Lázně Zalakaros

termální lázně vonící novotou …
 • Lázně ZalakarosLázně Zalakaros
 • Lázně ZalakarosLázně Zalakaros
 • Lázně ZalakarosLázně Zalakaros
 • Lázně ZalakarosLázně Zalakaros
 • Lázně ZalakarosLázně Zalakaros
 • Lázně ZalakarosLázně Zalakaros
 • Lázně ZalakarosLázně Zalakaros
 • Lázně ZalakarosLázně Zalakaros
 • Lázně ZalakarosLázně Zalakaros
 • Lázně ZalakarosLázně Zalakaros
 • Lázně ZalakarosLázně Zalakaros

Lázně Zalakaros

Lázně Zalakaros je lázeňský komplex, který můžete navštívit na území západomaďarského Zalakarosu, pokud jde o jeho vybavení, patří k těm nejmoderněji zařízeným v celé zemi. Lázně Zalakaros se do své celkové rozlohy řadí na šesté místo pomyslného žebříčku maďarských lázní. Jste-li tak v situaci, kdy nevíte pro které z více než dvacítky maďarských termálních lázní se rozhodnout a zároveň svůj pobyt nechcete strávit na místě, kde je vstupné za láci, čemuž odpovídá jeho vybavení i velikost, pak zvolte s klidným svědomím Lázně Zalakaros. Určitě neodjedete zklamáni.

Ubytování Lázně Zalakaros


Zalakaros je vesnička s půldruhým tisícem obyvatel, leží v západní části země zhruba ve vzdálenosti třiceti kilometrů od známého Balatonského jezera. Rozkládá se v zemědělském regionu v těsném sousedství mnoha vinic, díky čemuž návštěva lázní Zalakaros získává rovněž vítaný rozměr pobytu v klidném kraji nepoznamenaném průmyslovým životem země.

Lázně Zalakaros nabízejí rozlehlý areál, který má úctyhodný prostor více než pěti kilometrů čtverečních jen pokud jde o jeho vodní plochu, téměř jedna třetina této plochy náleží krytým kapacitám.

Máme-li tuto krytou část lázeňského komplexu popsat blíže, pak musíme upozornit na dva bazény s léčivou vodou, jeden bazén s vodou termální, a konečně bazén, jež je zasvěcen potápění.

Lázně Zalakaros nabízejí sauny a terapeutické centrum, jehož jedna část je věnovaná vodním masážím. Návštěvníci se zde mohou objednat na běžné i vodní masáže, léčebnou gymnastiku, uhličité koupele, elektroléčbu nebo zábaly.

Venkovní termální areál se pak rozkládá na velkorysé ploše zhruba deseti hektarů, kde lze navštívit sedm bazénů různého zaměření, kromě léčebných i ryze sportovní, rodinné nebo čistě dětské.Lázně Zalakaros - Minerální pramen s teplotou 96°C

Zdejší horké prameny (mají 85 až 99 °C) byly objeveny teprve nedávno, a tak lázně patří k nejmodernějším v Maďarsku. Jejich hlavní výhodou je, že jsou jak kryté, tak venkovní, a že uspokojí požadavky celé rodiny. Zatímco starší generace může v klidu relaxovat, děti si užijí soustavy nejrůznějších brouzdališť, tobogánů, skluzavek a dalších atrakcí.

Z hloubky 2 300 m vyprýští každou minutu asi 830 litrů léčivé vody o teplotě 85° - 99°C, která má největší obsah fluoru ze všech léčivých vod v Maďarsku. Zdejší léčivá voda byla objevena během průzkumu ropných ložisek. Z hloubky 850 m vyvěrá termální voda o nižší teplotě a naplňuje např. zážitkové lázně, dětské bazény, atd. Vznikl zde lázeňský areál Gránit, který si získal světovou proslulost. A dnes patří mezi lázně první kategorie. V roce 1999 byly ve zdejším areálu jako první v zemi otevřeny zastřešené zážitkové wellness koupele, které uspokojí i ty nejvyšší nároky na vodní zábavu.

Slabě radioaktivní prameny horké 85 – 99 °C obsahují jód, bróm, fluor a kyselinu metaboritou, léčí pooperační a poúrazové stavy, nemoci pohybového ústrojí (artritidu), chronické gynekologické potíže, nemoci srdce a látkové výměny, nervovou soustavu a paradentózu.

Lázně Zalakaros - Tipy na výlety

Celý Zalakaros je možné si prohlédnout z vláčku. Častým cílem výletů do okolí je vesnice Zalavár se zříceninami staroslovanského hradiště. Mezi další tipy na výlety rozhodně patří zhlédnutí stáda zubrů, chovaných 10 km od lázní. Tato zvířata žijí v Evropě jen vzácně v divoké přírodě.

Velkým zážitkem může být návštěva ptačí rezervace v Zimány. Při troše štěstí tu můžete vidět kormorány a ušlechtilou volavku bílou. Dobré podmínky pro pozorování jsou například z rozhledny na ostrově Pap-sziget nebo z ostrova Kányavár, který se nachází dva kilometry od obce Balatonmagyaród. Kousek od Balatonmagyaródu si pak nenechte ujít další velký unikát - jedinou rezervaci buvolů domácích ve střední Evropě. Najdete ji v osadě Kápolnapuszta.

Je možné doporučit návštěvu jezera Balaton, městečka Keszthely se zámkem či skanzen v Zalaegerszegu. Do všech těchto míst je možné dojet i hromadnou dopravou. Při pobytech lze pořádat také místní dopravou nákupní výlety na trhy do blízké Nagykanizsy.

Ubytování Lázně Zalakaros
Další ubytování Lázně Zalakaros