Karlovy Vary lázně

Poznejte světoznámé lázně Karlovy Vary a užijte si dokonalé lázeňské pobyty ...

Karlovy Vary lázně

Redakce Lázně-Info.cz

Karlovy Vary lázně

Užijte si nikdy nekončící relaxaci. Lázně, které jsou originální, unikátní, magické, nádherné a přesto otevřené a dostupné všem! Karlovy Vary lázně jsou jedním
z nejkrásnějších lázeňských center v Evropě a poskytují svým klientům širokou škálu léčebných a relaxačních programů. Karlovy Vary lázně jsou světově známé lázeňské město, kam je nejlepší přijet, relaxovat a odpočívat. Kolonády, léčivé prameny a klidná atmosféra lázní vám navodí tu ideální a pohodovou atmosféru. Užívejte si wellness center a wellness hotelů a po procedurách se posaďte na letní terasu a dopřejte si kávu či lahodný koktejl.

Nejsou lázně jako lázně, Becherovka léčí …

Buďte vítáni ve městě Karla IV. Karlovy Vary využívají při léčbě 12 minerálních teplých pramenů. „Třináctý pramen“ začal v r. 1807 vyrábět lékárník Josef Becher a prodával ho jako žaludeční kapky, teprve později jako žaludeční likér.
Karlovy Vary lázně jsou největším ze tří měst Západočeského lázeňského trojúhelníku a místem bohatého kulturního života. Karlovy Vary jsou jedinečné nejen počtem a účinkem zdejších minerálních pramenů, ale i díky množství a významu mnoha turistických zajímavostí, jako jsou např. unikátní podzemí karlovarského vřídla. Informační portál LázněInfo.cz vám nabízí rozsáhlý přehled ubytovacích kapacit. Lázeňské hotely nabízejí kvalitní servis i pro nejnáročnější klientelu. Karlovy Vary lázně mají pro návštěvníky v nabídce lázeňské pobyty a wellness pobyty včetně akčních nabídek.

Ubytování Lázně Karlovy Vary


Karlovy Vary – památky, kolonády a historie.

Karlovy Vary nejsou jen lázeňství, ale při lázeňském pobytu si nenechte ujít významné pamětihodnosti a místa, která určitě stojí za návštěvu. Hlavní dominantou města jsou kolonády. Sadová kolonáda pochází z roku 1880 a jedná se o zrekonstruovanou kolonádu, v jejíž blízkosti se nacházejí tři léčivé prameny. Mlýnská kolonáda je neorenesanční stavbou, která je dlouhá 132 metrů a disponuje 124 korintskými sloupy. Mezi nejoblíbenější patří Vřídelní kolonáda, kde je gejzír horké minerální vody odkryt již od šestnáctého století. Budova obklopující tento gejzír pochází z šedesátých let dvacátého století. Za návštěvu stojí i muzea nejrůznějšího zaměření a nechybí ani historické lázeňské budovy, které zaujmou svou architekturou.

kolonády Karlovy Vary

kolonáda Sadová (1880, Fellner a Helmer)

Byla užívána jako promenáda Blanenského pavilonu, který byl v šedesátých letech 20. století rozbořen. Kolonáda stojí dodnes, a to hlavně díky kompletní rekonstrukci. Přímo v budově kolonády nebo v její blízkosti najdete tři léčivé prameny.

kolonáda Mlýnská (1871 - 1881, Josef Zítek)

Dřívější Zítkova vize o vzhledu neorenesanční stavby se hodně lišila od její konečné podoby. Tento slavný architekt ji původně zamýšlel jako dvoupodlažní a mnohem honosnější. Po svém dokončení nebyla kolonáda přijata s velkým nadšením. Údajně neladila s charakterem lázeňského centra.
Od roku 1893, kdy byla kolonáda prodloužena ke Skalnímu prameni, měří 132 m. Pod její střechou, kterou nese 124 korintských sloupů, se nachází orchestřiště a pět minerálních pramenů. Prostory kolonády zdobí alegorické plastiky a sochy.

kolonáda Tržní (1883, Fellner a Helmer)

Dřevěná stavba, byla postavená ve švýcarském stylu, měla podle plánu zastřešovat zřídla jen několik let. Když už však stála nad prameny Tržním a Karla IV. více než sto let, přistoupilo město Karlovy Vary k jejímu zachování a kompletní rekonstrukci.

