zde především významné osobnosti politického, průmyslového a kulturního života. Přibývaly i další lázeňské domy a soukromé penziony, které umožnily, aby ve třicátých letech navštívilo lázně na devět tisíc hostů ročně. Radiové lázně se těšily světové proslulosti.

V období po druhé světové válce bylo negativně ovlivněno prudkým rozšířením těžby uranu, která poznamenala pověst i vzhled města a proslulost lázní vzala za své. Změnu k lepšímu přineslo teprve ukončení těžby uranu počátkem šedesátých let. Město i lázně se znovu otevírají veřejnosti i světu. Do popředí se dostává znovu lázeňství. Roku 1975 zahajuje provoz moderní lázeňské sanatorium akademika Běhounka a po dalších sedmnácti letech je otevřen lázeňský ústav Curie.

Lázně Jáchymov - Lázeňství a relaxace…

Lázně Jáchymov nabízejí odborné vyšetřovací metody a balneologické postupy, které se pružně mění s každým pokrokem a novými poznatky lékařské vědy. Modernizovat v našem pojetí znamená také dávat novou tvář překrásným budovám a používat moderní metody řízení lázeňského podniku. Nesporným oceněním kvality a našeho pracovního úsilí jsou pro nás prestižní certifikace:
ISO 9001:2000 od německé TÜV, kterou jsme získali v roce 2001. V roce 2007 prošly 3 hlavní lázeňské objekty prestižním oceněním EuropespaMed a také MediSpa.Lázně Jáchymov – Lázeňské město Jáchymov

Překrásné lázeňské město Jáchymov leží v hlubokém údolí Krušných hor, které jsou od nepaměti známy svým nerostným bohatstvím. Po objevení velkého naleziště stříbra se v roce 1516 původní osada Konradsgrün mění v hornické město. Pro jeho polohu v údolí ho horníci, přicházející především ze sousedního Saska, začali nazývat Thal. Když bylo r. 1520 králem prohlášeno svobodným horním městem, mělo na pět tisíc obyvatel a používalo názvu Údolí sv. Jáchyma (Sankt Joachimsthal). Brzy se proslavilo stříbrnými mincemi, raženými nejprve v mincovně zakladatele města hraběte Štěpána Šlika, později pak v mincovně královské. Podle místa vzniku se pro stříbrnou minci z města Sankt Joachimsthal vžil na evropských tržištích název Thal – Thaler a následně Tolar. V této době patřil Jáchymov k nejlidnatějším městům království a byl, kromě svého bohatství, proslulý styky s kulturními centry Evropy a působením významných osobností (G. Agricola).

Pokles ceny stříbra díky dovozu drahých kovů z Nového světa, válečné události 17. století, morové rány i tvrdě prováděná rekatolizace zdejší protestantské obce znamenaly úpadek města. Připomínkou hornické slávy bylo r. 1716 zřízení „horní školy” v Jáchymově, předchůdkyně pozdějších báňských akademií. Místní zkušenosti s těžbou kobaltu a jeho využitím k výrobě barev nalezly uplatnění po objevení prvku uranu koncem 19. století. Uranová ruda zde byla známa již z dob těžby stříbra pod názvem „pechblende” (smolinec). V polovině 19. století začíná její průmyslová těžba. Důl Svornost (Einigkeit) je nejstarším uranovým dolem na světě. Z rudy byly ve státní továrně vyráběny „uranové barvy”, které využívaly hlavně porcelánky a sklárny. Rostoucí výroba s sebou přinesla hospodářské oživení města a spolu se zřízením státní tabákové továrny se později zasloužila i o zavedení železničního spojení.

V souvislosti s objevením štěpení atomového jádra uranu, vypuknutím druhé světové války a použitím první atomové bomby se Jáchymov stal místem těžby strategicky významné suroviny. Město se znovu otevřelo světu až počátkem 60. let, po ukončení těžby uranu. Bouřlivá období dějin, která Jáchymovem prošla, jsou již minulostí. V současné době je město v krušnohorském údolí proslulé svými lázněmi a poklidnou atmosférou.

