Lázně Sliač

Sliač je to pravé místo, kde můžete prožít úžasnou dovolenou …
 • Lázně SliačLázně Sliač
 • Lázně SliačLázně Sliač
 • Lázně SliačLázně Sliač
 • Lázně SliačLázně Sliač
 • Lázně SliačLázně Sliač
 • Lázně SliačLázně Sliač
 • Lázně SliačLázně Sliač
 • Lázně SliačLázně Sliač
 • Lázně SliačLázně Sliač
 • Lázně SliačLázně Sliač
 • Lázně SliačLázně Sliač
 • Lázně SliačLázně Sliač

Lázně Sliač

Lázně Sliač se nacházejí ve Zvolenské kotlině, rozložené na obou březích řeky Hron. Nejstarší zmínka o minerálních pramenech je z r. 1244. Lázně Sliač slouží k léčebným účelům již od 16. století.

Lázně Sliač nabízejí léčbu především nemocí oběhového ústrojí. Lázně Sliač mají minerální prameny, které jsou 33°C teplé, voda má složení síranohydrouhličitovápenaté. Pro své příjemné prostředí jsou Lázně Sliač vyhledávaným cílem mnoha návštěvníků, toužících po klidné lázeňské dovolené. Nejdůležitějším pramenem je Lázeňský pramen, který vyvěrá přímo v léčebném domě a používá se ke všem léčebným účelům. Další tři prameny, které vyvěrají v lázních Slize, se používají k pitným kůrám.

Ubytování - Lázně Sliač


Lázně Sliač naleznete v centru středního Slovenska mezi Zvolenem a Bánskou Bystricí v nadmořské výšce 373 m. Podnebí a poloha řadí Lázně Sliač mezi nejideálněji položené lázně Slovenska . Lázně Sliač jsou známé již cca 750 let díky léčivým účinkům minerálních vod.

Lázně Sliač jsou specializovaným lázeňským léčebným ústavem s velkou tradicí. Ve světě jsou známa čtyři lázeňská místa, v nichž vyvěrají minerální prameny přirozené izotermické teploty s vysokým obsahem kysličníku uhličitého. Jen jeden z těchto pramenů se nachází ve střední Evropě, a to v lázních Sliač. Lázeňský pramen je terapeuticky nejdůležitějším a nejvydatnějším přírodním zdrojem, u nějž je předpoklad úspěšné léčby. Lázně Sliač disponují další čtveřicí pramenů, které jsou méně vydatné, a proto se využívají na běžné pití.

Lázně Sliač nabízejí léčbu civilizačních chorob jako například chronické poruchy oběhového ústrojí. Dále se tu léčí pacienti s chorobami vysokého krevního tlaku, arterosklerózy, se stavy po revmatickém zánětu srdečního svalu a chlopní, po operacích srdce a cév. Velmi uspokojivé výsledky jsou dosahovány při léčbě ischemické choroby srdeční, angíny pectoris, při chorobách tepen, dolních končetin a při léčbě pacientů po infarktu myokardu.Lázně Sliač - relaxe a volný čas

Lázně Sliač se dále zaměřují na léčbu gynekologických onemocnění, a to už od 19. století. Dnes se tu ze ženských chorob léčí primární, sekundární sterilita a infertilita, poruchy ovariálních funkcí, poruchy vývoje dělohy, chronické záněty vnitřních rodidel, stavy po gynekologických operacích, stavy po břišních operacích ve vztahu k malé pánvi, komplikace po interrupci a klimakterický syndrom.

Základem lázeňské léčby jsou bazénové a vanové koupele v minerální vodě. Tyto koupele jsou doplněny o fyzioterapii, hydroterapii, elektroterapii nebo masáže. V rámci lázeňské léčby je možnost využít i dietní program.

První historická písemná zmínka o sliačských pramenech pochází z roku 1244. Od poloviny 15. století se o sliačských pramenech zmiňuje mnoho významných učenců a spisovatelů. Sliač jako lázně sloužily už v 16. století. V minulosti patřily mezi nejvyhledávanější lázně Uherska. Za svou popularitu a přitažlivost vděčily léčivým účinkům svých minerálních vod a návštěvám významných osobností politického, hospodářského a kulturního života.

Ubytování - Lázně Sliač

Další ubytování Lázně Sliač