Lázně na Moravě

aktivní program, jak strávit volný čas ...

Lázně na Moravě

Redakce Lázně-Info.cz

Lázně na Moravě

Podle celoevropského průzkumu cestování z roku 2009 jednoznačně vyplývá, že pro většinu lidí mezi 25 až 55 lety dovolená už nepředstavuje jen relax a odpočinek, ale také aktivní program, jak strávit volný čas.

Tomu nasvědčuje i vývoj v České republice, kdy stále více dospělých hledá pro chvíle odpočinku pobyt v lázních a wellness hotelech.

Relaxace na jižní moravě

Dnes spolu navštívíme troje lázně jihomoravského regionu – nejmladší lázně Lednice a lázně Ostrožská Nová Ves, které leží na Slovácku. V obou zařízeních, které se snaží o propojení termínu příroda s wellness aktivitami a jsou založeny zejména na přírodních a regionálních hodnotách, se svěříte do rukou skutečných odborníků a k tomu na Vás bude působit jako přírodní zdroj velmi kvalitní jodobrómová voda, která zmírní především Vaše problémy s pohybovým aparátem.

Lázně Luhačovice - výhodné balíčky


Vliv na imunitní systém

Zvýšením tělesné teploty dochází k usmrcení bakterií a virů nebo u některých druhů alespoň k zástavě jejich reprodukčního cyklu. Prohřívání se doporučuje hlavně v počátečním stadiu onemocnění, je-li již choroba plně rozvinuta, prohřívání se nedoporučuje.

Lázně Lednice

nabízejí aktivní odpočinek, který nalezne v Lednicko-valtickém areálu nejrůznější způsoby. Od pěší turistiky nebo cykloturistiky po naučných a vinařských stezkách, plavby po řece Dyji, jízdy na koni, návštěvy historických objektů a hudebních festivalů, tradičních jarmarků až po rybaření. Mezi poměrně širokou škálu možností sportovního vyžití patří tenis, fotbal, bowling, kuželky.

Lázně Lednice - výhodné balíčky


Lázně Lednice jsou opravdovým nováčkem na mapě lázeňských zařízení České republiky a byly otevřeny teprve v roce 2007. Moderní rehabilitační zařízení Vám nabídne bydlení, stravování i lázeňské procedury pod jednou střechou, což ocení zejména klienti s omezenou hybností. Pokud máte opravdu málo času, pak můžete využít blahodárné působení ambulantních procedur. Ale určitě se sem příště rádi vrátíte třeba na víkendový pobyt, nebo prodloužený víkend, popřípadě i na týdenní pobyt. Vždyť v Lednici a okolí je toho tolik k vidění. A během víkendového pobytu určitě nestihnete vyzkoušet zajímavé procedury, které třeba ani jiné lázně nenabízejí, jako např. brusinkovou kúru, vinnou kúru, koupel se šampaňským apod. Lázně Lednice jsou vyhledávány i ze strany rodin s dětmi.
Do třetice se budeme zabývat lázněmi Ostrožská Nová Ves, které leží v samém srdci Moravského Slovácka.

Nejúčinnější balneologický prostředek, který léčí cévní onemocnění, pomáhá při léčbě nemocí pohybového ústrojí, nemocí neurologických, gynekologických a nemocí kožních - zlepšuje hojení, podporuje protizánětlivé účinky. Během léčby dochází ke vstřebávání jodu inhalací a kůží a sliznicemi. Z léčebného hlediska je významný právě celkový účinek, který reguluje štítná žláza a dochází ke stimulaci neurohumorálního systému zásahem do osy hypotalamus - hypofýza - s projevy regulací nervového, srdečně-cévního a endokrinního systému. Jodobromová koupel má vynikající účinky nejen při léčbě, ale i preventivní, regenerační a omlazující.

Výzkumem jsou prokázány velmi dobré účinky při léčbě nemocí pohybového ústrojí, nemocí neurologických, gynekologických a nemocí kožních - zlepšuje hojení, podporuje protizánětlivé účinky. Jodobromová koupel má vynikající účinky nejen při léčbě, ale i preventivní, regenerační a omlazující.

Lázně Ostrožská Nová Ves

Lázně Ostrožská Nová Ves se specializují na různá kožní onemocnění a hlavně na léčbu lupenky. Zařízení prodává také svou vlastní sirnatou kosmetiku. Slovácké lázně mají 3 budovy, které jsou umístěny v parku – hlavní a dvě menší vilky – Šárku a Vlastu. Svým charakterem se řadí mezi menší, rodinné lázně. Celková ubytovací kapacita Sirnatých lázní je 137 lůžek – 85 pokojů.

Lázně Ostrožská Nová Ves - výhodné balíčky


Lázně Ostrožská Nová Ves poskytují lázeňskou léčbu komplexní, příspěvkovou i ambulantní. Dále nabízejí lázeňské, relaxační a víkendové pobyty. Přírodní sirnaté prameny, vyvěrající v areálu lázeňského parku Sirnatých lázní, využíváme ke všem léčebným koupelím - minerální sirná koupel, vířivá sirná koupel.

Lázně Ostrožská Nová Ves nabízí možnost odpočívat v sauně, v rehabilitačním bazénu s protiproudem, na hřišti na minigolf nebo u stolního tenisu. Lázně Ostrožská Nová Ves vám nabízí možnost si vypůjčit kolo nebo hole na nordic wolking, jet si zarybařit k nedalekému jezeru, koupat se ve štěrkopískových jezerech nebo využít tenisový kurt v Ostrožské Nové Vsi. V Kunovicích nedaleko Uherského Hradiště je možnost prohlédnout si tento vinařský region z ptačí perspektivy nebo vyzkoušet sám sebe při seskoku padákem. Hráči golfu mohou využít v nedalekém okolí Sirnatých lázní golfové hřiště.


Doporučujeme - výhodné balíčky

Další balíčky Last Minute pobyty