Lázně Jáchymov - Léčení a procedury

Koupel přísadová celková, Uhličitá koupel plynná, Uhličitá koupel, Koupel perličková, Koupel perličková s přísadou, Vířivá koupel rukou, Vířivá koupel nohou, Hydroxeur, Thajská masáž, klasická i olejová, Shiatsu masáž, Čokoládová masáž, Masáž lávovými kameny, Baňkování, Indická masáž hlavy, Aroma masáž, Refl exní masáž plosky nohy, Lymfodrenáž ruční částečná, Lymfodrenáž přístrojová, Klasická částečná masáž, Klasická masáž celková, Přístrojová masáž, Podvodní masáž celková, Parafínový zábal – ruce, Biolampa, Infračervené záření – solux, Inhalace aerosolová individuální, Malý saunový svět, Solná jeskyně, Oxygenoterapie, Radonová koupel, Radonová koupel s mořskou solí, Radonová koupel galvanická, Magnetoterapie, Skotský střik, Plynová injekce,…

Kompletní přehled lázeňských procedur s popisem naleznete na stránce Lázeňské procedury

Lázně Jáchymov - Přírodní léčivé zdroje

Termální radonová voda – s nejvyšší koncentrací radonu na litr v republice – prameny Běhounek, Agricola, Curie a C1.

Lázně Jáchymov - Léčebné indikace

Nemoci pohybového aparátu a neurologická onemocnění: nemoci periferního nervového systému, choroby metabolické, CNS onemocnění, choroby kožní, pooperační a posttraumatické stavy, osteoporóza.

Lázně Jáchymov - Volný čas…

Lázně Jáchymov vám k odpočinku i zábavě nabízejí nové moderní AQUACENTRUM s plaveckými drahami, whirpoolem, tobogánem, dětským bazénkem i saunami. Přímo v areálu Aquacentra si navíc můžete vychutnat i veškeré lázeňské služby jako wellness masáže, solnou jeskyni, akupunkturu nebo kryokabinu. Přímo v lázeňském centru jsou v provozu tenisové kurty, fitness centrum, solárium, minigolf, půjčovna horských kol a holí na nordic walking. Mimo klasické pěší turistiky je zde velmi atraktivní i cykloturistika. V blízkosti jsou sjezdovky i trasy pro běžky. Jáchymovsko je také ideálním místem myslivosti (lázně jsou nájemci honitby). Nedaleko jsou k dispozici i špičková golfová hřiště.

Lázně Jáchymov - Výlety do okolí…

Výlet do Údolí Mlýnků - Kouzelné Údolí Mlýnků se nachází doslova pár kroků od centra lázní. Každé jaro na zdejší potůček nosí po desetiletí lázeňští hosté své vlastnoručně vyrobené mlýnky, které na malém potůčku klokotají, cinkají a soutěží o nejlepší mlýnek ze všech.

Knihovna latinské školy - Unikát, který naleznete pouze v Jáchymově. Knihovna je z roku 1624. Byla přístupna nejen žákům latinské školy, ale též lékařům, horním úředníkům a těžařům. Do dnešních dnů se zachovalo 232 knih různého charakteru, včetně 52 knih evropských prvotisků.

Špitální kostel - Nejstarší dochovaná stavba města s mnoha krásnými sochami a obrazy. Mimoto se zde také pořádají koncerty staré hudby.

Kostel sv. Jáchyma - Nejvýznačnější církevní stavba leží v horní části náměstí. Byla postavena již v 1. polovině 16. století. Jde o původně pozdně gotickou architekturu s řadou významných renesančních detailů a bohatě zdobenými vstupními portály.

Muzeum Královská mincovna - Zde naleznete vše o minci zvané tolar. Ten ve své době hýbal měnovou politikou Evropy a dal název dnešní světové měně – dolaru.

Ostrov – Posvátný okrsek - Osmý div světa – nově zrestaurovaný barokní areál bývalého piaristického kláštera se nachází hned vedle zámeckého parku, který mnozí návštěvníci považují za osmý div světa.

Klínovec - Nejvyšší hora Krušných hor, na kterou se lehce dostanete lanovkou přímo z Jáchymova. Božídarské rašeliniště: Největší přírodní rezervace v západních Čechách s cennými botanickými a faunistickými prvky. Dominuje jí Božídarský špičák, který je se svými 1115 m n. m. nejvyšší čedičovou kupou sopečného původu ve střední Evropě.

Salaš Rýžovna - Nedaleko od Božího Daru směrem na Horní Blatnou naleznete salaš s ochutnávkou krajových specialit z místních zdrojů – především sýry z ovčího a kravského mléka od dobytka, který se pase nedaleko na horských loukách.

Ubytování Lázně Jáchymov

Další ubytování Lázně Jáchymov