Lázně Nový Smokovec

specialisté na lázně a wellness …
 • Lázně Nový SmokovecLázně Nový Smokovec
 • Lázně Nový SmokovecLázně Nový Smokovec
 • Lázně Nový SmokovecLázně Nový Smokovec
 • Lázně Nový SmokovecLázně Nový Smokovec
 • Lázně Nový SmokovecLázně Nový Smokovec
 • Lázně Nový SmokovecLázně Nový Smokovec
 • Lázně Nový SmokovecLázně Nový Smokovec
 • Lázně Nový SmokovecLázně Nový Smokovec
 • Lázně Nový SmokovecLázně Nový Smokovec
 • Lázně Nový SmokovecLázně Nový Smokovec
 • Lázně Nový SmokovecLázně Nový Smokovec
 • Lázně Nový SmokovecLázně Nový Smokovec
 • Lázně Nový SmokovecLázně Nový Smokovec
 • Lázně Nový SmokovecLázně Nový Smokovec
 • Lázně Nový SmokovecLázně Nový Smokovec

Lázně Nový Smokovec

Obec Nový Smokovec u mnoha lidí evokuje představu zimních sportů, horských túr, zasněžených vrchů, pro lyžaře je rájem na zemi. Jen málokdo ví, že Nový Smokovec původně vznikl jako léčebná osada. Cílem zakladatele této osady doktora Mikuláše Szontagha bylo vybudovat první klimatické sanatorium ve Vysokých Tatrách. Tento cíl úspěšně dosáhl a Lázně Nový Smokovec se navíc můžou pochválit prvenstvím v léčení pacientů i v zimním období. Zvěsti o prvních lázních, jejichž brány vítaly turisty i v zimních měsících, se šířily rychle a turisté uvítali tuto novinku s nadšením.

V současnosti poskytují lázně Nový Smokovec komplexní léčebnou péči, založenou na využití kombinace přírodních a moderních léčebných metod. Lázně Nový Smokovec nabízejí pobyty vhodné pro alergiky, protože tatranské klima společně s čistotou vzduchu působí mimořádně pozitivně na pacienty trpící astmatem, případně jinými nemocemi dýchacího systému.

Ubytování - Lázně Nový Smokovec


Lázně Nový Smokovec navštíví každým rokem mnoho klientů, kteří tyto lázně vyhledávají zejména pro léčbu neturberkulozních nemocí dýchacích cest, nemocí z poruchy látkové výměny a žláz s vnitřní sekrecí, při léčbě duševních nemocí nebo nemocí z povolání.

Lázně Nový Smokovec nabízejí mnoho lázeňských procedur. Mezi nejoblíbenější lázeňské procedury patří bezpochyby inhalační léčba, hydroterapie, masáže, elektroléčba, termoterapie, fototerapie nebo léčba tělesnou výchovou. Načerpání nových sil a dokonalý odpočinek vám kromě toho přinesou i wellness služby, jako například sauna, vířivka nebo zážitkové sprchy. Léčebné procedury a metody lázní působí jako balzám na duši a zaručují ničím nerušený odpočinek a zlepšení zdravotního stavu.Lázně Nový Smokovec - Historie

Zakladatelem osady Nový Smokovec byl Dr. Mikuláš Szontagh (1843-1899), který si v roce 1875 pronajal od obce Velký Slavkov 20 hektarů pozemků v blízkosti dnešního Starého Smokovce, s cílem vybudovat na tomto území první klimatické sanatorium ve Vysokých Tatrách. Klimatická léčba byla v té době balneologickou novinkou, která začala vážně konkurovat vodoléčebným a bahenním procedurám.

Lázně Nový Smokovec leží na západním okraji osady Starého Smokovce, na úpatí Slavkovského štítu v nadmořské výšce 995 m.n.m.

Lázně Nový Smokovec - Turistické zajímavosti

Lázně Nový Smokovec nabízejí v letních, ale v zimních měsících možnost zaplavat v termálním bazénu nebo absolvovat pěší túry po turistické značené stezce, resp. v lázeňském parku procházejícím do lesoparku.
V okolí se nachází několik jeskyň, které svéráznými unikátními črty zvýrazňují tajuplnost podzemí. Jsou to například Belianská jeskyně, Demänovská jeskyně svobody, Demänovská ledová jeskyně či Dobšinská ledová jeskyně.

Lázně Nový Smokovec naleznete přímo v turistickém centru Vysokých Tater, které vytváří výborné podmínky pro turistické a sportovní aktivity. Lázeňští hosté tak mohou svůj program rozšířit také o využívání turistických chodníků, cyklistických tras či vysokohorskou turistiku, v zimě pak je k dispozici řada lyžařských sjezdovek i běžeckých lyžařských tratí.

Hlavním přírodním léčebným faktorem je horské a vysokohorské klíma, které má příznivý komplexní léčebný účinek na lidský organismus postižený některou z chronických nemocí. Lázně Nový Smokovec jsou vzdálené od průmyslových center, jeho výhodná jižní poloha v lesnatém pásmu Vysokých Tater, optimální nadmořská výška, vysoká intenzita slunečního záření, neobyčejná čistota vzduchu, to vše dohromady má stimulující vliv na lidský organismus. Všechny tyto skutečnosti dotvářejí, že jsou Lázně Nový Smokovec nazývané „jedním z nejcennějších klimatickým místem nejen na Slovensku, ale i ve střední Evropě“.

Lázně Nový Smokovec - Léčebné indikace

Lázně Nový Smokovec léčí netuberkulózní nemoci dýchacích cest (astma, bronchitida, stavy po zápalech plic, alergické záchvaty, aj.), nemoci z poruchy látkové výměny (stavy po operaci štítné žlázy), nemoci z povolání - léčba rizika ionizujícího a radioaktivního záření, následky poškození dýchacích cest, ale také stavy po všeobecné psychické a fyzické vyčerpanosti.

Kontraindikace - infekční a akutní nemoci, kardiovaluskární problémy, hypertenze, epilepsie, zhoubné nádory po dobu léčby, diabetes, těhotenství.

Léčebné zdroje - léčivé prvky tatranského klimatu se vyznačují neobyčejnou čistotou vzduchu, vysokými hodnotami slunečního svitu (roční průměr 1 817 hod.) a ultrafialového záření. Výhodou lázní je, že se nacházejí nad vrstvou prachové a kouřové zóny, a tím je dána vysoká čistota vzduchu, téměř bez bakterií a alergenů. Léčebné metody – základní léčebnou metodou je klimatoterapie (pobyt na čerstvém vzduchu za příznivých klimatických podmínek). Uskutečňuje se ve dvou formách: - léčba ambulantní (ležící procedury) - indikovaná léčba s pohybem v terénu (procházky a lehčí túry v překrásném prostředí Vysokých Tater), doplněná léčebným tělocvikem nebo dechovou gymnastickou

Další využívané balneologické a fyzioterapeutické procedury:

Inhalační léčba (inhalace, oxygenoterapie)

Hydroterapie (perličková koupel, skotské střiky, vířivka / whirlpool)

Masáže (klasická – částečná i celková, reflexní)

Elektroléčba (magnetoterapie, diadynamické proudy, krátkovlnná diatermie, ultrazvuk, čtyř komorový hydrogalvan)

Termoterapie a fototerapie (rašelínové obklady, biolampa, solux)

Plynové injekce, suchá uhličitá koupel

Léčebná tělesná výchova (individuální i skupinová)

Bazén s mírně slanou vodou (nedráždivou, s antiseptickými účinky)

Wellness centrum

Ubytování - Lázně Nový Smokovec

Další ubytování Lázně Nový Smokovec