Lázně Slovinsko

dovolená vašich snů …
 • Lázně SlovinskoLázně Slovinsko
 • Lázně SlovinskoLázně Slovinsko
 • Lázně SlovinskoLázně Slovinsko
 • Lázně SlovinskoLázně Slovinsko
 • Lázně SlovinskoLázně Slovinsko
 • Lázně SlovinskoLázně Slovinsko
 • Lázně SlovinskoLázně Slovinsko
 • Lázně SlovinskoLázně Slovinsko
 • Lázně SlovinskoLázně Slovinsko
 • Lázně SlovinskoLázně Slovinsko
 • Lázně SlovinskoLázně Slovinsko
 • Lázně SlovinskoLázně Slovinsko
 • Lázně SlovinskoLázně Slovinsko
 • Lázně SlovinskoLázně Slovinsko
 • Lázně SlovinskoLázně Slovinsko
 • Lázně SlovinskoLázně Slovinsko
 • Lázně SlovinskoLázně Slovinsko
 • Lázně SlovinskoLázně Slovinsko
 • Lázně SlovinskoLázně Slovinsko
 • Lázně SlovinskoLázně Slovinsko

Lázně Slovinsko

Lázně Slovinsko můžeme označit jako „ termální ráj“. Termální a minerální prameny tryskají na severovýchodním Slovinsku, kde také vzniklo mnoho lázeňských míst, a je tu i v dnešní době k vidění mnoho stále nezkrocených pramenů. Lázně Slovinsko jsou nádherným místem se spoustou neobjevených krás, vhodné pro všechny romantické a zamilované duše a hlavně ty, kteří si chtějí příjemně a dosyta užít wellness pobyty.

Slovinsko - termální ráj a lázně

Lázně Slovinsko nabízejí neuvěřitelné množství termálních pramenů, které se nacházejí především na severovýchodně země, kde nalezneme mnoho lázeňských míst. Jejich vybavení a wellness pobyty nás přivedou k úžasu nad vší tou krásou a mocí přírody. Blahodárné účinky zdejších termálních pramenů jsou objevovány již po staletí a stojí je za to navštívit a pocítit jejich léčebnou sílu.

Na tu světovou stranu, kam by vás to možná táhlo v takové zemi nejméně (tedy na severovýchod, východ), se rozprostírá Panonská nížina neboli Panonie. Tady se kdysi rozlévalo Panonské moře. Dnes už tam slaná voda není, avšak zůstala skryta pod povrchem v podobě početné sítě pramenů minerální vody.

Neváhejte využít naší nabídky wellness pobytů ve Slovinsku. Čeká na vás moderní architektura lázní (Ptuj, Moravské Toplice), pestrá škála lázeňských i wellness procedur a velký dostatek termální vody v soustavách bazénů s množstvím vodních atrakcí (Radenci).

Slovinsko je malebná alpská země, která láká turisty svými horskými masivy, termálními lázněmi, jezery, divokými řekami a golfovými hřišti. Dovolená ve Slovinsku se vám bude určitě líbit.

Lázně Slovinsko – to jsou lázně a wellness

Na severovýchodě a východě Slovinska se rozprostírá Panonská nížina neboli Panonie, na které se kdysi rozlévalo Panonské moře. Dnes už tam slanou vodu nenaleznete. Zůstalo tam ale skryto pod povrchem nespočet pramenů minerální vody. V oblasti obce Radenci se stáčí nejen ve Slovinsku známá minerální voda Radenska. Více než 15 přírodních termálních a klimatických lázní je zárukou výborné relaxace a léčí se zde různorodé zdravotní problémy. Wellness pobyty ve Slovinsku nejsou dostupné pouze v lázeňských střediscích, ale nabízejí je i v mnoha hotelích a soukromých wellness centrech ve velkých městech a turistických centrech.

Informační portál LázněInfo.cz nabízejí lázeňské, relaxační a wellness pobyty ve Slovinsku. V naší pestré nabídce naleznete Lázně Moravské Toplice (Terme 3000), Terme Radenci, Terme Banovci, Terme Ptuj a Terme Lendava. Všechny tyto lázně najdete ve východním Slovinsku.