kolonáda Zámecká (1911 - 1913, Friedrich Ohmann)

Naleznete ji nad kolonádou Tržní. Má dvě hlavní části: kolonádu Horního pramene a kolonádu Dolního pramene. Ve vnitřních prostorách dolní kolonády je umístěn reliéf Ducha pramenů. Kolonáda byla velmi dlouho uzavřena. Veřejnosti je opět zpřístupněna od roku 2001, kdy prošla celkovou rekonstrukcí.

kolonáda Vřídelní (1969 - 1975, prof. Votruba)

Hlavní gejzír horké minerální vody zastřešovalo od 16. století už mnoho staveb: barokní budova, empírová kolonáda, litinová či provizorní dřevěná kolonáda. Další a prozatím poslední stavba obklopující hlavní vřídlo pochází z konce 60. let 20. století.
Pod podlahou kolonády se nachází místo pro čerpání, rozvod a tepelnou regulaci vřídelní vody. Jsou zde i prostory, kde vřídlovcem obrůstají karlovarské suvenýry. Ve staré části vřídelního podzemí bude v blízké době znovu zpřístupněna exkursní trasa.

Karlovy Vary nabízejí i wellness víkendy

Wellness pobyty mají velmi podobné procedury jako postupy při lázeňské léčbě. U wellness pobytů není třeba lékařské prohlídky a užívat si tak můžete dle libosti velké množství wellness víkendů. Lázeňské domy a sanatoria nabízejí wellness terapii, stejně jako wellness hotely.

Filmový festival Karlovy Vary

MFF Karlovy Vary je jeden z nejstarších filmových festivalů (1. ročník se uskutečnil již v roce 1946). Mnoho let byl festival organizován pod tlakem politické situace v socialistickém Československu. Po společenských změnách v listopadu 1989 se festival několik let potýkal s nezájmem ze strany státu i veřejnosti, v jejichž očích byl téměř nenávratně zdiskreditován.
Obrat nastal v roce 1994 kdy se organizace festivalu ujal nový tým v čele se známým českým hercem Jiřím Bartoškou a velmi známou filmovou publicistkou Evou Zaoralovou, kteří se rozhodli přetvořit stagnující přehlídku v mezinárodně významné filmové fórum. Svou novou programovou i organizační koncepcí dokázal tým Jiřího Bartošky a Evy Zaoralové během několika málo let vrátit festivalu prestiž a zájem odborné i laické veřejnosti.

Zajímavosti v okolí

Hvězdárna Hůrky

Hvězdárnu naleznete na okraji Karlových Varů v obci Hůrky. Dostanete se k ní autobusem MHD č. 8 nebo na kole. Kromě pozorování noční oblohy se ve hvězdárně pořádají různé přednášky a konají astrologické kroužky, tábory apod. Hvězdárna je otevřená od ledna do prosince.

Andělská hora

Zřícenina hradu Engelsburg (14. st.) se nachází jihovýchodně od Karlových Varů. Po výstupu k zřícenině hradu se vám naskytne překrásný pohled na karlovarskou krajinu. Poutní místo, hrad nad městečkem se nachází jihovýchodně od Karlových Varů. Hrad Engelsburg byl založen koncem 14. stol., v 17. stol. rekonstruován a v r. 1718 poničen požárem. Dnes z něj zbývá jen zřícenina.

Svatošské skály

Úchvatné skály byly v roce 1933 vyhlášeny národní přírodní památkou. Naleznete je v údolí řeky Ohře mezi Karlovými Vary a Loktem. Skupina mohutných žulových skal vytváří překrásné útvary např. zkamenělý svatební průvod, Štolu Benátčanů (umělá jeskyně) a hradiště Starý Loket (pravěké sídliště na skalním ostrohu nad řekou Ohře ze střední doby kamenné). Na naučné stezce mezi Loktem a karlovarským Doubím, která je 10 km dlouhá, se nachází 12 zastávek s informacemi z oborů geologie, archeologie, historie a botaniky. Trasu si oblíbilo mnoho cyklistů i pěších turistů.


Karlovy Vary lázně - výhodné balíčky

Další ubytování Karlovy Vary Lázně