Lázně Moravské Toplice - Terme 3000

Terme 3000 je moderní lázeňský komplex tvořící 22 vnitřních a venkovních bazénů (30-38°C). Terme 3000 provozuje pouze ve vybraných bazénech tzv. „černou termální vodu“, která léčí revmatismus, kožní a dýchací problémy a pooperační stavy. Doporučená doba pro pobyt v tomto bazénu je 20 minut. Terme 3000 nabízí tobogány, skluzavky se zvukovými a vizuálními efekty, whirpooly, umělé řeky, vodopády, vodotrysky, peřeje, sauny a mnoho dalších vodních atrakcí i pro ty nejmenší.

Ubytování Lázně Terme 3000


Lázně Bled

Krásné městečko Bled patří k jedné z nejkrásnějších Alpských rekreačních destinací. Součástí města Bled je Bledské jezero s nádherně čistou vodou. Jezero je tektonického původu a je napájeno podzemními vřídly. Ze tří stran ho obklopují hory = klimatické lázně, v nichž uzdravuje jedinečné mikroklima. Termální prameny v jeho severovýchodní části jsou vedeny do tří bazénů v hotelech Toplice, Park a Golf. Lázně Bled jsou doporučovány milovníkům golfu, kteří si své schopnosti mohou vyzkoušet na nejstarším golfovém hřišti Slovinska – Golf & Country Club Bled s 18 a 9 jamkami (vzdálenost pouze 5 km od centra města Bled).

Ubytování Lázně Bled


Lázně Ptuj

Lázeňské město Ptuj je jedním z nejstarších měst Slovinska. Termální uhličitá voda o teplotě 39 – 54° Celsia, je čerpána ze dvou vřídel vyvěrajících z hloubky 1050 až 1590 metrů. Voda má blahodárný účinek na pohybové ústrojí a léčbu neurologických onemocnění.

Řadu let jsme znali pouze lázně Therme Ptuj s vlastní termální vodou, které v minulých letech prošly rozsáhlou rekonstrukcí. V Lázních Ptuj byly zmodernizovány vnitřní bazény s vířivkami, ke dvěma venkovním přibyly další s několika skluzavkami a tobogány. Příjemný pobyt můžete strávit ve vodě, můžete si vybrat mezi umělou řekou nebo bazénem s mohutnými vlnami.

Lázně Terme Radenci

Lázně Terme Radenci se nacházejí blízko hraničních přechodů s Maďarskem a Rakouskem. Lázně Terme Radenci jsou vyhlášeny svou kvalitou a léčebnou vlastností zdejších minerálních vod. Zdravotní centrum „Tri srca“ v Radenci nabízí rehabilitaci pacientů po infarktu, po kardiovaskulárních operacích, s obtížemi krevního oběhu dolních končetin, anginou pectoris, vysokým tlakem, pacientů po mozkové mrtvici nebo s osteoporózou dolních končetin.

Ubytování Lázně Terme Radenci


Lázně Terme Radenci byly vybudovány na přírodním zdroji minerální vody, jsou vyhlášeny svými nejmodernějšími lékařskými přístroji pro kardiovaskulární diagnostická vyšetření. Lázně Terme Radenci mají k dispozici tým lázeňských i specializovaných lékařů, kteří se starají o zdraví hotelových hostů 24 hodin denně.

Lázně Lendava

Překrásné městečko Lendava se nachází v blízkosti hranic s Chorvatskem a Maďarskem. Složení vody, ve které je bohatě obsažen parafín, napomáhá při léčbě pohybového ústrojí, vylučování zplodin látkové výměny a umožňuje lepší vstřebávání účinných látek při léčbě. Léčivá voda v lázních má teplotu 62° C.

Ubytování Lázně Lendava


Lázně Lendava mají velký lázeňský komplex, ve kterém se nachází hřiště na plážový volejbal, basketbal, fotbalové hřiště a tenisové kurty. Sportovní zařízení umožňuje pořádání nejrůznějších sportovních soustředění. Při výletech do okolí vám doporučujeme navštívit židovskou synagogu, kostel svaté trojice a nespočet vinoték.


Ubytování Lázně Slovinsko